Pero Piše

Ljubezen in odnosi - Cerkvena poroka proti civilni: fight

Mojsa - Ned 14 Jan, 2007 12:41
Naslov sporočila: Cerkvena poroka proti civilni: fight
No recimo, da si vi želite cerkveno poroko, ker ste pač ves lajf sanjali o njej, vaš partner pa nima birme in pod nobenim pogojem noče stopit v cerkev, ker pač se je tako odločil in je zanj edina opcija civilna poroka. Kaj bi vi nardili???

No sej jaz pa moj lupček o poroki ne razmišljava ker sva pač zlo mal časa skup, sam je pa vseeno to prišlo na dan čist po naklučju. Se za zaj sploh ne sekiram ker pač o tem ne razmišljam, ampak vseeno če pomislim, da slučajno slučajno če pa je res on tisti, pa ne vem kaj bi nardila. Mal sebično bi ga bilo prepričevat v nekaj kar se je odločil, sam jaz pa tud ne vem če sem se pripravljena temu odrečt. Rolling Eyes
Anonymous - Ned 14 Jan, 2007 15:08
Naslov sporočila:
ma sj se ne rabiš žent, men je to čist brezveze
Bassman - Ned 14 Jan, 2007 15:11
Naslov sporočila:
Včasih sem bil prepričan, da se bom ženil tudi crkveno, zaradi samega obreda.
Danes sem prepričan, da se ne bom!
Anonymous - Ned 14 Jan, 2007 15:12
Naslov sporočila:
zakaj pa ne, bass? neb rada ugibala, zato nam pa povej
chukerchek - Ned 14 Jan, 2007 20:27
Naslov sporočila:
Ma ne vem zakaj bi bil problem če se mata dva rada se nauta poročila zarad obreda samega ampak zarad ljubezni. Poroka je sam pika na i in če moj partner (k sva v lih isti situaciji) ne bi hotel delat birme in vsega sranja ga tudi ne bi prepričevala- sicer sploh dvomim da bi ga.. čeprav sama imam vse svete zakramente pa tut ne vem če bi se poročila cerveno ker so tile cerkveniki zame sami hinavci, v preteklost se rajš ne bom spuščala in del take sekte ne želim bit...
Mojsa - Ned 14 Jan, 2007 21:07
Naslov sporočila:
No sej jaz tud nisem nek pristaš cerkve, sem bila skavtinja 7 let in sem dodobra spoznala cerkev in ugotovila da je treba ločit vero od cerkve, čeprav verna tud nisem glih, se noče opredeljevat za samo enega boga. Kakorkoli, pač tisto it na urad in neki podpisat zame ni nikoli bila neka fajna stvar, prej obveza, ker pač nisem uraden človek. Zato je pač cerkvena poroka bila tist lep del poroke, zame ne toliko veren kot pa čustven zarad obljub in vsega. No sedaj sem mogoče razmišljala da se da poroko izvest mogoče tud drugače, na tretji način, ker bi pač rada obdržala del kjer so obljube in to. Da pač sama sestavita nek obred neke obljube, pa se tko lepo pred vsemi poročita brez župnika. Zdaj boste rekli da če se imata dva rada da pač ne rabita tega oz se sploh ne rabita poročit. Sam jaz pač to rabim. Rabim se spominjat kako mi je pogledal globoko v oči in rekel da me ima rad in jaz njega. Pač rabim in želim si ta spomin poleg vseh drugih. Tle sem pač staromodna.
ninochka - Ned 14 Jan, 2007 21:54
Naslov sporočila:
Obstaja moznost, da se cerkveno poroci samo eden od partnerjev. To vem iz razloga, ker poznam par, kjer je sedaj ze moz ateist, ona pa je verna. In sta se najprej porocila civilno, nato pa se cerkveno, ampak na koncu je pac cerkveno porocena samo ona.
Mojsa - Ned 14 Jan, 2007 22:23
Naslov sporočila:
ninochka @ Ned 14 Jan, 2007 20:54 Napisal/a:
Obstaja moznost, da se cerkveno poroci samo eden od partnerjev. To vem iz razloga, ker poznam par, kjer je sedaj ze moz ateist, ona pa je verna. In sta se najprej porocila civilno, nato pa se cerkveno, ampak na koncu je pac cerkveno porocena samo ona.


Ma ja, saj to sem že jaz tud slišala. Sam to se mi pa zdi tak hecno. Nekak si ne zamišljam no da sem v cerkvi z nekom ki je tam samo kot inventar, jaz pa se nekaj poročam. Mal čudno no, kaj vem, mogoče bi mogla videt kak to zgleda
sapramish - Pon 15 Jan, 2007 11:28
Naslov sporočila:
ma js definitivno ne bi hotla silit partnerja v nekaj, do cesar njemu ni, ravno tako pa ne bi zelela da bi on silil mene...
na sreco zdejsni nima nobenih zelja o tem kaka nej bi bla poroka (sej ne d sva ji blizu, sam vseeno pomežik), tko d ni problemov...
se pa se vedno sprasujem zakaj se sploh porocit... razen zato d bodo nasi uradniki delali manj tezav
Bassman - Pon 15 Jan, 2007 11:34
Naslov sporočila:
lisa @ Ned 14 Jan, 2007 2:12 pm Napisal/a:
zakaj pa ne, bass? neb rada ugibala, zato nam pa povej


ker sem prepričan, da je cerkev ena velika goljufija!
Shajtana - Pon 15 Jan, 2007 13:47
Naslov sporočila:
Zihr se da zadevo izvest tud na tretji nacin..tko da obdrzis obljube itd., pa se ne porocos cerkveno.
Jaz se ne mislm porocit cerkveno ker nism verna niti nimam nobenga zakramenta..tud ce bi paretner hotu se ne bi..ker bi se mi zdel to pac narejeno in zlagano..žal. Bojim se da tle midva ne bi skupaj prsla ce bi se on tko zlo hotu porocit cerkveno, jaz pa ne.
senior - Pon 15 Jan, 2007 14:53
Naslov sporočila:
Bossman @ Pon 15 Jan, 2007 10:34 Napisal/a:
lisa @ Ned 14 Jan, 2007 2:12 pm Napisal/a:
zakaj pa ne, bass? neb rada ugibala, zato nam pa povej


ker sem prepričan, da je cerkev ena velika goljufija!

Cerkvena poroka je zelo dobro napisana, če jo dobro razumeš. In to kar notri piše ni goljufija.
Za ostalo pa se ve....
Anonymous - Pon 15 Jan, 2007 17:41
Naslov sporočila:
Bossman @ Pon 15 Jan, 2007 9:34 am Napisal/a:
lisa @ Ned 14 Jan, 2007 2:12 pm Napisal/a:
zakaj pa ne, bass? neb rada ugibala, zato nam pa povej


ker sem prepričan, da je cerkev ena velika goljufija!


kriminal, ne goljufija
Mojsa - Pon 15 Jan, 2007 18:04
Naslov sporočila:
Jaz se strinjam z senjorjem, še vedno ne znate ločit vere od cerkve. Da, cerkev se marsikdaj okorišča in zato bodo že enkrat kaznovani. Vera je čisto nekaj drugega. In jaz cerkve tudi ne podpiram, je pa zame cerkvena poroka še vedno nekaj več, duhovna zaobjuba in ne podpiranje cerkve. saj če bi kdaj hodili k skavtom bi vam to bilo važno. Saj tudi šolstvo bo kmalu postalo ena izkoriščevalska institucija. Ampak važna je izobrazba, da vzameš ven kar ti osebno rabiš, isto je z vero.
Mojsa - Pon 15 Jan, 2007 18:06
Naslov sporočila:
Aja pa še mala provoacija. A potem svojih staršev pravtako ne boste cerkveno pokopali?
sapramish - Pon 15 Jan, 2007 20:37
Naslov sporočila:
mami ziher ne, oce je pa menda izrazu zeljo d ce bit cerkveno pokopan, ceprov ni bil ze vsaj 25 let pri masi... pac bom spostovala njegovo zeljo, kaj pa nej? pomežik
Antigona - Tor 16 Jan, 2007 11:25
Naslov sporočila:
Draga moja, partnerska zveza je v bistvu sklepanje kompromisov. če ti ne popustiš, zakaj bi potem on?

Pod nobenimi pogoji me nihče v življenju ne bi mogel zvleči v cerkev, četudi samo zaradi poroke.

In kaj sploh govoriš - mogoče je on the one... sej to se boš itak sama odločila, če hočeš njega, al ne, ni kokr da ti ga je bog namenil.

Kar se pa tiče mojega mnenja o cerkvenih porokah - jaz nočem imet partnerja ob sebi zato, ker mora bit ob meni... ampak, zato, ker tako hoče!!! Menis e zdi cerkvena poroka en tak, malo nepotreben obred in nič drugega.
tenere - čet 18 Jan, 2007 12:51
Naslov sporočila:
Popolnoma se strinjam z Antigono!

Midva z ženo sva se hotla poročit tko bolj romantično zase. Civilna poroka pol pa še v eni zakotni cerkvici cerkveno samo midva pa priče. Pol so pa starci znorel, da to tko ne gre... kaj bo pa žlahta rekla!

Takrat sva bila še res mlada, pa sva še starce preveč poslušala. če bi se zdaj še enkrat poročila bi naredila po svoje. Veliko besede imajo tukaj starci... pa je ne bi smeli imet, oz. ne bi jih smel mladoporočenci poslušat!
Mojsa - čet 18 Jan, 2007 13:48
Naslov sporočila:
Ja ne vem kje se ti strinjaš z antigono točno, ker ona sploh noče obreda. Tule ne govorimo o tem da se ženiš zato ker drugi hočejo pa tako kot drugi hočejo. Pa jaz tud ne mislim nikogar silit pa nič, sam rekla sem da je to problem in opažam da je pri mnogih parih, en pač more popustit al pa da najdeta tretjo vairanto. Se pa jaz zarad tega tud ne mislim poslovit od svojega dragega, pač raziskujem možnosti.
sieagel - Sob 20 Jan, 2007 16:14
Naslov sporočila:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)
Antigona - Pon 22 Jan, 2007 05:47
Naslov sporočila:
jaz sem bila pa na ogledih ene parkrat... pa na enmu kuncertu, sam so me skor vn vrgli, k sm se skos smejala, čeprov sm se hotla zadržat.
ToTa - Tor 23 Jan, 2007 16:46
Naslov sporočila:
Mojsa @ Pon 15 Jan, 2007 17:06 Napisal/a:
Aja pa še mala provoacija. A potem svojih staršev pravtako ne boste cerkveno pokopali?


Ne!
Bassman - Tor 23 Jan, 2007 17:14
Naslov sporočila:
ToTa @ Tor 23 Jan, 2007 3:46 pm Napisal/a:
Mojsa @ Pon 15 Jan, 2007 17:06 Napisal/a:
Aja pa še mala provoacija. A potem svojih staršev pravtako ne boste cerkveno pokopali?


Ne!


aj to sploh pomeni cerkveno pokopat?
Mojsa - Tor 23 Jan, 2007 23:28
Naslov sporočila:
Kaj vem, jaz sem pač tko rekla, ker še sploh nisem vidla nobenega drugega pogreba kot cerkvenega.
Shajtana - Sre 24 Jan, 2007 10:54
Naslov sporočila:
Hm ne vem zakaj bi bla to sploh provokacija...jaz mame ze ne mislm cerkveno pokopat, mi niti se do zdj nikol na glavo ni padla kksna taka ideja ker je tudi ona ateistka..s fotrovim pogrebom se bojo pa ukvarjal tisti ki ga vsaj vidjo vec kt 1x na 5 let.

Zame je obred lep cerkven..ja kul, ampak kje pise da ne morem met drgacnga, svojga obreda ki mi bo glih tko vsec in bo pomemben zame. Se pa strinjam da je treba locit vero od cerkve..ampak za to neko duhovno zaobljubo jaz ne rabim tega obreda v cerkvi izvajat...ga lohk na travniku, pa tud ni nujn da so besede enake itd.
Bassman - Sre 24 Jan, 2007 11:00
Naslov sporočila:
Po moje, ko te 1x dol zasujejo je čist vseen
Anonymous - Sre 24 Jan, 2007 11:02
Naslov sporočila:
ma ja bi rekla tk ja (mal prevečkrat se strinjava, bass)
Mojsa - Sre 24 Jan, 2007 11:51
Naslov sporočila:
Ja ok sej kul sam sem htela videt če je med vami tudi kaj takih bojazljivcev in hinavcev, ki zavračajo cerkveno poroko, pokopali bodo pa sebe in svoje starše cerkveno ker pač je kao taka navada. To je pa nesmisel a ne. No saj jaz sem že leta nazaj našla svoj poročni kraj, ki bo ustrezal tud tistemu ki se noče cerkveno poročit in meni in bomo pač improvizirali.
sapramish - Sre 24 Jan, 2007 11:56
Naslov sporočila:
pac moj oce zeli cerkven pokop, sicer ne vem kje bom nasla zupnika, ki bo to naredu, ker ni bil ze dolga leta pri masi, ce odstejemo poroki obeh sestricen pomežik
Shajtana - čet 25 Jan, 2007 10:25
Naslov sporočila:
sapramish @ Sre Jan 24, 2007 10:56 am Napisal/a:
pac moj oce zeli cerkven pokop, sicer ne vem kje bom nasla zupnika, ki bo to naredu, ker ni bil ze dolga leta pri masi, ce odstejemo poroki obeh sestricen pomežik


Ah ga bos ne skrb, sam mogoce bo dvojno racunu kaže jezik
Zlobko - čet 25 Jan, 2007 10:50
Naslov sporočila:
sieagel @ Sat 20 Jan, 2007 15:14 Napisal/a:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)


Star si 29. let torej si letnik 78. kar pomeni, da ne vem zakaj, so te pri tvojih 5. letih, leta 1983 na skrivaj peljali krstit. Ne zastopim zakaj so te skrivali, ali zato ker si izjemno grd pa je bilo treba ljudi obvarovati, mogoče zato, ker je tvoja babica še vedno živela v letih po 2.sv. vojni, ali pa si navaden nakladač ki si želi pozornosti.
Torej kaj od tega?
Mojsa - čet 25 Jan, 2007 11:30
Naslov sporočila:
Uh Zlobko danes si pa prava Zloba. Samo a ni zanimivo, tisti ki so bli 1 krat v cerkvi ali 2 krat imajo največ proti njej. Kot ponavadi.
sapramish - čet 25 Jan, 2007 12:24
Naslov sporočila:
sej, sam nism hotla tega napisat pomežik
mojsa - sm morala pretrpet tri cerkvene poroke, krst in pogreb. ne maram bedarij k jih kvasijo zupniki. pika.
Mojsa - čet 25 Jan, 2007 12:32
Naslov sporočila:
Saj jaz tudi ne maram po večini župnikov, sem pa v svojih skavtskih letih bila na kr nekaj zelo lepiš mašah in spoznala nekaj zelo vredu župnikov v stilu 7 heaven, ampak tako je povsod v vsaki stvari se najdejo izjeme ampak ponavadi delamo zaključke po načelu nekih preteklih izkušenj in se zapečatimo.
Zlobko - čet 25 Jan, 2007 14:31
Naslov sporočila:
Mojsa @ Thu 25 Jan, 2007 10:30 Napisal/a:
Uh Zlobko danes si pa prava Zloba. Samo a ni zanimivo, tisti ki so bli 1 krat v cerkvi ali 2 krat imajo največ proti njej. Kot ponavadi.


OK, sej mogoče je pa sin zagrizenih komunistov pa so ga zato naskrivaj peljali h krstu.
Shajtana - čet 25 Jan, 2007 15:34
Naslov sporočila:
Zlobko @ čet Jan 25, 2007 9:50 am Napisal/a:
sieagel @ Sat 20 Jan, 2007 15:14 Napisal/a:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)


Star si 29. let torej si letnik 78. kar pomeni, da ne vem zakaj, so te pri tvojih 5. letih, leta 1983 na skrivaj peljali krstit. Ne zastopim zakaj so te skrivali, ali zato ker si izjemno grd pa je bilo treba ljudi obvarovati, mogoče zato, ker je tvoja babica še vedno živela v letih po 2.sv. vojni, ali pa si navaden nakladač ki si želi pozornosti.
Torej kaj od tega?


Mogoce zarad tega ker starsi niso hotl da ga krstijo, babica pa?
Vsaj tko je blo pr moji sestri, pa jo je tud pol babica pelala k je bla sestra pr njej na pocitnicah. Jaz sm se temu izognila.
sapramish - Pet 26 Jan, 2007 10:21
Naslov sporočila:
mene je mat dala krstit ker se ji je zdel lep obred pomežik baje sem v cerkvi tulila ko zmesana, ko smo pa prsli ven je bil pa mir pomežik
ToTa - Ned 28 Jan, 2007 12:25
Naslov sporočila:
Vidim, da nas je kar nekaj takih, ki smo bili 'skrivaj' krščeni.

Nekdo je napisal, da si je to spet nekdo drug izmislil, češ da išče pozornost. Rolling Eyes

Moja mama in oče sta ateista, in to težka ateista. Babicam (tudi nekaterim dedkom)pa to taaaako veliko pomeni. Krstit otroka. Mislim, kera bedarija. In zdaj bi naj jaz lepše ali boljše živela. Ker sem krščena. phahahahahaha

če bi moja matka vedla, kaj naklepajo me ziher ne bi pustila krstit. Tudi, če bi mene kdo vprašal, se ne bi pustila, ker se mi pač to zdi brezveze.

Mojsa, in še odgovor zate.

Moj dedek je bil necerkveno pokopan in je bil pogreb zelo lep. Bil je ateist in smo spoštovali njegovo željo, to je ne bit cerkveno pokopan. Namesto da je tam en župnik bluzil o njem (ki ga sploh pozna ne) so imeli govore ljudje, ki so ga dejansko poznali in spoštovali. Ker pa je dedek imel poklic kriminalista, je bil to še posebej lepo obred, takšen ki se spodobi za pravega policista.

Kar se pa tiče tega, da proti cerkvi govorimi samo taki, ki smo v cerkev stopili 2krat v življenju. Ja, imamo svoje razloge.
Ne hodim v cerkev, ker nisem verna. In stojim za tem.

Koliko ljudi hodi ob nedeljah tja, se delajo pobožne, v resnici so pa večji in hujši grešniki kot jaz. Varajo, kradejo itd...pol pa grejo v nedeljo tja se pretvarjat. Kakšna dvoličnost.
Spoštujem samo tiste vernike, ki dejansko tudi živijo tako kot se spodobi za vernika. Večina jih ne in zato mi gre na k¤¤¤¤¤ vse kar je s tem povezano, ker ste eni veliki dvoličneži.

Me zanima, če ti živiš po vseh tistih zapovedih, s katerimi so ti polnili glavo, ko si obiskovala verouk. Sem prepričana da ne.
Torej, kdo je zdaj večji grešnik? Jaz ali ti???

Namesto da grem v nedeljo v cerkev, se raje sprehodim po svežem luftu do pohorja in nazaj.

Ko v cerkev voli, pa nek izvoli.

Aja, in rekla si da smo bojazlivci in hinavci, ker se bomo poročili necerkveno, starše pa bomo pokopali cerkveno.
No, da te razsvetlim.
Staršev ne bom pokopala cerkveno, ker si oni tega ne želijo. In tudi sama se ne bom poročila cerkveno, ker si tega ne želim.
če pa bi moja mama recimo imela željo bit pokopana cerkveno, bi pa sigurno spoštovala njeno željo ter jo cerkveno pokopala in to ne bi imelo z mano nobene veze. Zato ne bi bila jaz hinavksa, ampak bi kvečjemu spoštovala in cenila mamino odločitev.

Tako kot pričakujem da bo moja babica, ki je ful verna in jo bomo siguro cerkveno pokopali, pričakujem, da bo tudi ona spoštovala mojo željo ter me podprla pri necerkveni poroki.

A zdaj štekaš??

Ali ti še vedno ni jasno.... Rolling Eyes
Mojsa - Ned 28 Jan, 2007 13:15
Naslov sporočila:
Uh Tota, če bi dobro prebrala moje poste, jaz nobenega od vas nisem za nič označila še najmanj za bojazljivce in hinavce. Saj vem da imaste svoje razloge. In tud sem napisala da ne hodim v cerkev in da nisem šla že nekal let razen če sem mogla. Pa tud letos ko je bil spomin na smrt mojega očeta sem mami prepovedala da bi mašo plačala zanj iz preprostega razloga kot sem tudi povedala, da tudi jaz preziram cerkev, sisetm in njihov razen če se najde res kak župnik ki ve o čem govori in kaj dela in zakaj to dela. In če bi vidla sem se strinjala z Seniorjem ki je dal pametno pripombo da poročni obred kot sam je lepo napisan, kot tudi vsi drugi samo naša cerkev oz večina župnikov in nasploh cel sistem to rad obrne v svoj prid a ne. To je to kar sem jaz hotela povedat. da mormo ločit vero od cerkve. Saj men je vseeno če ste verni al ne, pa kako se boste poročili. Sam pač včasih se mi zdi smotano da eni zato ker pač so ateisti se izogibajo cerkve kot da bi bila kužna. Kot na primer prejšnji vikend ko sva bila z fantom na Arehu in sem rekla če greva mal pobliže pogledat tisto cerkvico in je to že bil full problem. Kot da če jo gre od zunaj pogledat bo ne vem kaj se zgodilo. Pa ga nisem nič rpepričevala. Sem rekla no pa pač tu počakaj jaz grem. Pa je pol vseeno šel tisot obzidje pogledat pa je vseen rpeživel. No to se mi pa zdi bedno. Ker jaz nisem muslimanka, pa bi vseeno šla pogledat mošejo.
Mojsa - Ned 28 Jan, 2007 13:18
Naslov sporočila:
Veš jaz se spretno izogibam temu da bi na forumu koga za kaj označila, ker vem da to nikamor ne pelje in ni smiselno tako da ti tudi drugič mal bolje beri in pazi kaj govoriš.
ToTa - Ned 28 Jan, 2007 13:52
Naslov sporočila:
No, sori, če sem te kakorkoli užalila. Ni bil moj namen.
Malo si mi pač tlak dvignila s svojimi izjavami...

Meni so cerkve kot sami objekti zelo lepe.

Kot osnovno in srednješolka sem veliko prepotovala po raznih muzejih in cerkvah po celi Evropi, ker je pač mati mahnjena na umetnostno zgodovino in uživa v vseh teh arhitekturnih 'čudežih', ki jih današnji človek s svojo škatlasto, enolično gradnjo nikoli ne bo znal ponovit.

In nimam nič proti cerkvi kot objektu. Vse kar se pa not dogaja pa mi je bolano in eno samo pranje možganov.

Zato, na razne maše in podobna sranja ne hodim.

Grem samo na pogreb ali na poroko iz spoštovanja do tistega ki se poroči ali je umrl.
Bassman - Ned 28 Jan, 2007 14:02
Naslov sporočila:
Cerkev je ustanova za manipulacijo ljudi!
sieagel - Ned 28 Jan, 2007 22:55
Naslov sporočila:
Zlobko @ čet 25 Jan, 2007 09:50 Napisal/a:
sieagel @ Sat 20 Jan, 2007 15:14 Napisal/a:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)


Star si 29. let torej si letnik 78. kar pomeni, da ne vem zakaj, so te pri tvojih 5. letih, leta 1983 na skrivaj peljali krstit. Ne zastopim zakaj so te skrivali, ali zato ker si izjemno grd pa je bilo treba ljudi obvarovati, mogoče zato, ker je tvoja babica še vedno živela v letih po 2.sv. vojni, ali pa si navaden nakladač ki si želi pozornosti.
Torej kaj od tega?


No zlobko da ti odgovorim, zdaj ko imam čas dejansko kaj napisati.
Kršen sem bil zato, ker je babica še vedno vsaj en malo verna. drugega razloga ne vem. je nisem nikoli spraševal. Naskrivaj pa zato, ker sta starša, in dedek hudi ateisti. oz dedek je vsaj bil, do operacije na odprtem srcu pri 82 letih. potem ... je postal vsaj delno veren, ker dejansko ne bi smel preživet tako težke operacije in okužbe z merso ob tako oslabljenem imunskem sistemu ki ga je takrat imel. zarad tega.

Kar se tiče še ostalega, pa takole. babica še vedno živi pri svojih 88 letih, sama bolj ali manj skrbi za oba z dedekom, dokler sem bil še v mb sem bi vsak dan pri njej vsak 2x in to kar si napisal o njej jemljem kot zelo veliko osebno žalite. to da sem nakladač se tiče men in nemoje družine. In še nekaj, v letih po 2. sv. vojni, je babica, dedek in vse tri hčerke ogromno pretrpeli. in so bili zelo napredni za svoje časa. posebej babica. zato prosim ne govorit takole ne o meni, me ne poznaš, še najmanj pa mojo družino, moje starše in stare starše. kar karkoli o njih iz tvojih ust sem jemal, jemljem in bom jemal kot osebno žalitev. In nobemu ne dovolim, da govori, piše ali omenja mojo družino v takšnem žaljivem kontekstu. posebej pa ne javno. (forum je javna zadeva).

zato bass prosim da zlobkota vsaj opozoriš če se že greš takšen forum kot ga vodiš. podi pošten in ukrepaj pošteno. do zdaj nisi najbolj!


P.S. zlobko nauči se brat kajti v profilu mi piše letnik '77, nobember tako da me je babica peljala krstit leta 1982!!!!


in še nekaj, ker sem kjasneje videl in dopisujem tole.

Zlobko zdaj si me že dvakrat v isti temi užalil in omenjal v tem kontekstu moje starše oziroma družino.
starša nista nikoli bila kumonista, nikoli v KP, CK in ostalih "združenih" zaradi kumonizma je trpel tako moj oče kot mama v njunih otroških letih. Verjemi da jima ni bilo lahko!

S tem "OK, sej mogoče je pa sin zagrizenih komunistov pa so ga zato naskrivaj peljali h krstu." ne sam da žališ, ampak sklepaš nekaj oziroma ugibaš ter obtožuješ osebe, ki niso s tabo ali s tem forumom kakor koli povezane. Že samo po sebi je to žalitev za takšno omembo. posebej ker o teh osebah ne veš prav ničesar.

Še nekaj Zlobko, razmišljam o tožbi zaradi javne razžalitve mene in moje družine
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB