Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 pikica
Neznanka
Neznanka


Starost: 44
Pridružen/-a: 20:05, 09-Avg-2004
objave: 49
Teme: 4
Kraj: LJ.
1083.6 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 13:18     Naslov sporočila:  trava/droge ali norost Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Oj!
Imam ee kar resen problem...
namrec nekdo od mojih bližnjih se čudno vede...
to, da kadi travo, bojda samo to, že 7 let...to je splošno znano..
ampak sedaj ima neke halucinacije in preganjavice, da smo skupaj na Tv, na vseh kanalih, pa to...,
pa da ga lovijo in zasledujejo.
Moje vprašanje je:
KAJ MU JE in KAKO MU POMAGATI?
Upam, da se komu kaj sanja o tem, ker men se ne in mislim, da bi bilo treba nekaj ukreniti.
Hvala, Crying or Very sad




 Tehtnica Spol:ženska Koza NI na linijiOsebna Galerija od pikicaPošlji zasebno sporočilo
 palèica
Doktor
Doktor


Starost: 54
Pridružen/-a: 22:46, 28-Jan-2004
objave: 2363
Teme: 151

11851.4 kinta/e
0.7 šold/e
14.2 flika/e

macau.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 13:50     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Za odvisneže so tako posebne ustanove kot posebni zdravniki .




....sredi cveta na zeleni semenjski èašici je sedela èisto majhna deklica, nadvse nežna in ljubka ! Bila je komaj za palec velika in zato so ji dali ime Palèica....
(H.C.Andersen)



Trenutno Izključen Oven Spol:ženska Pes
SkritOsebna Galerija od palèicaPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
 Zlobko
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 16:46     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

odgovor je preprost. Najprej ga odpeljite na detoxikacijo, od tam naprej pa ga bodo poslali v psihiatrično ustanovo na opazovanje. Res pa je da ga bodo tam futrali z različnimi zdravili za pomiritev. Ugotovili bojo tudi ali morda ne boleha tudi za kero od možnih varijacij šizofrenije.




   
 Zlobko
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 17:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pa še to sem pozabu dodat.

A se ne bi tudi vi vprašali, če je mogoče tudi z vami kaj narobe?

Vedeli ste, in to celih 7 let, da je dotična oseba redni uživalec THC-ja, oz, marihuane, skunka in ostalih zeliščarskih derivatov. Vprašam te/vas kaj ste storili, da bi prenehal-a konzumirati dotične substance?

Po vsej verjetnosti niste storili prav dosti glede tega, saj če bi pravočasno ukrepali do tega niti nebi prišlo.

Tako pa: "Po toči zvoniti je prepozno."




   
 pikica
Neznanka
Neznanka


Starost: 44
Pridružen/-a: 20:05, 09-Avg-2004
objave: 49
Teme: 4
Kraj: LJ.
1083.6 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 20:35     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ves, kaj DarkSteel, se vidi, da nimaš pojma, kako in kaj..
a ti misliš, da tega tipčka pač primeš za rokico pa gremo k zdravniku, pa še malo k psihiatru, pa potem k psihologu...
dej odrasti, to je tip star 23 let,
on ma svojo pamet in po njegovo itak ni panike in nc narobe...
tko da...
malo se zamisli in ne kritiziraj vsepreprek!!!
Sploh sem pa prosila za pomoč in ne kritiziranje.
Pa HVALA!




 Tehtnica Spol:ženska Koza NI na linijiOsebna Galerija od pikicaPošlji zasebno sporočilo
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 21:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

pikica, pikica, no. darksteel je želel le pomagati in tudi sam menim, da je njegov odgovor povsem konstruktiven.

sicer pa za moje pojme uživalec kakršnih koli drog, ki se vede tako, kot si napisala, ne more biti obravnavan drugače kot mladoletna oseba, ker je v takem primeru lahko nevaren samemu sebi in svoji okolici. to, kar si ti napisala je lahko uvod v manično psihozo. si se vprašala kaj bo, ko ga bo prijela takšna paranoja, da bo z nožem napadel uslužbenca na bencinski črpalki, ker bo mislil, da je uniformiran zasledovalec, in da ga hoče zapreti v televizijo?

bili smo družba treh prijateljev metalcev, ki smo popivali in kadili marihuano. kmalu sem zapustil ta dva prijatelja, kasneje pa zvedel, da prvi ni mogel več zaspati, ker ga je baje zadela neke vrste kap, drugi pa se je v škofji loki odvajal od horsa, v katerega je padel in so ga k sreči dovolj hitro starši odkrili. pa je bil takrat starejši od tvojega bližnjega.

narkomani so otroci, pikica. potrebujejo starše. potrebujejo trdo roko, hkrati pa veliko upanja in ljubezni. saj veš te stvari, ker delaš z otroki. sicer pa ti priporočam, da se o tem posvetuješ s svojo sodelavko šolsko svetovalno delavko. sem član občinske aktivne skupine za preventivo pred zlorabo dovoljenih in nedovoljenih drog, v kolegiju pa so tudi omenjeni strokovni sodelavci vseh vzgojno-izobraževalnih zavodov v občini.




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 pikica
Neznanka
Neznanka


Starost: 44
Pridružen/-a: 20:05, 09-Avg-2004
objave: 49
Teme: 4
Kraj: LJ.
1083.6 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 21:08     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ja, ves ankh, ni tako enostavno,
ker tipček noče sodelovati,
kaj potem lahko jaz naredim?




 Tehtnica Spol:ženska Koza NI na linijiOsebna Galerija od pikicaPošlji zasebno sporočilo
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 21:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

obrni se na kakšnega strokovnjaka. poizkusi najprej pri kakšnemu psihologu, ki je specializiran kod pedagog. lahko se obrneš tudi na sociologa ali pa seveda na pedagoga.

sicer pa je urad za droge, ki domuje na trubarjevi, pred časom objavil dvoje telefonskih številk: 031-780-833 in 041-780-833. zadeve ni anonimna, se pa lahko poskusiš obrniti tja za nasvet.

lahko se obrneš tudi na mestno upravo in povprašaš kako je v vaši mestni občini kaj z akcijsko skupino. mislim, da ima ljubljana celo profesionalno (nekakšen oddelek) in ne prostovoljno akcijsko skupino za boj proti drogam.




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 21:52     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

men je solski psiholog pred casom rekel, ko sem sla k njemu, ker me je skrbelo za prijatleja, ki je popival, da naj ga pustimo pri miru, in da bo ze sam uvidel, da to ne gre. kao naj bi s tem iskal pozornost. ta moj doticni prijatelj je zdej cis v redu smeh
dal mi je primer nekega svojega prijatelja, ki je grozil da se bo ubil. dal mu je kljuce svojega stanovanja v 13tem nadstropju in mu rekel naj kljuce vzame iz kljucavnice, da bojo lahko prisli v stanovanje. po tistem naj bi se tipo "zresnil". sej ne vem ce to kej pomaga, sam vsen... mogoce




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Zlobko
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 14 Sep, 2004 22:11     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pikica pikica, tukaj si ti ta ki nima pojma. To kar sem napisal v 1. postu so izkušnje. Tipa smo mogl s policijo in pa prvo pomočjo spravit v bolnico oz. bolje rečeno v psihiatrično ustanovo. Kjer je bil na opazovanju. Dobil je diagnozo manična psihoza, tako kot je napisal že ankh. In ja, tip je bil takrat star 29. Po odpustu iz "ustanove" in dokler je jemal medikamente je bil O.K, vse do prejšnjega meseca, ko se mu je ponovno začelo fuzlat.
In zakaj se mu je spet zmešal, zato k je tko k tebe , njegovega lastnega brata "boliu k¤¤¤¤¤".
Prvič sem ga lovil in iskal po ljubljani, drugič ga več ne bom.
če se njegovim bljižnjim jebe za njega, potem jaz tu nimam več kaj iskati.

P.s:
Policija je bila tam samo zaradi zapisnika in ničesar drugega.
Obvladala sta ga dva 150 kil težka bolničarja.




   
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 15 Sep, 2004 10:05     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Lahko da ima pac kksno psihozo ki pa se je pac se potencirala zarad jemanja trave..sam ne wem..nism strokovnjak. Vem pa da je zlo tezko koga km spravt ce se tega sam ne zaveda.Smo mel en primer in so vsi zdravniki rekl da se ljudem ne da pomagat dokler se sami ne zavejo da je nekaj narobe in se zatecejo po pomoc.
Sam ce je pa nevaren komu okrog pa ce ma take halucinacije pa najbrz ga lahko tud odvedete tko kt sta napisala ankh pa darki.




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 15 Sep, 2004 12:20     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No ja,sej večinoma so že vse napisal ja,tko da kj preveč pametnga,novga itaq nimam za dodat. Mogoče samo tok,da sem še 1 več,ki potrdi prejšnje poste.

To je itaq standard,da si taki zatiskajo oči,sami pred sabo.Sami seb ne priznajo,da je z njimi neki narobe,pa čeprav se tega zavedajo.
Enostavno dokler se SAM ne spravi na pota rehabilitacije je edina možnost,da ga kam takole spravite samo na silo.

Poznam par ljudi,ki so se ornk drogiral,snifal,baje tud kr direkt v žilo in so se pol sami spravl na zdravljenje. To govorim o moji generaciji,kar je očitno tudi ta tvoj kolega oz. tvoj bližnji.
Za enga konkretno vem zakaj se je spravu h seb. Punca je zanosila,skregu se je z vsemi kolegi,en ga je celo pretepu (ker mi je hotu kr GSM ukradt) in baje neki cajta ni pršu do stuffa. V glavnem...totalno kruto realnost je doživu in se je pač sam in s pomočjo familije spravu na zdravljenje.

To je čist tko informacijsko. To je en kolega,ki smo se kot mali v peskovniku skp špilal,sam se že ene 8 let ne družmo več,samo seveda pa slišim in se vsake tok mal pozanimam kako in kaj se kj dogaja s temi ljudmi.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 15 Sep, 2004 19:48     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pikica, na žalost je tako da če nekdo ne želi pomoči, da mu ne moreš nikakor pomagat. Vsak se v takem primeru mora sam odločiti za ta korak. Lahko samo gledaš... in čakaš... drugega ti ne preostane.
Mogoče na vsake toliko poskusit ga spreobrnit, vendar dvomim da besede sploh kaj zaležejo...




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 Gost








0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: čet 16 Sep, 2004 20:50     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Se strinjam s predhodniki. Težko je takega človeka spravit nazaj na pravo pot. Sama hvala bogu nimam nobenih izkušenj s tem in si jih ne želim, pa privoščim tudi ne nikomur.
Najbolje bi blo po moje, če bi k njemu pristopil človek, v katerega najbolj verjame in mu zaupa. Poskusit ni greh




   
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 16 Sep, 2004 23:20     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Dokler oseba sama ne spozna, da je nekaj hudo narobe do takrat je skoraj nemogoče pomagati. Ko pa to enkrat spozna, potem pa lahko pomagaš.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.5033s ][ Queries: 36 (0.1937s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.