Pero Piše

Bla Bla Bla - Dvo pasovnica

Bassman - Pet 06 Mar, 2009 09:07
Naslov sporočila: Dvo pasovnica
Mene zanima, če kdo slučajn ve? Pa ker vem, da je zelo težko vprašanje, ker malokdo to ve, ne bom razočaran, če odgovora ne bo.

Kaj to je vozni in prehitevalni pas na dvopasovnici? Zakaj se in kako to uporablja?
donna - Pet 06 Mar, 2009 10:18
Naslov sporočila:
Sem mnenja, da se dvopasovnica piše skupaj, ja.

A veš kako si jst tole predstavljam dvopasovnica in prehitevalni pas, na prehitevalnega greš, kadar prehitevaš počasne voznike. Vozni pas imaš pa za vožnjo, in pa če zaviješ dol iz dvopasovnice in to je to. Meni zadošča tak odgovor. Cool
Bassman - Pet 06 Mar, 2009 10:25
Naslov sporočila:
Ja ne vem, če bo to držalo, ker večina vozi ravno obratno, pa to pol verjetno ne drži!
donna - Pet 06 Mar, 2009 14:38
Naslov sporočila:
Ja, normalno, da se najdejo izjeme, tisti, ki se vozijo pač 70 po prehitevalnem so pa itak carski umira od smeha
Arbi - Pet 06 Mar, 2009 15:20
Naslov sporočila:
Ne ne. Boljši so oni, ki vozijo 220 in so ninje.

LP, Arbi
Bassman - Pet 06 Mar, 2009 15:23
Naslov sporočila:
Arbiter_universale @ Pet 06 Mar, 2009 2:20 pm Napisal/a:
Ne ne. Boljši so oni, ki vozijo 220 in so ninje.

LP, Arbi


kdaj, preden se zalepi šleperju na havbo ali po tem?
PikiJapok - Pon 16 Mar, 2009 14:54
Naslov sporočila:
Potem se pa vozi na šleperjevi havbi 90... v nasprotni smeri... do prvega zaviranja... nakar postane zalivka.
xenia - Tor 17 Mar, 2009 22:41
Naslov sporočila:
donna @ Pet 06 Mar, 2009 09:18 Napisal/a:
Sem mnenja, da se dvopasovnica piše skupaj, ja.

A veš kako si jst tole predstavljam dvopasovnica in prehitevalni pas, na prehitevalnega greš, kadar prehitevaš počasne voznike. Vozni pas imaš pa za vožnjo, in pa če zaviješ dol iz dvopasovnice in to je to. Meni zadošča tak odgovor. Cool


Tole se sliši kot da nonstop voziš po prehitevalnem pasu. Prehitevalni pas je samo za prehitevanje voznikov na desnem pasu dvopasovnice, nato se vrneš na desni pas.
Saj jaz bi se tudi skos vozila po levem pasu a so v avtošolah učili drugače.
Odvisno je pa tudi od zmogljivosti avtomobila in da voziš po predpisanih km/h.
Počasni vozniki (ali desni pas) pa sploh niso počasni ampak morajo tudi voziti po predpisih (do 130km/h), v nadlogo so lahko razni kombiji ki vozijo največ 80 km/h.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB