Pero Piše

Dnevne novice - »ZGODOVINA KONOPLJE NA SLOVENSKEM«

Admin. - Ned 18 Dec, 2005 06:45
Naslov sporočila: »ZGODOVINA KONOPLJE NA SLOVENSKEM«
Vabljeni na ogled razstave
»ZGODOVINA KONOPLJE NA SLOVENSKEM«
Pregledna razstava o pridelavi in uporabi konoplje v njenih najrazličnejših zgodovinsko-družbenih kontekstih na slovenskem prostoru je nastala v okviru projekta Prohibicija slepi! pod okriljem Študentske organizacije Univerze v Ljubljani. Poleg predstavitve same rastline razstava ponuja slikovno bogat oris njene uporabe tako v domači obrti in industriji kot tudi v zdravilne in opojne namene.
Avtorji razstave: Boris Kralj, Jurij Bobič in Matej Jankoviæ
Razstava je na ogled v galeriji Mladinskega centra Bit (po novem v stavbi črnomaljskega sodišča) vsak dan od 12.00-20.00 ure.

Preberi vse...

Izvor: KBŠ Novice
Novice kluba belokranjskih študentov
Anonymous - Ned 18 Dec, 2005 14:19
Naslov sporočila:
pa ni čudno da jo zna pol vsak froc vzgojit
Shajtana - Pon 19 Dec, 2005 10:43
Naslov sporočila:
Sam baje je kr zahtevna rastlinca nasmeh
Anonymous - Pon 19 Dec, 2005 10:54
Naslov sporočila:
Baje da ni zahtevna. Prej nekakšen plevel. nasmeh
Menda pa si laični botaniki, ki pridno konzumirajo to zadevo, večkrat uničijo "letino" ker ne poznajo nekih osnov, ki se nanašajo na moške in ženske rastiline. Pri industrijski konoplji takšnih dilem seveda ni.
Shajtana - Pon 19 Dec, 2005 10:55
Naslov sporočila:
No ja jaz tko al tko nism nadarjena za roze..ena kopriva je se ziva drgac pa pocrkajo pr men...
Anonymous - Pon 19 Dec, 2005 10:57
Naslov sporočila:
Potem pa probi s konopljo. Ta zraste tudi največjim cepcem, pa ni vrag da ne bo tudi tebi nasmeh
Shajtana - Pon 19 Dec, 2005 14:26
Naslov sporočila:
Hmm ja nimam vrta...notr je pa ne bi mela k mi je nekdo razlagu da hudic neznansko smrdi..oz. oddaja specificen vonj smeh
Anonymous - Pon 19 Dec, 2005 15:40
Naslov sporočila:
Bi bila pač mal zadeta, kaj pa je to takega nasmeh
Seveda se spet hecam, da me ne bo kdo narobe razumel
Shajtana - Pon 19 Dec, 2005 15:49
Naslov sporočila:
Ja sj razumem nasmeh mislm mogoce to sploh en bi blo nc slabga..vsi k bi prsli k meni na obisk bi bli zlo sprosceni po nekaj casa..zihr bi se govoril da je pa pr men res fajn atmosfera pomežik
Anonymous - Pon 19 Dec, 2005 17:44
Naslov sporočila:
Pol bi jim pa še z "unimi" cookiesi postregla, pa zraven še "un" benko dala, pa bi blo sploh fajn. nasmeh

Vseeno pa priporačam tudi branje PRVEGA posta KillerCat na tem forumu.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB