Pero Piše

Bla Bla Bla - Iskanje dlake v Jajcu (krofih)

Bassman - Tor 20 Feb, 2007 10:47
Naslov sporočila:


Preparazione e cottura: 3 ore
Difficoltà: media
Ingredienti per 20 pezzi:

500 g di farina bianca
50 g di burro
1,5 dl di latte tiepido
40 g lievito di birra
50 g di zucchero
2 uova intere e 1 tuorlo
1 pizzico di sale
olio per friggere
Per il ripieno
350 g di marmellata di albicocche
Per la copertura
zucchero a velo

Sciogliete il lievito di birra in poco latte tiepido, impastate con 150 g di farina e lasciate lievitare per 20 minuti, in un posto caldo.
Lavorate l'impasto con il resto della farina, le uova, il burro, lo zucchero, il latte rimasto e il sale. Fate lievitare ancora per circa un'ora.
Dividete la pasta in pezzi da 50g circa ciascuno. Con il palmo della mano, premendo leggermente sulla spianatoia, formate delle palline. Coprite e fate riposare nuovamente per circa 1 ora e poi friggete in abbondante olio caldo e far dorare i Krafen in modo uniforme.
Una volta scolati, metteteli su un foglio di carta assorbente.
Con una siringa per dolci, farcite i Krafen ancora caldi con la marmellata e spolverizzateli con zucchero a velo. A piacere potete farcirli anche con la crema pasticcera.

Image
sapramish - Tor 20 Feb, 2007 11:46
Naslov sporočila:
bass kok ljudi zna tlele italjansko? pomežik
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 12:01
Naslov sporočila:
tis k ga bo zanimalo, si lahk prevede, tist k ne zna se drugač znajde.
lucka - Tor 20 Feb, 2007 12:01
Naslov sporočila:
Bass kolikor se jaz spomnim je bil enkrat en hud kreg, ko je NAya obesila gor en članek, ki ni bil v slovenščini. In ti greš kot administrator nalepit gor članek ki je poleg vsega še v italijanščini. TOle meni diši po opozorilu če ne že kaka druga sankcija Rolling Eyes
In sedaj misliš da ji ðek, ko si obesil tule gor nekaj v italijanščini?
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 12:08
Naslov sporočila:
lucka @ Tor 20 Feb, 2007 11:01 am Napisal/a:
Bass kolikor se jaz spomnim je bil enkrat en hud kreg, ko je NAya obesila gor en članek, ki ni bil v slovenščini. In ti greš kot administrator nalepit gor članek ki je poleg vsega še v italijanščini. TOle meni diši po opozorilu če ne že kaka druga sankcija Rolling Eyes
In sedaj misliš da ji ðek, ko si obesil tule gor nekaj v italijanščini?


lucka @ Tor 20 Feb, 2007 11:04 am Napisal/a:
Tudi peka peciviv rabi malo iznajdljivosti.
če ne se pa spravi na kak kulinarični del interneta pa tam malo pobrskaj.
Stalno eno in isto prežvečeni nasveti.


http://www.povej.net/forum/rules.php

Drugi člen!

Pa prosim ne bluzit, ker takrat se nisem jst obesu na tuj jezik ampak se je nekdo drug!
lucka - Tor 20 Feb, 2007 12:14
Naslov sporočila:
In kaj bi mi rad sedaj s tem povedal? DA je tebi dovoljeno obešat tule tuje kulinarične zadeve v jeziku ki ga razume mogoče samo 1 oseba na forumu, ostali naj se pa znajdemo in poiščemo recepte na drugih straneh?
če ne drugega, je to od tebe kot administratorja hudo žaljivo in ko te jebe varijanta odnašanje do uporabnikov.
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 12:16
Naslov sporočila:
lucka @ Tor 20 Feb, 2007 11:14 am Napisal/a:
In kaj bi mi rad sedaj s tem povedal? DA je tebi dovoljeno obešat tule tuje kulinarične zadeve v jeziku ki ga razume mogoče samo 1 oseba na forumu, ostali naj se pa znajdemo in poiščemo recepte na drugih straneh?
če ne drugega, je to od tebe kot administratorja hudo žaljivo in ko te jebe varijanta odnašanje do uporabnikov.


Prosim še 1x, da ne bluziš in pišeš kar v tri lepe krasne!
Citat:
Pravila
če imate PROBLEM pri prijavi, sporočite to na info@povej.net, poslali vam bomo nazaj prijavo!

Pri registraciji morate navesti pravi elektronski naslov in pozorni morate biti na VeLiKE in MalE črKE.

V primeru, da se ne morete sami registrirati, poizkusite znova, če pa vseeno ne gre, pa nam pošljite mail na zgoraj omenjeni naslov in vas bomo mi registrirali. Takšni ukrepi so predvsem zaradi nekaterih osebkov, ki robotsko registrirajo uporabnike na forum in to tudi po več kot 1000 na dan. V kolikor opazite na forumu kakšno napako, prosim, da nam jo javite.

Pravila:

1. Prepovedana je uporaba vulgarnih besed, razen v sklopih Razen, Sex ter Bla Bla Bla.

2. V vseh sklopih se uporablja slovenski jezik, razen v sklopu Bla Bla Bla.

3. Ircanje je na forumu prepovedano, izjema je sklop Bla Bla Bla.

4. Pisanje zaporednih postov (2, 3 ali več) brez vmesne objave kogarkoli je prepovedano in take poste se briše.

5. Odgovori, ki vsebujejo le smeškote (smajlije) ali le 3 ali manj besed se brišejo.

6. Na portalu je prepovedano napadanje, žaljenje, provociranje, izzivanje, pljuvanje uporabnikov, izjema je sklop Bla Bla Bla, tam se tolerira vse dokler je v mejah dobrega okusa. Kršenje tega pravila se kaznuje z rumenim kartonom ali začasno izključitvijo.

7. Prepovedano je objavljanje osebnih podatkov drugih ljudi in podatke iz njihovega zasebnega življenja. Prav tako je prepovedano pridobivati podatke o uporabnikih, na kakršenkoli način, ki ni predviden s strani portala. Kršenje pravila se kaznuje z IZKLJUčITVIJO (BAN) oz. z rumenimi kartoni.Izključitev je lahko začasna ali stalna, odvisno od kršitev. Uporabnik lahko dobi več rumenih kartonov naenkrat, odvisno od tega, koliko pravil je kršil.

8. Na forumu je prepovedano pisati ali objavljati tekste, slike in povezave, ki so www.povej.net narave izven kategorij, ki so temu namenjene.

9. Pisanje celotnega teksta z VELIKIMI tiskanimi črkami je prepovedano, saj to pomeni kričanje. Prav tako je prepovedano pisanje celotnega teksta z eno barvo (razen črne), razen v posebnih primerih (o tem se posvetujte z Moderatorji ali Administratorjem) vse take objave se brišejo. Dovoljeno je samo v delih teksta.

10. V primeru spora med Uporabnikom in moderatorjem, zadevo rešujejo drugi Moderatorji in Administrator.

Z vsemi Vprašanji, Prošnjami in Zahtevami se obrnite na administratorja (tisti, ki je rdeče obarvan na forumu) Na portal lahko nalagate tudi slike, vendar slike ne smejo kazati spolnih organov, razen v kategorijo, ki je temu namenjena!

Otroci mlajši od 13 let morajo za sodelovanje na forumu pridobiti dovoljenje staršev, ki ga lahko pošljejo na info@povej.net.

Za vsebino na portalu ne odgovarja lastnik strani, prav tako ne moderatorji in administrator, ampak le vsak posameznik, avtor vsebine, ki jo je podal na forum.

Administrator!

sapramish - Tor 20 Feb, 2007 13:48
Naslov sporočila:
glej bass, vtaknla se nisem zarad sebe sm, ampak zarad drugih, sam dobro ves, d je tlele nekaj navdusenih kuharc... in od tebe ni fer da das gor recept, ki ga sam, vsaj po moje, ne razumes prov dobro.

js se ze znajdem tok v italjanscini d razumem tole al pa se kej bl zahtevnega, vecina ma pa s ez anglescino probleme. tko d bi bil loh fer, pa nasel slovenski recept, ki se ga zagotovo da najt na netu. pravila gor al pa dol.
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 14:13
Naslov sporočila:
No prosim lepo, da si prebereš pravilnik!

Ko pa najdem recept v slovenščini, ga bom pa prilepil v temi kulinarika!

Pa kot jaz še vedno dobro vidim, nihče ni prosil za recept v slovenščini do sedaj!
sapramish - Tor 20 Feb, 2007 14:20
Naslov sporočila:
Citat:

2. V vseh sklopih se uporablja slovenski jezik, razen v sklopu Bla Bla Bla.


torej, ce se ze gremo po reglcih, mors zbrisat vse sale, ki niso v slovenscini, ali pa dodat d so prispevki v tisti temi tudi lahko v tujih jezikih.

ce bom rabla recept za krofe bom prasala babico, nimam potrebe po tem. bi blo pa fajn d je fer odnos pomežik
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 14:28
Naslov sporočila:
evo, da boš lahko mirno spala sem popravil!
Terminatorka - Tor 20 Feb, 2007 14:54
Naslov sporočila:
Ma kaj je važen pravilnik. Tako kot napisala sapramish, koliko ljudi sploh razume ta recept. Mislim, sej se človek lahko še zastrupi, če kuha s slovarjem nasmeh
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 14:57
Naslov sporočila:
Terminatorka @ Tor 20 Feb, 2007 1:54 pm Napisal/a:
Ma kaj je važen pravilnik. Tako kot napisala sapramish, koliko ljudi sploh razume ta recept. Mislim, sej se človek lahko še zastrupi, če kuha s slovarjem nasmeh


Seveda je važen in zato je ta tema v bla bla bla in ne pod kulinariko!
Terminatorka - Tor 20 Feb, 2007 14:59
Naslov sporočila:
ja sam še vedno gre za recept, pa tudi če je v rubriki Šport
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 15:07
Naslov sporočila:
No pol se boš morala obrniti na vse spletne strani, kjer je karkoli objavljeno v tujem jeziku, kar se tiče receptov pomežik
Terminatorka - Tor 20 Feb, 2007 15:19
Naslov sporočila:
Ej, jaz razumem italijansko, mi je vseeno. Še bolj bi bila vesela, če bi bil recept za kaj drugega (krofov ne maram), sam gre za čist razumsko zadevo - italijanščina ni ravno jezik, ki bi ga Slovenci množično obvladali.
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 15:21
Naslov sporočila:
Zato pa je pod temo bla bla bla, kejer se pišejo vse žive neumnosti!
sapramish - Tor 20 Feb, 2007 16:17
Naslov sporočila:
ja sam recept za krofe ni neumnost. pa ni zarad mirnega spanca, ampak ti skoz trobis d se je treba pravil drzat. torej se jih moras tudi ti, ne le drugi. pa ne gre zdej za to temo.
in recepti v tujih jezikih, so na netu za tiste, ki tiste jezike razumejo. js tud nam sla limat francoskih receptov sm, ker jih nau noben razumu, ceprov so nekateri prov fantasticni pomežik
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 16:24
Naslov sporočila:
sapramish @ Tor 20 Feb, 2007 3:17 pm Napisal/a:
ja sam recept za krofe ni neumnost. pa ni zarad mirnega spanca, ampak ti skoz trobis d se je treba pravil drzat. torej se jih moras tudi ti, ne le drugi. pa ne gre zdej za to temo.
in recepti v tujih jezikih, so na netu za tiste, ki tiste jezike razumejo. js tud nam sla limat francoskih receptov sm, ker jih nau noben razumu, ceprov so nekateri prov fantasticni pomežik


No pa še tebi
http://www.povej.net/forum/rules.php

pa še tebi tudi tole.

če bi hotel, da bi recept nekdo razumel in dabi delal krofe, bi ga poiskal v slovenščini in ga prlimal v kulinariki! Idea Idea Idea

Very Happy Very Happy Very Happy

I tako 5, 6 puta!
lucka - Tor 20 Feb, 2007 16:29
Naslov sporočila:
Brussman @ Tor 20 Feb, 2007 14:24 Napisal/a:


pa še tebi tudi tole.

če bi hotel, da bi recept nekdo razumel in dabi delal krofe, bi ga poiskal v slovenščini in ga prlimal v kulinariki! Idea Idea Idea

Very Happy Very Happy Very Happy

I tako 5, 6 puta!


In zakaj si ga potem sploh prilepil in odpru temo?

Sicer nisme popolnoma sigurna, ampak če me moj spomin ne vara je bila tale tema o krofih najprej v kulinariki z drugim naslovom in potem prestavljena v bla bla pod lej ga zlomka spet drug naslov nasmeh
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 16:32
Naslov sporočila:
lucka @ Tor 20 Feb, 2007 3:29 pm Napisal/a:
Brussman @ Tor 20 Feb, 2007 14:24 Napisal/a:


pa še tebi tudi tole.

če bi hotel, da bi recept nekdo razumel in dabi delal krofe, bi ga poiskal v slovenščini in ga prlimal v kulinariki! Idea Idea Idea

Very Happy Very Happy Very Happy

I tako 5, 6 puta!


In zakaj si ga potem sploh prilepil in odpru temo?

Sicer nisme popolnoma sigurna, ampak če me moj spomin ne vara je bila tale tema o krofih najprej v kulinariki z drugim naslovom in potem prestavljena v bla bla pod lej ga zlomka spet drug naslov nasmeh


Ne tale tema NI nikoli bla v drugi temi, tista je še vedno in je tudi pod bla bla bla, kar lahko preveriš in spomin te vara, priporočam Bilobil.

Sem jo pa razdelil v 2 temi, ker pač sitnarjenje in tista tema ne spadata skupi!

Zakaj so še nekatere neumne teme tukaj....zakaj se zemlja suče....zakaj danes sonce sije....zakaj diši po pomladi....

zakaj zakaj zakaj.....

www.google.com


P.S. če popravljam svoj post se vidi, ker spodi piše popravil brussman, dne.......
sapramish - Tor 20 Feb, 2007 16:46
Naslov sporočila:
bass to pise pa na drugem forumu pomežik
lucka - Tor 20 Feb, 2007 16:48
Naslov sporočila:
Ah izvirnost pa taka Rolling Eyes
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 16:50
Naslov sporočila:
sapramish @ Tor 20 Feb, 2007 3:46 pm Napisal/a:
bass to pise pa na drugem forumu pomežik


kaj piše?

evo tole sem dodal!
sapramish - Tor 20 Feb, 2007 17:04
Naslov sporočila:
kaj in kokrat se je popravljalo pomežik
Bassman - Tor 20 Feb, 2007 17:06
Naslov sporočila:
sapramish @ Tor 20 Feb, 2007 4:04 pm Napisal/a:
kaj in kokrat se je popravljalo pomežik


to piše tudi tukaj, v dokaz bom popravil zgornji moj post, pa lahko vidiš sama!
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB