Pero Piše

Ankete - Evropa brez cigarete?

Anonymous - Ned 13 Feb, 2005 20:49
Naslov sporočila: Evropa brez cigarete?
Evropa brez cigarete?
Bruselj/Rim/Dublin | 9.2.2005 | M.S.


Evropski komisar za zdravje predlaga, da bi vse države članice EU uvedle popolno prepoved kajenja na javnih mestih, kot sta to storili Irska in Italija.


Image
Bo kmalu vsa Evropska unija na javnih mestih brez cigaretnega dima? (Foto: Reuters)

Po podatkih Evropske komisije zaradi kajenja v Uniji vsako leto umre pol milijona ljudi. Pri nas o popolni prepovedi še ni govora, veljajo pa nekatere omejitve, kot so denimo ločeni prostori za kadilce in nekadilce v gostinskih lokalih.

Obstoječi zakon pravi, da je prepovedano kaditi v javnih prostorih, razen v tistih, kjer je to posebej določeno. Prostori za kadilce morajo biti ločeni od prostorov za nekadilce. Kajenje je prepovedano v slaščičarnah in zdravstevnih ter vzgojno varstvenih in izobraževalnih ustanovah. Zakon določa tudi, da mora imeti vsak zaposleni možnost delati v prostoru, kjer ni tobačnega dima, kar pa je npr. za delavce v gostinstvu skorajda nemogoče.


Vesna Kerstin Petrič z ministrstva za zdravje:

"V zadnjem času je na ministrstvo prišlo kar nekaj pobud posameznikov in nevladnih organizacij. Mislim, da je to predvsem v zvezi s temi novimi procesi, ki trenutno potekajo v evropskem prostoru. Sprašujejo nas predvsem ali se zakon res izvaja tako kot bi se moral," je pojasnila Vesna Kerstin Petrič z ministrstva za zdravje.

Ravno pri izvajanju zakona pa nastopijo težave. Zdravstveni inšpektorat ukrepa takrat, kadar kdo kršitev prijavi, kljub temu, da je povsem jasno, da zakonodaje predvsem v gostinskih lokalih ne spoštujejo. Zdravstveni inšpektorji so od leta 1996, ko je zakon stopil v veljavo, kršitve ugotovili le pri dveh odstotkih pregledov in izdali le 1.300 mandatnih kazni. Na ministrstvu so prepričani, da so spremembe zakonodaje potrebne, vendar bodo najprej preverili ali se da zakon bolje izvajati.

Tomaž čakš s Katedre za javno zdravje na Medicinski fakulteti:


"Zakon se verjetno da bolje izvajati, vsaj na tistih mestih, kjer zakon govori o ločenih prostorih in v tem, da se v tistih prostorih, ki so namenjeni in označeni za nekadilce, ne kadi," je še dodala Kerstin Petričeva.

Po zadnji raziskavi pri nas med starejšimi od 25 let kadi slabih 24 odstotkov Slovencev, od tega 20 odstotkov žensk in 28 odstotkov moških. Za Slovenijo torej velja, da je nekadilcev več. Vendar tudi oni kadijo, pasivno sicer, kar pa ni nič manj nevarno. "Stranski dim od tobaka lahko povzroča pljučnega raka, podobno kot pri rednih kadilcih, dokazane so tudi povezave, da so tisti, ki so živeli s kadilcem imeli pogosteje bolezni srca in ožilja," je povedal Tomaž čakš s Katedre za javno zdravje v Medicinske fakultete. Pri otrocih, ki živijo s kadilcem pa so pogostejše bolezni ušes in grla, pa tudi astma.

Ircem in Italijanom bodo sledili tudi Britanci

Protikadilskemu zakonu v Italiji, ki velja za enega najstrožjih v Evropi, najbolj množično nasprotujejo tamkajšnji gostinci, ki kršiteljev nočejo prijaviti policiji. Zaradi zelo visokih kazni so se precej bolj miroljubno odzvali Irci.


Ob poskusni prepovedi kajenja so v škotskih pubih izgubili več kot 80 odstotkov strank;

Pri njih so kajenje v javnih prostorih prepovedali marca lani. Po njihovih stopinjah pa gredo tudi Britanci. Po najnovejših podatkih v Britaniji kadi 30 odstotkov odraslih ljudi mlajših od 65 let. Kot ocenjujejo je pasivnemu kajenju doma izpostavljenih 42 odstotkov mlajših od 65 let, na delovnem mestu pa 11 odstotkov. V zadnjem času je najglasnejša večina, ki je proti kajenju na delovnih mestih, saj je Blairova vlada zdaj nedavno spremenila stališče o tem. Najprej je odločitev o kajenju na delovnem mestu prepustila delodajalcem, zdaj pa načrtuje prepoved kajenja v skoraj vseh zaprtih javnih prostorih: v uradih, tovarnah, kavarnah, restavracijah in celo v pubih, ki se najbolj bojijo posledic prepovedi. Na Škotskem so v pubih, kjer so poskusno prepovedali kajenje, izgubili kar do 85 odstotkov strank.
Poklièunga - Pon 14 Feb, 2005 16:06
Naslov sporočila:
Jah sj to se ve,da je ekonomija še kako odvisna od kadilcev oz od cigaret. Itaq,če pa tok folka kadi a ne,da je kr konc. Pa to se taki dnarji obračajo,da je logično,da noben noče tega skenslat.

Sj...če bi vsi kadilci nehal hodit v pube,lokale,disko klube....mislim,da bi tud nekadilci kaj hitro nehal hodt,ker bi blo vse prazno...preveč folka smrdi ja!
Bassman - Pon 14 Feb, 2005 16:08
Naslov sporočila:
Jst sem tud za brez cigaret.
Sam da ne ukinejo CIGAR.
širok smeh
Poklièunga - Pon 14 Feb, 2005 16:11
Naslov sporočila:
PREDVSEM bi pa mogl glih cigare ukint ja....to pa še 100X bm smrdi...kako fuj! Kako ogabno!!!!!!
lucka - Pon 14 Feb, 2005 17:17
Naslov sporočila:
Bassman Napisal/a:
Jst sem tud za brez cigaret.
Sam da ne ukinejo CIGAR.
širok smeh


Hej pokličunga če bojo "cigare" ukinli...pol boš tud ti na slabšem širok smeh

Mislim pa da nisi glih Bassmanovega posta razumel Sad

Bass bi mogu napisat EKOLOŠKIH CIGAR Razz

Sam nism mogla kej da se nism mal Twisted Evil nasmehnala ob Poklič...postu širok smeh
Zlobko - Pon 14 Feb, 2005 17:21
Naslov sporočila:
Bemtiš, pol tut fo dobrem sexu ne boš smel več kadit al kaj?
Poklièunga - Pon 14 Feb, 2005 23:12
Naslov sporočila:
BE...tako bi bilo prav fino ja.

lučka...če je govora o cigaretih in cigarah,si jaz tukaj ne ustvarjam nobenih lepih misli,ker pač to ni možno....vem na kaj ti misliš,ampak jz sm pač podal RESNO mnenje...

Fafate pa še vedno lahko,to pa ni problem...dovoljeno oz. željeno!
palèica - Pon 14 Feb, 2005 23:21
Naslov sporočila:
Kr se mene tiče, je lahko prepovedano vsepovsod. Cigarete so ena od stvari, ki je niti organsko ne prenesem.
Poklièunga - Pon 14 Feb, 2005 23:25
Naslov sporočila:
palčica Napisal/a:
Kr se mene tiče, je lahko prepovedano vsepovsod. Cigarete so ena od stvari, ki je niti organsko ne prenesem.


That's the way...aha,aja...I like it...aha,aha....
NIET - Tor 15 Feb, 2005 10:19
Naslov sporočila:
Pokličunga Napisal/a:
PREDVSEM bi pa mogl glih cigare ukint ja....to pa še 100X bm smrdi...kako fuj! Kako ogabno!!!!!!

glih cigare ne smrdijo, še dišijo če so kake vaniljeve itd.
Shajtana - Tor 15 Feb, 2005 10:24
Naslov sporočila:
Ja odisavljene cigare ful disijo..ampak une navadne pa tok smrdijo da je se men slabo...
Poklièunga - Tor 15 Feb, 2005 14:04
Naslov sporočila:
Ma jz osebno še nisem vidu (vohu) cigare ali čika,ki bi prov dišal.

Je sošolc kadil tobak,k naj bi bil z okusom in vonjem čokolade. Ja,sej je mel MANJ nadležen in smrdeč vonj,samo definitivno pa NI dišal.
Shajtana - Tor 15 Feb, 2005 14:10
Naslov sporočila:
Ne vanilja res disi..mislm prov tko kt bi kksno diseco svecko kuru.
lucka - Tor 15 Feb, 2005 14:22
Naslov sporočila:
Cigare s vonjem po vaniliji...a pol majo okus tudi po vaniliji?? Jah no...sej ni kej...vsako stvar je treba pokvarit Sad
Poklièunga - Tor 15 Feb, 2005 14:24
Naslov sporočila:
No ja...sem vohal tobak ki naj bi bil z "okusom" čokolade,jagode,borovnice....popolnoma VSI tobaki ki sem jih v življenju zavohal so smrdel. Res je ,da tile nekoliko manj in da na trenutek so res nekoliko zadišali,samo vseeno so večinoma smrdeli in je bil vonj definitivno neprijeten...no ja...dihat se pa itaq ni dal ker je bilo zakajeno.
lucka - Tor 15 Feb, 2005 14:33
Naslov sporočila:
Poklič...opažam, da je pri tebi vse belo ali pa črno...ni nobene vmesne varijante...tisto kar si vtepeš v glavo je...si kot fijakarski konj... nasmeh
Poklièunga - Tor 15 Feb, 2005 14:48
Naslov sporočila:
Ja itaq...še frizuro imam usmerjeno samo v eno smer (naprej),da je ja opazno kam sem usmerjen!
ninoèka - Tor 15 Feb, 2005 15:28
Naslov sporočila:
Vsaka stvar mora obdržat svoj avtentičen vonj in okus.
palèica - Tor 15 Feb, 2005 16:41
Naslov sporočila:
nO KAR SE TIčE CIGARET ...JE TUD PR MEN AL čRNO AL PA BELO ...VMESNE VARIANTE NI.
Mijau - Pet 11 Mar, 2005 14:51
Naslov sporočila:
itak no.... al kadiš al pa ne
Poklièunga - Sob 12 Mar, 2005 22:09
Naslov sporočila:
Občasni kadilci NE obstajajo...so samo kadilci ali nekadilci.
ninoèka - Sob 12 Mar, 2005 22:17
Naslov sporočila:
Eno vprašanje Pokličunga : ali vlečenje tudi spada pod kadilstvo?
Poklièunga - Sob 12 Mar, 2005 22:40
Naslov sporočila:
vlečenje?

Glede na to,da je tukaj govor o CIGARETIH,potem je odgovor itaq brezvezn oz. je bedno vprašanje.
Sej veš...neumnih vprašanj ni,so samo neumni ljudje ki postavijo tako vprašanje!

TOrej...če VLEčEŠ cigarete (pač nisem še videl,da bi kdo doživljal kako zadovoljstvo ob cigateru ki nebi žarel) si kadilec ja oz. to JE kadilstvo.

če pa ti ciljaš na vlečenje tiča oz. na fafanje,potem pa to ni kadilstvo. Edin če ga ti mogoče tko vlečeš,da se kar kadi.
ninoèka - Sob 12 Mar, 2005 22:55
Naslov sporočila:
Ah kakšno razočaranje. Pa sem že mislila da sem totalno strastna kadilka.
Mijau - Pon 14 Mar, 2005 10:54
Naslov sporočila:
kadilka al debilka?
lucka - Pon 14 Mar, 2005 11:50
Naslov sporočila:
Mijav sej vse lepo in prav da si cinična in sarkastična, ampak s tem ne žali drugih uporabnikov.
Mijau - Pon 14 Mar, 2005 12:59
Naslov sporočila:
Pač zbriši. Določene izjave pač žalijo moj intelekt. In ker meni ni potrebno tega brat tudi drugim ni?
Demokracija ane?

In nisem v tem sestavku niti cinična niti sarkastična temveč realna.
Da se razume.
Macho - Pon 14 Mar, 2005 16:52
Naslov sporočila:
Yao yao yao... pa ne mors ukinit kajenja!!! pa to je lih tak, ko da bi ukinil... ne vem... tortice... al pa kaksne sladkarije... je tut dokazano da skodi zdravju, redi, je pa okusno... sam folk je tok zabit, da "ne prenese" vonja po cigaretih, vsak dan pa voha izpusne pline, k po mojem dost bol smrdijo, kot pa cigarete... kaj pa nekatera cistila... pa se pucajo ti po javnih prostorih, pa mas na vecini oznaceno, da skoduje zdravju... pa se smrdijo... pa lih tak ni prepovedano, se govora ni o tem... je pac modna muha govorit o prepovedih cigaret, da se naredi reklama... pa da cimvec mladoletnih zacne kadit (saj vemo kak je blo v najstniskih letih... kar je blo prepovedano, je blo najbolse... no ja... se zaj je tak pomežik)... brezvezne ideje pac... sam tok da se govori o tem... naj raje kaj naredijo za delavce in delavske pravice, pa za visje place, ne pa omejevat folk pri prostosti...

LP!
Poklièunga - Pon 14 Mar, 2005 17:04
Naslov sporočila:
Seveda si ti Mačo strastni kadileč a ne?

Pač...kajenje je zadeva kki jo izvajajo šibki ljudje,ki komot padejo pod vpliv drugih ljudi. Tudi meni so ponujali čike,pa mi govoril,da sm pussy in da ne upam kadit,mislu sm si pa svoje o njih bebcih kadilskih.
Mijau - Pon 14 Mar, 2005 17:40
Naslov sporočila:
Jaz kadim zato ker uživam v cigareti. Prvo cigareto sem si prižgala sama in tudi zadbno si bom.
Vem kako in koliko škoduje, vendar me predvsem osvobaja to, da je to moja odločitev ali kadim ali ne.

BTW mačo- za cigaretni dim je že znano kako nevaren je direktno za kadilca in posredno za pasivca, za izpušne pline pa ne ravno...
lucka - Tor 15 Mar, 2005 00:14
Naslov sporočila:
A se kdo javi, da ga na auspuh pripopamo in ugotavljamo posledice izpušnih plinov?
Poklièunga - Tor 15 Mar, 2005 00:21
Naslov sporočila:
Ah...sam malenkost bo zaspal...POL PA ZGNIL!
Macho - Tor 15 Mar, 2005 10:28
Naslov sporočila:
Pokličunga... kadilec al nekadilec... trde droge ne konzumiram, pa sn vseeno proti, da je prepovedana, saj s tem kratis cloveka za njegove pravice in sem se vedno mnenja, da lahko clovek sam pri sebi presodi kaj je v taki meri skodljivo za njega, da ne bo jemal in kaj je zanj se sprejemljivo... ne pa da enostavno prepoves nekaj, kar v koncni fazi niti ni tolko skodljivo, kot vsi skupaj pravijo (relativno na ostalo nesnago, ki nas spremlja)...

malo sem se razpisal, ampak kar mora ven, mora ven smeh

LP!
ankh - Tor 15 Mar, 2005 11:04
Naslov sporočila:
se sploh zavedate kaj za gostinstvo in družabno življenje pomeni ukinitev kajenja v lokalih in nočnih klubih?

sam rad prižgem cigareto ob pivu. biti mora močna. piti pivo brez prižgane cigarete in družbe je podobno kot fu¤¤¤¤¤ t i s kondomom. ni užitka.
Godfather - Tor 15 Mar, 2005 13:50
Naslov sporočila:
Definitivno za prepoved kajenja na javnih mestih
Poklièunga - Tor 15 Mar, 2005 14:17
Naslov sporočila:
Jz bi bil definitivno ZA prepoved kajenja na splošno,samo to itaq ni mogoče,ker cigaretna industrija je ena močnejših na svetu,preveč ljudi kadi (tudi med tistimi ki zakone sprejemajo), več kot 3/4 lokalov,barov,gostiln,klubov bi propadl.....
Mijau - Tor 15 Mar, 2005 14:17
Naslov sporočila:
Jaz grem zdle na en lucky strike
palèica - Tor 15 Mar, 2005 14:20
Naslov sporočila:
ankh Napisal/a:
se sploh zavedate kaj za gostinstvo in družabno življenje pomeni ukinitev kajenja v lokalih in nočnih klubih?.


Me to sploh ne zanima ..to je njihov problem ...ne moj. širok smeh
Poklièunga - Tor 15 Mar, 2005 14:28
Naslov sporočila:
Bi v bistvu hmal tud tvoj (in od nas vseh) ratu,k bi država nekak mogla prnest zgubo not in bi ne vem kake davke upedenal.
Godfather - Tor 15 Mar, 2005 14:34
Naslov sporočila:
Pokličunga Napisal/a:
Jz bi bil definitivno ZA prepoved kajenja na splošno,samo to itaq ni mogoče,ker cigaretna industrija je ena močnejših na svetu,preveč ljudi kadi (tudi med tistimi ki zakone sprejemajo), več kot 3/4 lokalov,barov,gostiln,klubov bi propadl.....


V bistvu je problem dons v tem ker se lokali, bari, gostilne in ostali ne držijo tega, da bi mel urejen prostor za nekadilce... sploh pri gostilnah je to problem... če grem nekam ven jest in je cel prostor zakajen to ni to... v nasprotju pa bi lahko v klubih, kjer je pač en prostor in kejr se pleše uredil prostor za kadilce... sam tega ni...
Mijau - Tor 15 Mar, 2005 15:08
Naslov sporočila:
Jaz se s em sploh neubadam. Mi je pa bedno kao da se ne sme kadit na avtobusnih postajah po Lj.
Poklièunga - Tor 15 Mar, 2005 15:11
Naslov sporočila:
čist pravilno je to...mogl bi tko narest,da se sploh zuni ne sme kadit. To bi blo pa čist ql. Pač,da se lahko samo v prostorih kadi.
ankh - Sre 16 Mar, 2005 10:36
Naslov sporočila:
najbolj na k¤¤¤¤¤ mi gre, ker proti kajenju najbolj nastopajo ljudje, ki cele dneve presedijo doma za računalnikom. naj se brigajo zase, nam pa pustijo užitek tam, kjer jih ne motimo, v družbi s prijatelji.

to je k¤¤¤¤¤. v kanadi so lanskega junija prepovedali kajenje tudi v vseh pubih in nočnih klubih. ljudje so prenehali hoditi ven in se družiti. posedajo po kavčih, dr¤¤¤¤ ku¤¤¤¤¤, si praskajo pi¤¤¤¤¤, jedo čips, gledajo nogometne tekme in soap opere, ter so še bolj zdravi kot pred tem, ko so šli na pivo in cigaret.

kreteni! zaradi takih idiotov, ki so med drugim krivi tudi za pretirano 'varnost' v cestnem prometu, bo moral človek dandanes umreti star in šibak.
sapramish - Pet 18 Mar, 2005 16:32
Naslov sporočila:
sm cis zato d bi v franciji prepovedal kajenje na javnih mestih (loh v barih in klubih). kle na univerzi folk gleda znak prepovedano kajenje pa veselo dim not puha...nagravzno...d ne bi o tem d nekdo v studentu kadi v wcju, namest d bi za tisti dve minutki pustu cik v sobi...groza. sm pa v sloveniji dozvela v enem ljubljanskem kaficu, kako so si trije kadilci veselo przgal cik v prostoru za nekadilce. smo jih prijazno opomnl d to se pa ne dela...
Mijau - Pon 21 Mar, 2005 15:22
Naslov sporočila:
kajenje je užitek!
Poklièunga - Ned 27 Mar, 2005 15:06
Naslov sporočila:
ankh Napisal/a:
najbolj na k¤¤¤¤¤ mi gre, ker proti kajenju najbolj nastopajo ljudje, ki cele dneve presedijo doma za računalnikom. naj se brigajo zase, nam pa pustijo užitek tam, kjer jih ne motimo, v družbi s prijatelji.


Tole vem,da je letel name in naj podam eno kao repliko oz. naj povem,da se v bistvu strinjam s tabo.
Jz sm definitivno proti kajenju in bi bil totalno vesel,če enostavno sploh noben nebi kadil.
To,da ljudje kadijo v družbi in da se majo fajn mene čist nč ne mot. Mot me pa,da ko se recimo po košarki s kolegi usedemo na klopco da kako rečemo tm pržgejo čike,da se mi dim vali pod nos. Al pa da stojim na avtobusni postaji in pride nekdo s čikom,se postavi zravn mene in se mi spet tist dim kadi pod nos.

Pravijo kadilci nekaj o tem,da smo nekadilci zateženi,da se vtikamo v njihovo početje pa tko,če kdo kdaj omeni kaj glede tega. Prec se vsi začnete razburjat.
Sej v bistvu se VI,kadilci,vsiljujete oz. nam vsiljujete ta svoj smrad in ko kdo kaj omeni rečete:"če te kj mot,pa pejd stran!". Kako zgrešeno!
Fora je v tem,da VI nam vsiljujete nekaj,ne mi vam,torej bi VI mogl bit mal bl obzirni do drugih in mal gledat,da ne puhate v koga,da se dim iz vaše smrdeče palče ne vali komu pod nos in ne vem kaj še vse.

Nek zelo banalni primer oz. kako bi lahko podobno zastavil zadevo.
Sosed bi cele dneve ibr nažigu musko in bi vam šlo na živce. Kaj bi nardil? Al bi bli kao obzirni in mu pustil naj dela kar hoče,al bi mu šli težit,naj ugasne? Pač vas moti zvok...nas pa vaš smrad!

Fuj!
Anonymous - Pon 28 Mar, 2005 12:08
Naslov sporočila:
No Polkičk, tuki se moram pa pri eni stvari zelo strijat s tebj...

Tudi meni gre močno na živce, da ljudje raufajo na avtobusnih postajališčih, al pa še bol grozno me moti, če kdaj grem v hribe (včasih sem hodila bol pogosto) in na tistem svežem zraku kadijo....
Imam pa priznanje,.....na smučanju, ko mal jegerčka cuknem, pa un ostr zraj na snežni belini, joj tam pa tooook sede kak čikec, so sue me! širok smeh
lucka - Sre 30 Mar, 2005 12:26
Naslov sporočila:
Mislim da so tile eni in edini, ki se prav nč ne pritožujejo nad kadilci
Poklièunga - Sre 30 Mar, 2005 12:54
Naslov sporočila:
No,sej umremo itaq vsi slej kot prej,samo vprašanje je kdo prej oz. to niti ni kako veliko vprašanje.
Krematorij žale ima pa itaq zagotovljene stranke še za zelo dolgo časa,tko da....
ankh - Sre 30 Mar, 2005 16:16
Naslov sporočila:
poklièunga, tisto ni letelo nate, ampak na ljudi, ki težijo, da bi morali prepovedati tudi tobak po načelu 'smoking when drinking', torej družabno kajenje, ki je prav tako zdravo kot pasivno kajenje.
Poklièunga - Sre 30 Mar, 2005 20:35
Naslov sporočila:
No sej potem je letel name.
Mogoče ti nisi mislu mene v tem stavku,samo se nekako tudi najdem v tistem tvojem opisu. Ne kadim,sem velik del dneva za računalnikom in bentim čez kadilce in smrad ki ga povzročajo.
Samo jaz pustim ljudem "užitek" kajenja,če se seveda ne kadi direkt meni pod nos. Itaq pa se v lokalih in klubih temu ne da izognt,ker preveč ljudi kadi,samo se nekako ta dim pomeša z ostalim smradom in ne vem čem še vse,ki je v diskotekah,tko da se ga itaq ne voha direkt in me tudi v takih prostorih zelo moti,če se mi kadi direkt pod nos,ker je potem ta smrad direkt skoncentriran.

Kot sem že napisal,se zavedam tega,da pač ni mogoče kajenja ukint iz zelo velikih razlogov in da to v bistvu nebi šlo.

Definitivno je pasivno kajenje glih tok zdravo (oz. NEzdravo) kot kajenje,samo glih v tem je fora...vi kadilci vsiljujete v bistvu tudi nam,nekadilcem, to pasivno kajenje,ker kadite na javnih mestih.
Zelo velikokrat slišiš kakega kadilca,ko se oglaša,kako mu folk teži in mu ne pusti uživat ob čiku.Samo fora je glih obratna v bistvu. V bistvu on drugim vsiljuje ta svoj smrad in nezdrav zrak s tem ko kadi. On je tisti,ki drugim krati svobodo.

Jz bi bil čist vesel,če bi tobak in podobne rastline izumrle in bi se s tem kajenje nehalo.čist nč nebi pogrešu tega smrada.
ankh - čet 31 Mar, 2005 07:47
Naslov sporočila:
no, vidiš, če se ne znaš zabavati s pivom in cigaretom, raje ostani doma.

pivo in æik v družbi - to je ritual. če te kajenje moti, te pač ni tam.
ninoèka - čet 31 Mar, 2005 10:02
Naslov sporočila:
Pokličunga Napisal/a:
Jz bi bil čist vesel,če bi tobak in podobne rastline izumrle in bi se s tem kajenje nehalo.čist nč nebi pogrešu tega smrada.


In nad čem bi potem vihal svoj nos?

Deluješ mi kot oseba, ki je zelo težko z čemerkoli zadovoljna.
Poklièunga - čet 31 Mar, 2005 13:59
Naslov sporočila:
Ne kadim,niti ne pijem,torej to meni definitivno ni zabava.

Jaz grem raj nekam,kjer lahko mal zaplešem,se zabavam s kolegi (kot pa s pivom in čikom). Ljudje imamo pač različne načine zabave in čik in pir zame to definitivno nista,ker obe te zadeve smrdita in imata zelo ogabn okus.

Res je,ne zadovoljim se z vsako zadevo ki se mi ponudi,samo vseen je treba zelo malo,da sem zadovoljen...samo more bit stvar prava. S pivom definitivno nisem...sem pa z gostim sokom (primer pač).
Zlobko - čet 31 Mar, 2005 14:32
Naslov sporočila:
Kot izkušen mož na področju pitja alkoholnih pijač in kajenju cigaret ter kubanskih cigar, lahko povem da je užitek ko se predaš srkanju konjaka in kajenju cigare zleknjen v zelo udoben naslonjač , ali pa pitju šampanjca v jakuziju, z eno blondinko, rjavolasko in črnolasko.
Shajtana - čet 31 Mar, 2005 16:14
Naslov sporočila:
No tle Poklicunga hitr res dilemo..on ne pije, ne kadi..deklca pa nobena noce it z njim v jacuzzi kaj sele tri..pa je. smeh konc debate zanjga pomežik
Poklièunga - čet 31 Mar, 2005 16:19
Naslov sporočila:
Ah ne...ni to,da nobena noče it z mano v jakuzzi...to bi komot kako deklco dobu,k bi šla z mano v jakuzzi,samo jaz si jakuzzija ne morm prvošt in je zato tuki zame konc debate.
sapramish - čet 31 Mar, 2005 20:54
Naslov sporočila:
od necesa je treba umret širok smeh
Anonymous - čet 31 Mar, 2005 22:12
Naslov sporočila:
Ne kadim, nikoli nisem in ne bom.

Tisti napisi na cigaretah, kako kajenje ubija, se mi pa zdijo skrajno patetični.

Tudi kadilci me kaj preveč ne motijo. Niti če par minut kadijo v moji bližini. Do sedaj sem samo eni mladoletnici enkrat zabrusila naj mi ne piha v obraz, pa še to zato, ker mi je delovala malce pomilovanja vredno. Mal nebogljena se je znašla v eni družbi starejših študentov in delovala ful zmedeno vse dokler ni enga prižgala. Potem pa v sekundi čist spremenila obnašanje. Lahko da se motim, ampak dobila sem vtis, da si je s čikom nekako poskušala dvigovat svojo samozavest. Ne vem sicer ne kdaj ne kako je začela s kajenjem (niti me ne zanima), ampak če je bil kakšen od razlogov tudi ta, da je na ta način želela izpast frajerka, se mi vse skupaj zdi mal žalostno.
V časovnem razmiku poldrugega leta sta dva moja soseda umrla za rakom na pljučih. En je imel 65 let, ta drug, ki je skoraj do zadnjega kadil, pa 43. Ko vidiš nekoga, kako pred tvojimi očmi hira, res ne rabiš še napisa kajenje ubija, da nekaj narediš zase.
Kot že rečeno, nič nimam proti kadilcem, bi pa vsekakor svojo bližnje, če bi kadili, poskušala pregovoriti, da svoje dnevne odmerke ccigaret vsaj zmanjšajo, če že ne povsem opustijo.
Osebno me kot nekadilko tudi zelo moti vonj (da ne rečem ravno okus) kadilcev na kakšnih bolj intimnih razdaljah...

No, zanimivo se mi pa zdi, da so enkrat na tv pokazali eni žensko iz Francije, ki je praznovala 110. rojstni dan in je rekla, da je vedno kadila in da bo tako vse do konca. Je pa rekla, da izključno pravi tobak. Al je v tem kakšna razlika ali ne pa jaz ne bi presojala.

Nasplošno sem tudi proti vsakim drastično represivnim ukrepom, saj menim, da z njimi lahko dosežemo kontra učinek. Mislim, da je svet dandanes dovolj dobro osveščen o negativnih posledicah kajenja, da zato ni potrebno na tem področju uvajat neke ukrepe, ki spominjajo že na arabski svet. Z izjemo pri mladostnikih seveda. Ok se mi zdijo omejitve pri oglaševanju, kakšnih silnih skrajnosti pa osebno ne odobravam, saj bi s tem naredili uslugo le črnemu trgu, posledično tudi povečanemu kriminalu itd. itd.
Emona Devil - Ned 17 Jun, 2007 18:26
Naslov sporočila:
Nimam mnenja glede tega.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB