Pero Piše

Bla Bla Bla - Vročina pritiska

Bassman - Tor 24 Jun, 2008 10:37
Naslov sporočila: Vročina pritiska
Kaj najraje pijete ob teh vročih dneh?
Terminatorka - Tor 24 Jun, 2008 11:09
Naslov sporočila:
Mislim, da s e moj odgovor bistveno ne razlikuej od tistega, ki sme ga napisala julija lani v podobni temi. nasmeh
copy-paste:"Jaz večinoma vodo s sadnimi okusi, ker če bi ostala samo pri navadni, bi verjetno popila sam 3 deci na dan. Se pa, če se le da, izogibam gaziranim pijačam. Pivo mi ni všeč, je pa zato jasno, da bo mojega dopusta konec, ko bo mojemu dragemu zmanjkalo zalog hladnega Tuborga.
Druagče je pa moj fotr pred leti, ko še niso bili izotonični napitki popularni, imel teorijo, da v Afriki, ali kjerkoli na svetu, kjer so temperature okrog 40 stopinj in več, nima kaj početi človek, ki ne prenese piva, saj naj bi to pomagalo tako odvajat vodo iz telesa kot tudi nadomeščat izgubljene snovi. Poleg tega pa pri takšnih temperaturah in hitri izgubi tekočine ne pride tako hitro do pijanosti. Ljudje, ki pa v takšnih razmerah ne švicajo, premalo pijejo in posledično odvajajo premlao vode iz telesa, pa lahko hitro začno trpeti zaradi zastoja vode v telesu. en njegov kolega, ki ni pil piva, je tako po nekajdnevnem vidnem otekanju nog, seveda v hudih vročinskih razmerah, imel potem še hude težave s srcem in so ga morali nujno hospitalizirati. No, pa saj vem, da ni krivo sam to, da ni pil piva. "
chukerchek - Tor 24 Jun, 2008 11:18
Naslov sporočila:
Voda al si pa naredim en tak zlo gosti sok iz banan (ubistvu spasirana banana z vodo), pašejo tut kakšni smoothiji iz hoferja.

Ja no ok lažem trenutno je tut čaj u akciji k ga sicer ne maram pit, sam sm zbolela in mam vročino (k da ni že dost vroče brez tega)
Terminatorka - Tor 24 Jun, 2008 15:38
Naslov sporočila:
banana z vodo? Zanimivo. Pa to pomaga proti žeji ali si potem še bolj žejen?
chukerchek - Sre 25 Jun, 2008 11:51
Naslov sporočila:
Terminatorka @ Tue 24 Jun, 2008 15:38 Napisal/a:
banana z vodo? Zanimivo. Pa to pomaga proti žeji ali si potem še bolj žejen?


Ne po tem si sit, pa ni pretežko za želodec, + še osvežilno je- neki med sokom in prigrizkom.
100mark - Pet 27 Jun, 2008 21:55
Naslov sporočila:
ja na prvem mestu je definitivno H2O u kakšni senčki pa rogeci hahahaha to mislim pivo
PikiJapok - Sob 28 Jun, 2008 19:11
Naslov sporočila:
Sadje in kefir... Ubiješ vse muhe na en mah.
Terminatorka - Pon 30 Jun, 2008 09:16
Naslov sporočila:
PikiJapok @ Sob 28 Jun, 2008 19:11 Napisal/a:
Sadje in kefir... Ubiješ vse muhe na en mah.


Al pa na kakšni eksotični destinaciji namesto sanjskih počitnic zrihta polni pension an wc-ju.
hecam se nasmeh

Sadje je kul.Pa lahka hrana za poletje še posebej oz. vse kar pripomore k temu, da se nam razni odpadni materiali ne zadržujejo predolgo v črevesju in bijejo bitko razpadanja z bakterijami.
PikiJapok - Pon 30 Jun, 2008 15:02
Naslov sporočila:
Ma veš, da maš celo delno prav... Kefirja sem se lotil kako leto in pol nazaj. Nekako ga pijem tja do pol litra na dan (torej vsaj enega včasih pa tudi dva lončka na dan), pri čemer prisegam na lokalno mlekarno, kjer uporabljajo posebno recepturo in prava kefirna zrna.

No, stvar je v tem, da sem res imel kake 2 do tri tedne precej nepričakovane obiske na stranišču... Sedaj, po letu in pol pa se lahko pohvalim, da je občutna razlika med prej in zdaj.

Prehrano sem obrnil v korist presne hrane in kislo-mlečnih produktov in počutje se je precej izboljšal.
Terminatorka - Sre 02 Jul, 2008 10:36
Naslov sporočila:
No, sej to ti dam prav. Sam jaz sem trenutno mal pod vtisom priprav na potovanje v Egipt. Morda kak nasvet od koga? nasmeh
PikiJapok - Tor 08 Jul, 2008 03:32
Naslov sporočila:
Pij saamo ustekleničeno vodo in... ustekleničena voda pomeni, da je zamašek "plombiran". Pa še to... ustekleničena voda je v trgovinicah cca. 3 - krat cenejša, kot v hotelu. pomežik
Bassman - Pon 14 Jul, 2008 10:32
Naslov sporočila:
Pa nč jest, ker nikol ne veš, kaj poješ smeh
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB