Večer ciganske glasbe !

Sob 21 Jan, 2006 09:26

[  Počutje: Happy ]
[ Listening to Trenutno: Listening to  ]

Včeraj (v petek) je bil izjemen večer. Z ženo sva obiskala koncert stare ciganske glasbe (Sinti). Izvajali so jo štirje italijanski mojstri, ki so obvladali svoje instrumente: klavir, klarinet, sopran saksafon in kontrabas. Kje pa je violina, boste vprašali ? Jo sploh nismo pogrešali, tako kvalitetno so izvajali to glasbo. Vse se je odvijalo v mali dvorani, brez ozvočenja, saj se prava ciganska glasba tako najlepše sliši. Mehak zvok, ki prodre do duše. Z ženo sva zelo uživala in sva dan zaključila res energetsko napolnjena.
V Izoli, taki koncerti niso redkost. To prireja italijanska narodna skupnost, ki je tu zelo dejavna. To se dogaja v Manziolijevi palači na trgu.
Res enkraten večer, kjer so bili zadovoljni tudi "beli" cigani....

The Trackback URL for this entry is:

http://www.povej.net/forum/trackback.php?e=295

Stran 1 od 764
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 762, 763, 764  Naslednja
Avtor Objave
lucka
Doktor
Doktor

Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Kraj: Celje-Ljubljana

objavaObjavljeno: Sob 21 Jan, 2006 18:25    Naslov sporočila:
Odgovori s citatom

Sem prav fauš...jst bi tudi na tak način filala svojo energijo. Da bi bila potem vsa mavrična in lesketajoča , pisana in vesela.

Nazaj na vrh Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mojsa
Redni uporabnik
Redni uporabnik

Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Kraj: Ljubljana

objavaObjavljeno: Pet 27 Jan, 2006 11:18    Naslov sporočila:
Odgovori s citatom

Joj senior a ti si iz Izole. Kako lepo, moje sanjsko mesto. A oddajaš kakšno sobo, jaz bi se namreč kr preselila dol, ker mi je tam res lepo. In še ko govoriš o teh koncertih....hmm.....Tudi fajn se mi zdi, da vse to počneta z ženo. Od tam kjer sem jaz, ena vas pri Mariboru ob desetih zvečer ni več nobenega nikjer, vsi gledajo samo televizijo. Res fajn...

Nazaj na vrh Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila: