Pero Piše

Ankete - Barva oči

Bassman - Pon 20 Feb, 2006 16:27
Naslov sporočila: Barva oči
katera barva oči vam je najbolj všeč?
Mojzes - Pon 20 Feb, 2006 20:03
Naslov sporočila:
meni temna rjava, ne hudobna rjava ali črna,
tudi temno modra, ne pa svetlo
zelena pa hoh noi.
sapramish - Pon 20 Feb, 2006 20:08
Naslov sporočila:
modra na tipih definitivno... ni lepsga kot se potopit v modre ucke ... :loveit:
EnigmA - Tor 21 Feb, 2006 10:29
Naslov sporočila:
Defenitivno zelena
Shajtana - Tor 21 Feb, 2006 10:49
Naslov sporočila:
Zelene al pa modre..sm pa glasovala za zelene..ah ja..
PikiPoki - Tor 21 Feb, 2006 11:21
Naslov sporočila:
črne ker sem si jih vedno zelela met
Anonymous - Tor 21 Feb, 2006 11:25
Naslov sporočila:
črne so magične, ja
vendar so men najbolj všeč rjave, vendar so tut druge zelo lepe, npr.sive
sapramish - Tor 21 Feb, 2006 13:16
Naslov sporočila:
js mam drgac cudovite zelene oci... sam modre na tipu mi pa nardijo mehka kolena :loveit:
Poklièunga - Tor 21 Feb, 2006 22:08
Naslov sporočila:
Jz mam pa medene. hehehe

Glasoval sem pa za modre ja.
timatic - Pet 17 Mar, 2006 20:14
Naslov sporočila:
rjave znajo bit fascinantne...
Bassman - Sob 18 Mar, 2006 22:05
Naslov sporočila:
Mene fascinirajo blondinke z temno rjavimi očmi
Anonymous - Sob 18 Mar, 2006 22:14
Naslov sporočila:
si srečal katero?
sieagel - Ned 19 Mar, 2006 01:25
Naslov sporočila:
No meni je ta všeč k je na slikici

Image

A se jo da opisati? Ker čista zelena ni.
Mojzes - Ned 19 Mar, 2006 02:31
Naslov sporočila:
JA PA JE ZELENA, DREKASTO" ZELENA, HUHJA
lucka - Ned 19 Mar, 2006 16:26
Naslov sporočila:
Opcije siva pa nimamo. Na zdej pa ne morem glasovat :crying1:
Drugače so pa najlepše barve oči ljubljenega človeka v katerih se da razbrat vso ljubezen in naklonjenost. :loveit:
quiqa - Pet 06 Okt, 2006 20:34
Naslov sporočila:
tip s črnimi očmi ((:loveit: :loveit: :loveit:)) =)moja šibka točka
Bassman - Pet 06 Okt, 2006 21:36
Naslov sporočila:
quiqa Napisal/a:
tip s črnimi očmi ((:loveit: :loveit: :loveit:)) =)moja šibka točka


moja pa ženska s črnimi očmi!
Mojsa - Sob 07 Okt, 2006 15:26
Naslov sporočila:
meni tu di mooooooooooooooodreeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Sam ne une čist stekleno svetlo modre. Take šekaste mam rada. Večbarvno modre. Ko jaz imam tud take. Zeleno, rjavo, rumeno, sivo, modre šekaste hehe
diskretni - Pet 26 Jan, 2007 19:38
Naslov sporočila:
poznate tisto pesem --- zelene oči bile su moje.... nasmeh
Mojsa - Pet 26 Jan, 2007 20:24
Naslov sporočila:
a una:
zelene oči ko sunca sjaj...... one za mene...... lalalalala edina želja na vekomaj......
chukerchek - Sob 27 Jan, 2007 12:46
Naslov sporočila:
Važn je žar u očeh ne pa barva.
Bassman - Sob 27 Jan, 2007 15:37
Naslov sporočila:
No ja, ampak vseen, temno rjave so men tok zaljubljen pogled
Morska - Sob 27 Jan, 2007 17:01
Naslov sporočila:
Včasih sem padala na tipe z dolgimi rjavimi (ne črnimi) lasmi in temno modrimi očmi.
Potem sem odkrila, da pridejo najbolj do izraza temne oči. In so mi zdaj nekako bolj všeč.
Antigona - čet 01 Feb, 2007 08:49
Naslov sporočila:
glasovala za zelene, ker sm vidla neki ljudi, k jim ful dobr pašejo in jim dajo neki posebnega. Modre so mi ok, sam če so bolj temne, večina folka pa ima itak rjave in mešane in so tudi lepe.
Lady_A - Ned 15 Apr, 2007 00:52
Naslov sporočila:
Temno rjava.. <3
rose22 - Ned 15 Apr, 2007 08:02
Naslov sporočila:
Men osebno so modre učke ful rajcig,čeprav so mi všeč tudi ostale barve.Sploh če so taprave iskrice v njih.
Anonymous - Ned 15 Apr, 2007 09:57
Naslov sporočila:
moj ima rjave in ja všeč so mi
Terminatorka - Ned 15 Apr, 2007 10:27
Naslov sporočila:
Meni so vse barve oči všeč v pravi kombinaciji z ostalimi telesnimi in znčajskimi značilnostmi človeka. Poznam eno deklico, temnolasko, ki ima ful lepe sive oči. Na kom drugem pa spet siva barva čudno izpade.
Drugače pa so mi načeloma všeč bolj temne barve oči, taki globoki, topli pogledi. Ljudje s svetlejšimi očmi in temnejšimi lasmi so pa tudi vsi zelo luškani.
Moja babica je imela eno posebno modro barvo, skoraj pariško modre barve in temno rjave lase. Meni je bilo to ful lepo. Žal nisem tega podedovala. nasmeh
Moj dragi ima pa tudi lepe modre oči, sam svetlejše in na srečo ni blond.
chukerchek - Ned 15 Apr, 2007 10:37
Naslov sporočila:
No moja "lubica" ma res tok hude oke... okrog ma take vojaško zelene, notr pa živo svetlo zelene z majhnimi packami vojaške.. Res tok hudih oči pa že dolg nism vidla. Res neki posebnga...
Emona Devil - Ned 17 Jun, 2007 18:25
Naslov sporočila:
Najbolj všeč mi je rjava barva oči, ker imam js tud rjave oči. Very Happy
100mark - čet 04 Dec, 2008 19:24
Naslov sporočila:
temno rjava je najlepša
chukerchek - čet 04 Dec, 2008 20:02
Naslov sporočila:
Ni point v barvi... amapk v filingu k ga oseba daje od sebe.. bolj od pogleda samega če že kot od barve oči... dooooh...
Bassman - Pet 05 Dec, 2008 08:24
Naslov sporočila:
Ja včasih je pa tud barva tista, ko te potegne not širok smeh
donna - Pet 05 Dec, 2008 10:49
Naslov sporočila:
zakaj pa sivih ni gor za kliknat
Bassman - Pet 05 Dec, 2008 11:23
Naslov sporočila:
Kako da ni širok smeh
donna - Pet 05 Dec, 2008 11:34
Naslov sporočila:
evo je že ena Very Happy
Terminatorka - Sob 06 Dec, 2008 15:36
Naslov sporočila:
Ja dojemanje barve oči je res nekaj zelo subjektivnega in pogosto ni odvisno zgolj od same barve, ampak tudi od našega čustvenega dojemanja te osebe na sploh, pa do ostalih izrazov na njenem obrazu, barve polti, las, celo očesnega make upa, če gre recimo za žensko itd. Načeloma pa drži tudi za barve oči, tako kot tudi sicer za vsa čutna dojemanja barv, da tople barve v ljudeh zbujajo tople občutke, hladne pa obratno. Tukaj sta seveda tudi dve skrajnosti; izrazito temne tople barve, pa izrazito svetle hladne barve, ki, vsaj ko gre za oči, delujejo nekako najbolj tuje. Seveda je vse odvisno še od ostalih zgoraj naštetih faktorjev. Zelo luštne kombinacije z nekega posplošenega estetskega vidika so lahko hladne barve (recimo siva)v nekoliko temnejšem tonu, kar jim daje bolj topel lesk, še posebej če gre recimo za temnolaso osebo nekoliko temnejše polti. Medtem ko svetla polt,izrazito svetli alsje in svetle oči delujejo nekoliko preveč hladno. Ženske imajo tukaj precej sreče, ker se v tem smislu lahko tudi malce poigrajo z make-upom in dosežejo drugačne barvne učinke. O tem bi kak vizažist lahko napisal cel roman.
Jaz osebno mislim, da so tako na splošno gledano najlepše tiste oči pri katerih se nekako pokrije prava kombinacija med toplimi in hladnimi barvnimi odtenki polti, las in samih oči. Da gre za nekašne tople kontraste. Medtem ko so hladni kontrasti bolj primerni za kakšne vesoljce. nasmeh
Še bolj subjektivno gledano pa so najlepše oči tiste, ki izražajo iskrenost in nam na nek način omogočajo pogled v človekovo dušo.
Arbi - Pon 08 Dec, 2008 22:31
Naslov sporočila:
Kje pa je zeleno rjavo siva?

LP,Arbi
Arbi - Pon 08 Dec, 2008 22:43
Naslov sporočila:
Terminatorka @ Sob Dec 06, 2008 2:36 pm Napisal/a:


Še bolj subjektivno gledano pa so najlepše oči tiste, ki izražajo iskrenost in nam na nek način omogočajo pogled v človekovo dušo.


Kje pa to najdeš? Pobožne želje? Res nullius?

če preveč iščeš kaj takega, potem lahko hitro zaideš v težave. Nietscheja je pobralo zaradi tega. Mejdun se je izgubil revež med lažnjivci,hihi.
"Kdor ve, ne sme govoriti, da ve," tako bi moral reči gospod Lao Tse in ne "Kdor ve, ne govori," kot nas je poučil naš Hudiček(majhen tiček,hihi). Drugače lahko Laota zamenjamo še s kakšnim gluhonemim lusus naturae.

LP,Arbi
Terminatorka - Tor 09 Dec, 2008 01:22
Naslov sporočila:
Arbiter_universale @ Pon 08 Dec, 2008 21:43 Napisal/a:
Terminatorka @ Sob Dec 06, 2008 2:36 pm Napisal/a:


Še bolj subjektivno gledano pa so najlepše oči tiste, ki izražajo iskrenost in nam na nek način omogočajo pogled v človekovo dušo.


Kje pa to najdeš? Pobožne želje? Res nullius?

če preveč iščeš kaj takega, potem lahko hitro zaideš v težave. Nietscheja je pobralo zaradi tega. Mejdun se je izgubil revež med lažnjivci,hihi.
"Kdor ve, ne sme govoriti, da ve," tako bi moral reči gospod Lao Tse in ne "Kdor ve, ne govori," kot nas je poučil naš Hudiček(majhen tiček,hihi). Drugače lahko Laota zamenjamo še s kakšnim gluhonemim lusus naturae.

LP,Arbi

Ne razumem kaj te pravzaprav moti v tem mojem stavku. Mogoče se nisem pravilno izrazila. Mišljen je bil MOJ subjektiven pogled na to katere oči so MENI najlepše. Pa boli me k. katere so komu drugemu. Imam pravico do subjektivnega pogleda na lepoto in seveda tudi an oči. Nietsche nima nič s tem. nasmeh
Arbi - Tor 09 Dec, 2008 14:54
Naslov sporočila:
Hotel sem reči samo, da iskrene oči ne pripadajo živemu človeku,hihi.
Tega ni.
Nietsche pa ima zelo veliko s tem. Saj je znorel namreč v iskanju iskrenega. Tistega, ki se skriva v sleherniku in ne more ven na žalost. Še...


LP,Arbi
Terminatorka - Tor 09 Dec, 2008 16:56
Naslov sporočila:
Meni Nietzschejev pogled na svet, predvsem pa na vrednote, ki bi morale veljati v neki družbi, ni všeč. Morda je prav težnja k temu, da bi ljudje postali nekakšni "nadljudje" v veliki meri izničila tisti vrednostni sistem, ki je družbo vendarle ohranjal v nekem ravnovesju, pa četudi ni bila idealna. Mene njegov pogled na svet spominja na človeka, ki bi ga jaz po domače imenovala za "grebatorja", na človeka, ki hoče izkoristit vse svoje potenciale, a ob tem pozabi na svojo "dušo". Za katero še vedno verjamem, da se skriva v marsikaterih očeh. Kaj si morem, jaz še vedno verjamem, da pomen življenju dajejo tudi kakšne stvari, ki se nekako nahajajo "izven" telesnega življenja. In precej bolj kot Nietzsche sta mi recimo blizu Sokrat in Platon. Bodisi s teorijo, da v očeh drugih ljudi, ki so nam blizu, lahko vidimo tudi svoje oči, svojo dušo. Ali pa, da obstaja t. i. tretje oko, ki nam omogoča videti in razumeti stvari bolj kompleksno, širše,morda celo vpogled v dušo. Skratka, morda se dav očeh videti tudi tisto, česar Nietzsche ni videl. Morda je treba zgolj gledati z enim drugim očesom. Morda ...
Ampak jaz nisem filozof in se ne ravnam po filozofskih spisih, ampak po svojem občutku in izkušnjah. Zato glede tega lahko podajam samo svoj lastni subjektivni pogled na "lepoto oči" in iskrenost v njih.
Arbi - Tor 09 Dec, 2008 17:04
Naslov sporočila:
Hihi, a je komu Nietsche blizu?
Prav on je gledal z notranjim očesom neuničljive narave človeka, katera je paradoksno tako zelo krhka, da jo odpihne že ena sama travma. Tudi njega so odpihnile travme, ker je preveč zablodil v "ta drugi svet," in je pozabil na materialno. Morda bi zares dobra družba znala gojiti tisto bitje znotraj človeka, ki tako rado pade in se spridi.
Vprašanje za 1M€ pa je: kaj pa je tisto notri?
Izkušnje pa so zelo pomembna zadeva draga moja. Le poudariti sem želel ekstrem, ki ga ni odveč poudariti. Ekstrem, ki namiguje na to, da pa vendarle ne vemo vsega z svojimi izkustvi in znanjem.
Štekiš?

LP,Arbi
Terminatorka - Tor 09 Dec, 2008 18:49
Naslov sporočila:
Ja, ja ok. Pa sej smo sam o očeh govorili. Pa tudi če se motim, ko se zazrem v kakšne oči, pa kaj potem. Saj v bistvu sem se že kdaj zmotila. So bile pa tisto vseeno luškane oči... nasmeh
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB