Pero Piše

Ljubezen in odnosi - Zveza

Bassman - čet 16 Feb, 2006 12:18
Naslov sporočila: Zveza
Ali lahko neko res dobro zvezo razdre nekdo X, ali ne?
Js trdim, če je zveza dobra in prava, da je nihče ne more razdret!
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 12:27
Naslov sporočila:
To je odvisno kako gledaš na to, kaj je zate dobra veza. če se dva ljubita, si zaupata in imata pošlihtano tako kot je treba, potem naj bi taka veza bila trdna pa neglede na to koliko je oseb x, y ali kaj vem še koga.

Je pa še ena stvar, lahko je veza kvazi trdna in pride x in se nekaj zgodi. Potem se pa dostikrat dogaja, da tisti, ki je zagledal osebo x in se je nekaj zgodilo, omahuje in se še vedno drži partnerja kot pijanec plota iz enega razloga. Tam je zagotovljena varnost in opora, vse je zgrajeno in ni se več treba dokazovat, kako super človek si.
Druga stran pa je tisti x ki ga v bistvu ne poznaš, ne velš kaj lahko pričakuješ. Kaj x vidi v tebi, ljubezen svojega življenja, peijatelja/co ali pa mogoče le zabavo.

In potem je tako kot bi kupoval stare avtomobile. so poceni, a nikoli ne veš, kdaj bo kaka stvar fuč in bo treba popravit to in ono, zato raje do konca popraviš svoj stari avto in točno veš, koliko možnosti je da te pusti na cedilu in čez koliko časa.
Shajtana - čet 16 Feb, 2006 12:48
Naslov sporočila:
Lahko jo zacne nekaj krhat..mogoce ena stvar na katero nimata tok vpliva oba v zvezi..kaj jaz vem daljava..al pa kksna nesreca..pac zivljenje nas vcasih odnese drug od drugega..ali kot je napisal Jon Bon Jovi: The world got in the way...
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 14:04
Naslov sporočila:
to se lahko zgodi, če tista oseba x prepriča nekoga, npr. da jo je partner varal ali pa kaj takega, to se lahko pojavi in razdre zvezo, pa čeprav je lahko vse skupaj laž
Bassman - čet 16 Feb, 2006 14:07
Naslov sporočila:
jacqueline Napisal/a:
to se lahko zgodi, če tista oseba x prepriča nekoga, npr. da jo je partner varal ali pa kaj takega, to se lahko pojavi in razdre zvezo, pa čeprav je lahko vse skupaj laž


Kako je to mogoče v eni dobri in zdravi vezi?
Po moje to ni mogoče!
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 14:09
Naslov sporočila:
seveda je, ker ti razum zamegli nekaj, kar v teb vzbudi čustva in dvome
lucka - čet 16 Feb, 2006 14:45
Naslov sporočila:
če je zveza dobra in zdrava z veliko pogovora, kar se mi zdi da se še vedno zanemarja, potem se to naj ne bi dogajalo. razen če te doleti meteor, ki se mu reče ljubezen na prvi pogled.
Je pa sedaj spet odvisno kaj kdo pojmuje zdrava in uspešna zveza. Ali je to samo to, da sex štima in da se 2 ne kregata, ali je to še vse ostalo od pogovorov in zaupanja....
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 14:58
Naslov sporočila:
Ja, ja teorija je eno, praksa drugo. če je dobro in pravo, so minimalne teoretične možnosti, da se to zgodi, še vedno pa obstajajo teoretične možnosti, da se pojavi faktor X in zveza potem ni več trdna in prava. Brezveze filozofirat na to temo, ker živim se vse zgodi. In nikoli ne reci nikoli.
senior - čet 16 Feb, 2006 20:02
Naslov sporočila:
Dobra veza se ne razdre. Zato pa ji rečemo, da je dobra. Ampak to mora šele postat. Zato pa je potreben čas.
.
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 21:56
Naslov sporočila:
senior Napisal/a:
Dobra veza se ne razdre. Zato pa ji rečemo, da je dobra. Ampak to mora šele postat. Zato pa je potreben čas.
.


S tem bi se strinjala ja, dodala bi pa še, da če se pojavi x pri taki vezi, ki stoji na trdnih temeljih in znata partnerja temelje še utrdit je to to. Ali pa če se že zamajejo, da partnerja to rešit in s tem potrdita drug drugemu, kaj imata. Oseba x je nemočna in poražena v takem primeru.
PikiPoki - čet 16 Feb, 2006 22:16
Naslov sporočila:
če je dobra zveza potem jo bo oseba X ki jo hoče razdret samo še bolj utrdila, ker bo partner k ga je oseba X "napadla" pokazal svojemu patrnerju da ga oseba X ne gane pa če se bo na trepalnice postavila in to bo dalo zvezi še večjo trdnost. Seveda pa kot je rekla Lučka se je treba pogovarjat, pogovarjat, pogovarjat in debatirat smeh
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 23:57
Naslov sporočila:
Ja zdej je vsak od vas opisal po en scenarij, tisti, ki mu je najljubši, tisti, v katerega najbolj verjame. Katerega pa vam je oz. vam bo prineslo življenje?
Jaz zase vem, da če je moja zveza z nekom res dobra, da nekaj x tega ne bi moglo pokvarit, me speljat na druge poti. Neumno pa se mi zdi posploševat to za vse zveze. Kaj jaz vem kakšni so drugi ljudje, kaj se jim dogaja v lajfu. Zkaj teoretično ne bi bilo možno, da se pri nekom, ki je z nekom v dobri zvezi, pojavi faktor X, skrha to zvezo, in se potem teoretično oblikuje nova boljša zveza? Ali pa slabša? Ali pa prav dva vztrajata še naprej skupaj v od tam naprej slabi zvezi. Ali pa... karkoli?
Mislim ej, če bi bilo to tako kot vi pravte, bi bil svet idealen, sami srečni ljudje bi po njem hodili, sami srečni pari itd. Malo morgen!
Pa ne sam zato, ker se dva ne bi znala pogovarjat... ampak ker je tolk zlobe in privoščljivosti in nevošljivosti na tem svetu, da ni čudno, ko se par takih norcev na koga spravi, da gre potem vse narobe. Faktorji x,y, z, žnj...
lucka - Pet 17 Feb, 2006 00:02
Naslov sporočila:
Ja ja to se pa strinjam, žlehtnih ljudi je pa vedno zadost naokoli ja. Sploh ko zavohajo da nekdo mogoče postaja srečen...uffff ja. boxer:
senior - Pet 17 Feb, 2006 01:24
Naslov sporočila:
lucka Napisal/a:
Ja ja to se pa strinjam, žlehtnih ljudi je pa vedno zadost naokoli ja. Sploh ko zavohajo da nekdo mogoče postaja srečen...uffff ja. boxer:

Da lahko taki ljudje pokvarijo vse skupaj....nikoli!! Si pa polomijo zobe, to pa ja...
Mojzes - Pet 17 Feb, 2006 03:41
Naslov sporočila:
Ali ste kdaj zahtevali od partnerja, da podpise v prvo nekaj" za korist zveze....
da pozneje ne bi obzalovala obedva.?
Shajtana - Pet 17 Feb, 2006 10:18
Naslov sporočila:
kaj da podpise v prvo nekaj? Mal razloz to.
Mojzes - Pet 17 Feb, 2006 15:41
Naslov sporočila:
jah, da se ze v prvo rundo domenta aj bi blo vse, ce se gre na razn na doolg rok, ali pa ,ce se komu kaj zgodi npr. potem kaj vse materialnega prepusti, komu ali kaj, potem v pomeni varanja morda, potem v pomenu neizbeznega, neka pogodba, nek papir, da je stanje zazihre tekoče brez stranskih tujih dialogov tuhtanja....
npr. to naredijo tisti slavni ljudje po svetu, da se v naprej zavarujejo prot lažem, neiskrenosti, neizbeznemu ravnanju usode, prevaram in goljufijam,
Shajtana - Pet 17 Feb, 2006 23:58
Naslov sporočila:
Aja kot predporocna pogodba?
Mislm recmo da si jaz najdem tipa k je bajno bogat pa mi rece da nej podpisem pogodbo..jo bi lohk brez problema ker itaq hocm sama svoj kes sluzit. Edino pac hotla bi prezivnino v primeru otrok ya njih..ne zame da ne bo pomote..sam iz lastnih izkusenj vem da tud ce mas pogodbo se ljudje znajdejo in ne placujejo.
lucka - Sob 18 Feb, 2006 00:12
Naslov sporočila:
Sicer je offtopic ampak jst razmišljam o določeni pogodbi. Da tip podpiše da me poštima vsak dan, če ne lahka spoka pa gre. Laughing
Mojzes - Sob 18 Feb, 2006 16:02
Naslov sporočila:
lucka Napisal/a:
Sicer je offtopic ampak jst razmišljam o določeni pogodbi. Da tip podpiše da me poštima vsak dan,če ne lahka spoka pa gre.
hahti, dobra si, pogumna tudi, ti kar na plan, te spodbujam, sem pristas vsaksrnega vzajemnega negovanja nasmeh
somebody - Sre 12 Apr, 2006 15:04
Naslov sporočila: Re: Zveza
Bassman Napisal/a:
Ali lahko neko res dobro zvezo razdre nekdo X, ali ne?
Js trdim, če je zveza dobra in prava, da je nihče ne more razdret!


Kaj pomeni Ljubiti nekoga?

Pomeni ga občudovati, spoštovati, imeti rad, imeti za največjega prijatelja, deliti vse z njim (prijatelje, svoj čas, težave, lepe trenutke) in nikoli deliti stvari, kar pomeni:

»Kar združuješ – združuje zvezo! Kar deliš – razbija zvezo!

Ljubiti pomeni tudi biti privlačen, čustven, »sexi«, si zaupati in pomagati.

Meni pomembno je tudi ravnanje in obnašanje kjerkoli in kadarkoli sem »delaj z ljubljenim tako, kar želiš da bi on s tabo«.

Ljubezensko zvezo obdaruješ in pustiš živeti s tem, ko stvari počneš tako, da ga nikoli neprizadaneš in ima vedno občutek, da ga imaš rad, neglede na to kaj mislijo drugi. Naj vsi vedo kar čutiš do nje.

Ljubljeno osebo moraš spoštovati in ljubiti in to čustvo moraš oddajati vedno od sebe, tudi če ljubljene osebe ni zraven. Tako je nemoreš nikoli prizadeti.

če pa prizadaneš osebo, se ji opraviči, in pomisli kako bi se ti počutil v obratni situaciji.

če ti ljubljena oseba oprosti ker si jo prizadel, je prvi korak je naredila ona. Nadalje je pa vse na tebi. Od tistega trenutka dalje, je vse na tebi, da tega občutka posebej početja nenarediš nikoli. Pri tem moraš vsako sekundo ki jo imaš pokazati kok ljubiš to osebo in občuduješ pa tudi če tisti trenutek ni ob tebi.

Tako da, če neželiš prizadeti ljubljene osebe v življenju nikoli nepočni tega kar veš, da bi prizadelo tebe v obratni situaciji (pa tudi če oseba ni zraven ali ne bo izvedela) in počni to kar si ti želiš, da bi ljubljena oseba počela do tebe. Bodi odkrit in se pogovarjaj.

Posebej ko prizadaneš osebo nikoli nesprašuj če je prizadeta in če je kaj narobe! Postavi se v njeno situacijo in potem ti bo vse jasno! »Nesprašuj kar ni potrebno temveč deluj!«

če se zaupanje pri partnerju »zamaje« je tvoja naloga, da ga vzpostaviš nazaj, za kar je pa potrebno hudičevo dosti časa in ne le besede temveč mnogo pozornosti.

Naj oseba čuti tvoja čustva do njega! Sama prisotnost ni nič! Pomembno je pokazati čustva!

Ni pomembno da je tvoj partner »No. 1« - pomembno je, da je edini!

opel - Sre 12 Apr, 2006 15:29
Naslov sporočila:
bom kar kratek ter bom povedal takole


VSE SE DA čE SE HOčE
somebody - Sre 12 Apr, 2006 15:37
Naslov sporočila:
recimo primer kako preprečiti, da pride do preskoka!
Si v vezi in pride na kavici do tebe ful simpatična punca ter ti reče da si ful
dobr oblečen! Kaj zdaj?
Na prijazen način ji poveš, da se strinjaš, saj je to izvrala tvoja najboljša polovička!
S tem ji daš vedeti, da si za pogovor, vendar ni verjante, da pride do več!
Kar ji bo jasno!

Žal pa ljudje tle delajo napake in tle so začetki problemov....



Oziroma druga situacija!
Imaš punco, ki jo imaš ful rad! Pri tem spoznaš tudi ful dobro prijateljico, kateri pa si všeč!
To je še vse kul. Problem pa rata ker ti greš ven sam s prijateljico pri tem pa
svoji punci daš jasno vedeti, da nima tam kaj iskat! Sicer bi pa svoji punci povedal da jo imaš ful rad.
Kaj si ob tem lahko misli tvoja punca in kaj tvoja prijateljica? Le kaj....

Ka ko bi se počutil v obratni vlogi?

To je pa kar sem prej napisal "kar ločuješ - ločuje zvezo" nikoli ne ločuj prijateljev.
Bassman - čet 13 Apr, 2006 11:19
Naslov sporočila:
Jst mislim, da se da z nekim normalnim pogovorom v zvezi vse zment in da se da furat zvezo normalno, brez ljubosumja in da gre človek s komerkoli hoče kamorkoli hoče in če imaš razčiščeno v glavi, pod normalnimi pogoji ne boš varal!
somebody - čet 13 Apr, 2006 15:08
Naslov sporočila:
Odvisno od tega kaj si med sabo pokažeta o čustvih. Sam pogovor ne pomeni nič, če to ne pokažeš.
Ljubosumje ni nič narobe je čisto normalna stvar, če imaš nekoga rad (seveda ljubosumje do določene mere). Sproži ga pa večinoma eden v zvezi s tem, da drugi nedobi občutka, da je on tisti. In stvar se da hitro rešiti, brez komplikacij.
Drugače pa, če partner počne nekaj s čemer prizadane drugega in to nedojame oz. noče dojeti. Način kako dojame je preprost, narediš kontra situacijo (seveda dost je namišljena). Takoj bo vedel kaj počne.

Sam nismo vsi taki, ki bi to lahko naredili, saj imamo nekateri ljubljeno osebo tako radi, da pomisliti nemoremo na kaj takega.

Jst vstrajam pri najpomembnejšem reku: delaj z ljubljenim tako kakor želiš, da on počne s tabo in to 24/7 v 365 dni v letu in nemore biti nič narobe. Oz še lepše povedano "živi tako kakor želiš da živi tvoj ljubljen".

Ljudje dostikrat preveč sprašujejo in premal pomislijo.

Pa še neki, nevem zakaj v se v zvezah ljudje ukvarjajo s tem vprašanjem "kaj če...." in če, če če bi bilo in bi bilo.; namesto, da bi uživali v ljubezni. Ko ljubiš nekoga, ga ljubi in pusti biti ljubljen in zabožjo voljo nerazmišljaj o tem kaj bi bilo, če bi bilo drugače s kom, s čim in nevem kaj še....

Treba je enostavno uživati v tem ko se imamo radi - takrat bomo zares srečni....
LORIS - Tor 18 Apr, 2006 20:17
Naslov sporočila:
če je v zvezi zaupanje in iskrenost, je ne more razdreti nihče!!! Zato pa je pomembno, da ti je v neki zvezi partner na prvem mestu in če je zaupanje, mu tudi verjameš tisto kar pove on in ne kar si slišal od soseda.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB