Pero Piše

Ankete - Vzgoja

Bassman - čet 10 Mar, 2005 15:37
Naslov sporočila: Vzgoja
Kako so vzgojeni današnji otroci
palèica - čet 10 Mar, 2005 15:44
Naslov sporočila:
ODVISNO OD STARŠEV...ENI BOLJ, DRUGI MANJ.
Bassman - čet 10 Mar, 2005 15:44
Naslov sporočila:
V povprečju ne moreš rečt odvisno od starše, ker popvrečje je znano!
palèica - čet 10 Mar, 2005 15:46
Naslov sporočila:
ok, potem je moje mnenje da so zelo dobro vzgojeni, za razliko od par izmečkov naše družbe.
EAGLE-1 - čet 10 Mar, 2005 15:46
Naslov sporočila:
Definitivno premalo strogo. K čemur je kriva podivjana liberalna družba. Zatorej je pomanjkanje spoštovanja, pomanjkanje občutka za odgovornost/obveznosti, pomanjkanje spoštovanja do vrednot, praktično prisotno povsod. Kar vodi v kaos.
Bassman - čet 10 Mar, 2005 15:50
Naslov sporočila:
EAGLE-1 Napisal/a:
Definitivno premalo strogo. K čemur je kriva podivjana liberalna družba. Zatorej je pomanjkanje spoštovanja, pomanjkanje občutka za odgovornost/obveznosti, pomanjkanje spoštovanja do vrednot, praktično prisotno povsod. Kar vodi v kaos.


se popolnoma strinjam s temle, v povprečju je večina mularije premalo in napačno vzgojenih.
Sploh ker starši nimajo časa, da bi se ukvarjali z njimi in jih vzgaja TV in ulica.
Posledice so jasne!
Poklièunga - čet 10 Mar, 2005 16:31
Naslov sporočila:
Sj ne da take zadeve izjavljata,kokr da bi bla neka ibr starčka. TKo govoriju uni res stari ljudje,k se itaq nad vsem zgražajo,kar ni tako,kot je bilo,ko so bli oni mladi.

Fanta...bo treba it mal v tok s časom,ne pa ostat v 80',ko ste bli vsi otroci tok fini,pa prjazni pa ne vem kaj še vse...yeah right!
EAGLE-1 - čet 10 Mar, 2005 16:44
Naslov sporočila:
Pokličunga Napisal/a:

Fanta...bo treba it mal v tok s časom,ne pa ostat v 80',ko ste bli vsi otroci tok fini,pa prjazni pa ne vem kaj še vse...yeah right!

Isto ti bom rekel, ko bo tvoj otrok enkrat poslal prfoksa v PM, mu zrezal gume, posnel o njem skrajno žaljiv cd, spravil v kliničnega sošolca, po možnosti spolno nadlegoval sošolko itd itd....me zanima kaj boš pol rekel? smeh
lucka - čet 10 Mar, 2005 16:45
Naslov sporočila:
Veš kaj Pokličk, smo bli pa definitivno drugače vzgojeni, kot je današnja mladina...že režim v šoli je bil drugačen...mi smo še vedno imeli tovaršico, ki nas je lasala Sad

Današnja mularija je pa v večini res obupno uzgojena, za kar je kriva širša družba in ponavadi celodnevni delavnik odraslih , ki otroka po prihodu iz službe najraje pošljejo pred računalnik igrce igrat, da imajo mir pred njimi. In potem gredo otroci še v vrtec, kjer jih po možnosti še drugi otroci naučijo še dodatnih bedarij.

Sicer je pa Lj itak poglavje zase, če gledaš mestne otroke proti našim vaškim otročajem si ne bi nikol želela met otrok...ampak hvala bogu še vidim otročaje, ki jih vzgajajo babice in dedki, ter pri fantkih še obstaja upanje na dobro dunajsko šolo in pri dečvah da bojo znale vsaj kaj skuhat in ne bojo vse kurjasto mikrovalovno usmerjene. Poteg tega večina vseh teh vaških otrok zna pri 2 letih reči prosim in hvala...torej je le še upanje za slovensko mladino...sam na vas jih je treba peljat kure preganjat namesto v kino in mcdonalds.
Mijau - čet 10 Mar, 2005 16:45
Naslov sporočila:
Premalo strogo in premalo časa in volje imajo starši za vzgojo. Glede na to, da se je hitrost življenja tako povečala, da ima vsak starš še milijon obveznosti, je nesmiselno, da se še vedno štancajo otroci 'zato ker pač tko mora bit'. Ker sva se poročila bova imela otroka. blak
Ljubezen nadomeščujejo materialne dobrine, ljudje postajamo slabši.
Tudi recimo način odraščanja se spreminja. Glede na to da še nisem 100letnica a vendar, se je mladina blazno spremenila. Mi smo se šli še človek-ne- jezi se, med dvema ognjema, peli ob kitari itd. Sedaj to izriva televizija z milijon kanali in računalnik. Saj ne pravim, da je računalnik slab, še sama uživam igrat različne igrice, določene znajo bit tudi izobrževalne narave, vendar zaradi tega trpi gibanje v naravi in sama socializacija.
To da se rojevajo sami bolni ambiciozneži, egoisti, ki mislijo da je cilj v lajfu dober avto in dober dnar, se meni ne zdi pravilno. So izjeme, vendar so redke.
Ampak kaj češ, tako pač je.
Ne niso bili otroci bolj fini, bolj prijazni, mogoče so bili v globalu manj zafrustrirani in bolj srečni. Kaj pa vem.
Starš je toliko kriv kot država. čas za vzgojo ne more nadomestit denar in materialne dobrine.

Aja še tole, stroga vzgoja ne pomeni da morš froca fejst nabutat da bo ves plav da se potem boji vsega in vsakega in se mu zmeša.

BTW ko sem jaz hodila v šolo, ni bilo potreb po varnostnikih, ni bilo kraj in ni bilo takšnega nespoštovanja kot je sedaj. Pa je le slabih 20 let od takrat.

Nekaj se dogaja.
palèica - čet 10 Mar, 2005 16:48
Naslov sporočila:
Tko govorijo tud tisti k majo sam teorijo v glavi.

Fantje moji predragi, rada bi vas vidla k boste ebnkrat očetje ( poudarek bi pa še dala na besedo čE sploh boste)
Mijau - čet 10 Mar, 2005 16:52
Naslov sporočila:
Palčica, a če recimo določene stvari doživljaš iz druge perspektive to pomeni da si v zmoti?
Nihče ni reku da nima svojih otrok rad. ampak dejstvo je da se nasilje med otroci in nespoštovanje- kar izvira iz vzgoje- veča.
Kdo je tukaj kriv ni relevantno.
lucka - čet 10 Mar, 2005 16:56
Naslov sporočila:
Palči vseeno bolje imet v glavi teorijo kot pa nič...takim ljudem je vsaj malo jasno kako bi naj zgledala vzgoja njihovega nadebudnega naslednika...ker dogaja se, da vse več nadebudnih mladih staršev bere knjige kao : kako vzgojiti vašega malčka od nekih ameriških prihologov, ko vsi vemo da je folk na oni strani Atlantika najbolj prihično zafuran narod.

Ampak opazla sem da so tisti starši, ki to postanejo v naših letih, torej tam okoli 30 veliko bolj strogi in imajo lepše vzgojene otroke, kot pa oni pri 20-ih, kar ni nič čudno, saj so nam v ospredju pomembnejše druge stvari kot so nam bile pa v mlajših letih, poteg tega pa vsaj v večini vemo kaj bi radi od življenja kot takega in nismo več furjasto zmedeni...

Torej moje mnenje je da je definitivno bolje imet otroke tam okoli 30 leta ali pa čez, poleg tega pa otroci pomlajajo in starejši starši so v veliki meri bolj srečni kot pa oni pri 20ih, ki se jim zdi da jih je otrok oropal mladosti. In marsikdo spet najde zatajenega otroka v sebi Razz

Jst pa mislim da bodo naši forumaši enkrat zelo dobri očetje svojim otrokom, predvsem Ankh, kajti njegovemu otrok bo imel mirnega, ljubečega in premišljenega očeta. , ki bo ( upam) ostal večni romantik z znanjem dunajske šole
Mijau - čet 10 Mar, 2005 16:58
Naslov sporočila:
Lučka, če izzvzamemo tiste ki so pri 20 že dovolj zreli se absolutno 100% strinjam s tabo.
Anonymous - čet 10 Mar, 2005 18:33
Naslov sporočila:
Otroci danes so kot podivjana črda psov...saj nočem pretiravat, ampak noben več ne zna spoštovat ljudi, ki naj bi se jih spoštovalo, vse si dovolijo in ne dobijo primerne kazni, zato nimajo razloga za lepše vedenje.

Danes otrok staršu brez zadržkov reče, kva težiš, ko pa sem bila sama otrok, si niti v sanjah nisem upala tega izustit ne staršem, ne učiteljem ne komu drugemu.
palèica - čet 10 Mar, 2005 23:10
Naslov sporočila:
Za slabo vzgojo so krivi samo in edino starši.
Shajtana - Pet 11 Mar, 2005 09:58
Naslov sporočila:
Eh ne wem no...mogoce so to otroci ki jih vi vidite na ulici al pa kje..jaz poznam tud otroke ki so zelo lepo vzgojeni itd. pa cepra sta starsa veliko v sluzbi in imata veliko obveznosti. Po mojem mnenju je to res zelo odvisno od vzgoje..ampak ravno zadnjic je prjatlci fotr reku ja sj ti si dobr vzgojena k sm te jaz vsake tok casa useku?!!!? Mislm halo? Je to pol dobra vzgoja za vas?!
LadyNera - Pet 11 Mar, 2005 12:18
Naslov sporočila:
Otroci dandanes mimgrede, mirne duse posljejo staro gospo v PM (kaj bos ti stara), pljunejo ucitelja in brcnejo soseda (ker jih hoce peljat k starsem, ker mu je mulc s kamnom razbil sipo). Starsi pa se seveda postavijo v bran razvajenemu mulcu, ces on ze ni tak kakor ga sosed, ucitelj,... opisuje. Eno je povzrocanje nedolznih lumparij, drugo pa skode. Beseda hvala in prosim pa... kaj je ze to?

Pol se sploh ne cudim da je stanje katastrofalno.

LP
ankh - Pet 11 Mar, 2005 12:54
Naslov sporočila:
danes so otroci res katastrofalno vzgajani. ni discipline, ni odgovornosti.

ko sem sam odraščal, je moralo biti vse pospravljeno in urejeno.

kazni so bile vojaške. dvajset skledc z nosom v premočene superge, ugašanje čikov na hrbtu (na čelu jih je mama kasneje očetu prepovedala, ker se je nekajkrat socialna služba oglasila na domu), dvajsetkrat bosih nog naokrog bloka, obmetavanje s kroglami za balinanje, potapljanje glave v banjo v serijah dveh minut, itn.

staršem bi se rad zahvalil za trdo špartansko vzgojo. razvil sem se v močnega človeka.
palèica - Pet 11 Mar, 2005 13:04
Naslov sporočila:
LadyNera Napisal/a:
Beseda hvala in prosim pa... kaj je ze to?

Pol se sploh ne cudim da je stanje katastrofalno.

LP


Ankh Napisal/a:
staršem bi se rad zahvalil za trdo špartansko vzgojo. razvil sem se v močnega človeka


Kdo pa je pristojen za vzgojo otroka ? Predvsem za tole zgoraj omenjeno?

Kot sem poudarila že večkrat v svojih prispevkih, se otroci rodijo čista in svetla bitja.

črpajo vse kar vidijo slišijo in čutijo. Torej se učijo od nas, ki smo jim neki ideal, neko vodilo za vnaprej.

Je torej možno, da smo mi slabi ? Ker se od nas slabo učijo? Ali smo preprosto MI tisti, ki smo jih nesposobni naučiti živeti po pravilih in družbenih normah, pa čeprav teorijo poznamo v nulo, o praksi pa nimamo pojma ?
Shajtana - Pet 11 Mar, 2005 14:09
Naslov sporočila:
To palci!
S tem se kr strinjam..ker eno je da se ti neki delas vzgojenega zunaj doma in 4 sten potem pa doma se obnasa ne wem kako, posiljas vse nekam itd.,otroci pac zaznajo tud to.
Mijau - Pet 11 Mar, 2005 14:21
Naslov sporočila:
Ja palčica tako je!
BTW kakšni so otroci obstaja večv teorij.
1. že primarno egoistični in jih moraš ti odvajat tega (prej imeli materino telo čisto zase, zdaj si morajo deliti cel svet z drugimi)
2. čista bitja brez egov, vendar do 3 leta že popolnoma izoblikovan karakter.

Ja pol se vprašaš kdo je kriv.

Sam seveda ni tu vprašanje o krivem ali ne temveč o odgovornosti. Objektivno ne subjektivno. vemo pa razliko med krivim in odgovornim ne?
ankh - Pet 11 Mar, 2005 14:48
Naslov sporočila:
vidim, da ženske spet modrujete in filozofirate. enako bi se lahko vprašali ali smo ljudje upravičeno tisti, ki spreminjamo naravo in se igramo boga?

svet je tudi neomadeževan tako kot dojenec, pa ga spreminjamo po svoji želji. otroka tako vzgojimo po svoji podobi. če ga vzgojimo v problematičnega, je to naša krivda, ker smo neumni.
Mijau - Pet 11 Mar, 2005 14:51
Naslov sporočila:
boga se igrat je nemogoče. Včeraj sem razmišljala o eni stvari...
če je bog res tako vsemogočen potem ni poante da se mu zameriš oz. da ga ne spoštuješ ravno zato ker je absoluten. Ampak to jeza drug topic.

Anhk, kaj pa recimo tvje mnenje o tistih, ki so imeli primerno vzgojo pa so postali sebi ali družbi nevarni? A misliš, da takšni ne obstajajo?
ankh - Pet 11 Mar, 2005 14:55
Naslov sporočila:
mijau, ti preveč razmišljaš. bolje bi bilo, da bi pokleknila pred svojega moškega, mu rekla, da je bog, in na široko odprla usta.

takšni obstajajo. bolj ali manj so vsi hospitalizirani.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB