Pero Piše

Ljubezen in odnosi - Zaljubljeni?

-Naya- - čet 25 Mar, 2004 13:16
Naslov sporočila: Zaljubljeni?
Se ljudje (po večini) zaljubljamo samo v najstniških letih?

Sama mislim da tisti ki so bolj realni, ki stojijo bolj z nogami na tleh, da se preprosto ne zaljubljajo več - ko so enkrat dali že nekaj skozi v ljubezni.

Ko smo najstniki se zaljubljamo, ne vemo na pasti v zvezah, na življenje in ljubezen gledamo čisto iz drugega zornega kota. Takrat gledamo predvsem na privlačnost parnerja, na njegovo lepoto - bolj plehki smo.

Ko damo že nekaj ljubezni čez, ko damo nekaj življenja čez dojamemo da ni vse v lepoti in da je za zvezo pomembno veliko, veliko več. Na ljubezen in življenje gledamo z drugačnimi očmi. Gledamo na dobre strani partnerja, na stvari ki so nam pomembne, na čustvenost, zaupanje, pogovore, prijateljstvo s partnerjem...

Se mi zdi da se ne zaljubljamo več, da ne izgubljamo glave tako kot v najstniških letih, da se znamo oddalit in trezno razmislit o nekem človeku: ali je to to ali ni.

Se mi zdi da se z leti sploh ne znamo več zaljubit ampak čutimo nekaj povsem drugega: naklonjenost, iste poglede na svet, prijaznost, spoštovanje, prijateljstvo...i.t.d... In to ni zaljubljenost.

Hm... vaša mnenja?
Shajtana - čet 25 Mar, 2004 13:23
Naslov sporočila:
V bistvu ne wem...mene je na primer najbolj usekalo glih zdj..pri 21ih..res pa je da se vedno nism dala skozi ful vez pa tko..tko da mogoce sm se vedno nerealna in sanjam.
Poklièunga - čet 25 Mar, 2004 13:26
Naslov sporočila: Re: Zaljubljeni?
-Naya- Napisal/a:
Se mi zdi da se z leti sploh ne znamo več zaljubit ampak čutimo nekaj povsem drugega: naklonjenost, iste poglede na svet, prijaznost, spoštovanje, prijateljstvo...i.t.d... In to ni zaljubljenost.


No,predno sem prišel do tega odstavka sem hotel točno to napisat!

Dodal bi še,da je najbrž zravn še malo strah pred lastnimi čustvi in potencialni prizadetosti.Enostavno je bil človek že 10X v lifu močno prizadet in noče bit še 1X in zato sam sebi enostavno ne pusti se zaljubiti.Se drži nazaj.

Pomoje je še kj tazga zravn.
palèica - čet 25 Mar, 2004 13:55
Naslov sporočila:
Po pravici .....NE UPAM SE ZALJUBIT.....enostavno povedano, strah me je tega, da bom nekak odvisna od njegovih telefonskih klicev in trenutkov, ki bi jih on namenil meni.
Nočem da zaljubljenost kroji moje življenje , raje se odločim počasi in s pametjo. Še posebej ker sem samo v kompletu ...s sinom.
Shajtana - čet 25 Mar, 2004 14:11
Naslov sporočila:
Palcica morm rect da to ful spostujem.
Bassman - čet 25 Mar, 2004 14:15
Naslov sporočila:
palčica Napisal/a:
Po pravici .....NE UPAM SE ZALJUBIT.....enostavno povedano, strah me je tega, da bom nekak odvisna od njegovih telefonskih klicev in trenutkov, ki bi jih on namenil meni.
Nočem da zaljubljenost kroji moje življenje , raje se odločim počasi in s pametjo. Še posebej ker sem samo v kompletu ...s sinom.

pretvarjanje že na začetku uniči vse in se potem nikol ne razvije iz tega tisto najboljše, kar bi se moralo.
Poklièunga - čet 25 Mar, 2004 14:17
Naslov sporočila:
No sej o tem,kar je palčica povedala sm jz govoru.
palèica - čet 25 Mar, 2004 14:22
Naslov sporočila:
Admin ? Pretvarjanje ?? Zakaj že ?

Samo rada razmislim o teh stvareh, enkrat sem se že odločala iz zaljubljenosti.....
deviènik - čet 25 Mar, 2004 14:48
Naslov sporočila:
Jaz sem se najbolj noro in divje in ljubeče zaljubil pri mojih 27 letih.

In še enkrat bi šel v to, brez pomislekov. To pa zato, ker je tako lepo biti zaljubljen. Enostavno verjamem v "pravo zaljubljenost na pravem mestu".
Se pa ne zaljubljam kar povprek iz dneva v dan.
V tem življenju sem se do zdaj zaljubil dvakrat.

Je pa res, da je zaljubljenost vedno drugačna. Vedno je kaj novega, drugega kar te pritegne, privlači.

Nočem se omejevati zaradi strahu. Svoje občutke in čustva preveč cenim, da bi se jim izmikal, jih zatajil.
cherry - čet 25 Mar, 2004 15:00
Naslov sporočila: Re: Zaljubljeni?
jaz pa mislim... da clovek zaljubljenosti ne more kontrolirat... ali se mu ali ne naredi cmok v grlu, ko zagleda primerno osebo... ali mu priskakuje srcek ali ne... puding kolena itn... in to se lahko zgodi veckrat v zivljenju, tudi v starejsih let... vsaj slisala sem tako...

ljubiti pa ni mozno velikokrat... morda enkrat in edinkrat v mlajsih let in ce je v starejsih nekdo sam ostal in imel sreco, morda tudi v zrelejsih let ponovno.
EnigmA - čet 25 Mar, 2004 15:10
Naslov sporočila:
Admin Napisal/a:
palčica Napisal/a:
Po pravici .....NE UPAM SE ZALJUBIT.....enostavno povedano, strah me je tega, da bom nekak odvisna od njegovih telefonskih klicev in trenutkov, ki bi jih on namenil meni.
Nočem da zaljubljenost kroji moje življenje , raje se odločim počasi in s pametjo. Še posebej ker sem samo v kompletu ...s sinom.

pretvarjanje že na začetku uniči vse in se potem nikol ne razvije iz tega tisto najboljše, kar bi se moralo.


Admin, zakaj pretvarjanje? Kaj pa če čustva niso obojestranska? Pol si pa spet tam, kjer si bil in spet boli in trga!

Jaz pravim, da naj deluje nekako oboje...po domače povedano; srček in razum...kar je spet težko. Da pa se!

Naya...tisto v najstniških letij je ena živa zatrapanost...ali pa rečmo - z glavo skozi zid.
Ljubezni in ljubiti se naučiš kasneje, ko premagaš zgornjo stopnjo.
deviènik - čet 25 Mar, 2004 15:14
Naslov sporočila:
Citat:

Ljubezni in ljubiti se naučiš kasneje, ko premagaš zgornjo stopnjo.

Ki jo eni težko!
EnigmA - čet 25 Mar, 2004 15:20
Naslov sporočila:
Tudi res.
Bassman - čet 25 Mar, 2004 15:39
Naslov sporočila:
EnigmA Napisal/a:
Admin Napisal/a:
palčica Napisal/a:
Po pravici .....NE UPAM SE ZALJUBIT.....enostavno povedano, strah me je tega, da bom nekak odvisna od njegovih telefonskih klicev in trenutkov, ki bi jih on namenil meni.
Nočem da zaljubljenost kroji moje življenje , raje se odločim počasi in s pametjo. Še posebej ker sem samo v kompletu ...s sinom.

pretvarjanje že na začetku uniči vse in se potem nikol ne razvije iz tega tisto najboljše, kar bi se moralo.


Admin, zakaj pretvarjanje? Kaj pa če čustva niso obojestranska? Pol si pa spet tam, kjer si bil in spet boli in trga!

Jaz pravim, da naj deluje nekako oboje...po domače povedano; srček in razum...kar je spet težko. Da pa se!

Naya...tisto v najstniških letij je ena živa zatrapanost...ali pa rečmo - z glavo skozi zid.
Ljubezni in ljubiti se naučiš kasneje, ko premagaš zgornjo stopnjo.


To je danes največji problem folka.
Nezaupanje drug drugemu, laganje in pretvarjanje, pa potem oseba ne more ugotoviti kdo si, ali pa celo, dobi napačen vtis in pobegne, čeprav ti je idealen partner.

Seveda je pretvarjanje, če zadržuješ čustva in ne pokažeš taka kot so.
deviènik - čet 25 Mar, 2004 15:44
Naslov sporočila:
Res je. To je pretvarjanje in laganje samemu sebi!

In če do koga, sem najprej iskren do sebe.
Anonymous - čet 25 Mar, 2004 18:04
Naslov sporočila:
Mislim, da se lahko zaljubiš tudi, ko nisi več najstnik, pa ti lohk še bl glavo odpihne.
Kar se pa tiče pretvarjanja, je pa tko. Tud to je del iskrenosti in naupanja, ki sta faktorja, brez katerih veza ne more funkcjonirat.
Titanium - čet 25 Mar, 2004 22:16
Naslov sporočila:
Pa kaj je sploh ljubezen? Morda tisti trenutek ko nekoga pogresas? Ko si objet z njim in ko slisis njegovo bitje srca?....ko neprestano mislis na njega?
Jst sem mnenja da ljubezen ni nic drugega kot skupek vseh stvari, ki zdruzijo dve osebi skupaj. Ni pomembno katerega spola ali barve koze sta, pomembno je le to da ustvarjata skupaj nekaj lepega...In ta lepa stvar ne pride tako hitro in zlahka. Kmalu pridejo prve ovire, nesoglasja, ljubusumje in konec koncev tudi solze..Vendar bolje je te probleme premagati na zacetku in postati mocan kot pa se pretvarjati in metati samemu sebi pesek v oci da je vse v redu..Prej kot slej te to dohiti in potem ni vec poti nazaj..Ostanejo le solze in mraz ki polzi po tvoji kozi. Ljubezen se ne meri v nobeni enoti niti v letih. Spomnim se moje prve ljubezni pa sem bil star sele 6 let nasmeh Seveda je vsak zacetek najlepsi ko zacenjas prve korake s partnerjem in takrat mislis da si v nebesih..kmalu potem pa nastane nekaj vec..nekaj kar zacne cutiti tvoje srce..zacutis da imas nekoga rad in njegov objem ti pomeni vse na tem svetu.
Potem je to ljubezen? Jst mislim da je. Ljubezen je lepa stvar, vendar le ce je obojestranska in iskrena. V vsakem nasprotnem primeru pa lahko boli in zato nastanejo potem vse te solzice in zlomljeno srce.. Zato premislite preden se zaljubljate...ali pac ne? nasmeh

Lp Titanium
EnigmA - čet 25 Mar, 2004 23:03
Naslov sporočila:
Uf Titanium, tole pa je zadel tud moje srce.... Embarassed
joanjett - čet 25 Mar, 2004 23:20
Naslov sporočila:
Že res, da zaljubljenost preraste vljubezen, vendar moramo ljubezen
zalivati, kot rožice smeh ,če ne želimo, da oveni.
Zaljubljenost in vse kar spada zraven Laughing pa doživim vsako pomlad
in to že deset let,z eno osebo.Kljub vsemu, kar sva skupaj doživela,(bili so vzponi in padci)znava pričarati še vedno tako vzdušje, kot na začetku.
Z leti ne izgubimo zaljubljenosti,preraste le v nekaj še lepšega.
nobody - Pet 26 Mar, 2004 05:00
Naslov sporočila:
Ja mogoče to res ni zaljublenost, vsaj ne tista vihrava in neracionalna, sicer nepopisno lepa. Z zrelostjo se to nekako oblikuje v meni pomembne tri stvari za partnerstvo, ki jih tudi iščem: Prijateljstvo, Zaupanje, Spoštovanje. Vse to sem napisal z Veliko začetnico- z razlogom.
In temu bi jaz rekel ne zaljubljenost ,ampak prava Ljubezen.
Poklièunga - Pet 26 Mar, 2004 13:55
Naslov sporočila:
Jz pa nebi to tako ocenil...

To,kar si ti napisal z veliko začetnico jaz recimo dobivam od moje mati! Nekak mislm,da ne govorimo glih o taki ljubezni,ampak o ljubezni,do partnerja...

Definitivno more bit zravn še Privlačnost.
Seveda pa brez ene od teh komponent neka zveza ne more funkcionirat tako kot naj bi funkcionirale zveze.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB