Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 13:20     Naslov sporočila:  zaobljuba Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

znanka želi s svojim partnerjem, s katerim se ne bo poročila, kljub temu podpisati nekakšno zaobljubo njuni medsebojni zvestobi in ljubezni ter jo uokviriti in obesiti na vidno mesto njunega stanovanja.

zato me je prosila, da bi sestavil to zaobljubo, pa se mi še zdaleč sanja ne kaj bi napisal, ker nisem nek pisatelj. ker pa se mi zdi ideja vredna pohvale, vas prosim, da mi pomagate s teksti, vašimi predlogi in sugestijami.

že vnaprej v njenem imenu hvala!




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 13:46     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Meni se zdi takšna ideja res nekaj lepega, izvirnega in izkaz nekega medsebojnega spoštovanja v neki resni zvezi.
Prav zato pa menim, da bi dva, ki hočeta 'podpisat' takšno zaobljubo, to morala sestaviti sama, pa noter vključit stvari, ki njima dvema veliko pomenijo, kakšne drobne malenkosti, katerih globlji pomen razumeta le onadva in izhajajo iz njunih vsakdanjih dogodivščin, karakternih lastnosti in podobnega.
Ena moja prijateljica, ki je sicer poročena, je podobno zaobljubo s svojim možem podpisala oziroma prebrala en dan pred poroko, sta pa noter poleg bolj poetičnih stavkov vključla tudi alinejo, da mu bo vedno dovolila gledati na tv vse tekme lige prvakov, on pa njej eno točno določeno nadaljevanko.
Mislim,da bi taka lepa osebna gesta izgubila na svojem pomenu, če bi takšno zaobljubo sestavil nekdo tretji.




   
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 14:05     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

jaz se strinjam s Fenio..mislm da bi morala to sama sestavit ker le onadva vesta dolocene stvari in katere so tiste stvari ki jih zelita vklucit in ki so jima najpomembnejse.




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 14:13     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mislim, da ženske preveč komplicirajo s tem.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 MeaCulpa
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 44
Pridružen/-a: 17:36, 25-Apr-2005
objave: 128
Teme: 3

3074.8 kinta/e
0.0 šold/e
105.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 17:07     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zame je taka zaobljuba nekaj posebnega, intimnega in sem zato mnenja, da je drugi ne morejo in predvsem ne smejo pisatii.

Sicer pa je to le moje skromno mnenje ...




 Kozorog Spol:ženska Koza SkritOsebna Galerija od MeaCulpaPošlji zasebno sporočiloBlog
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 22:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bolj ko to berem in razmišljam, bolj me moti to, da moraš nekaj podpisati.

Za mene tudi ni dokaz nekega medsebojnega spoštovanja, ker če resnično spoštovanje obstaja, ni potreben noben podpis.


Podpisati, da lahko nekaj gledaš po TV...skrajni absurd, ki ti krati osebno svobodo...!!??




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 22:44     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, evo, pa je vsa romantika splavala po vodi! nasmeh

Ja senior, zakaj se pa podpišeš recimo na voščilnico za novo leto ali rojstni dan?
Sej dokler tak košček papirja ni overjen pri notarju najbrž ni bojazni, da bi komu omejeval osebno svobodo ali pa celo postal predmet kakšnih bodočih izsiljevanj. S pravno podlago recimo.

Jaz to dejanje razumem glih kontra, da hočeta dva pokazat, da je njuna zveza lahko enako pomembna, trdna in oh in sploh kot pa recimo zveza dveh uradno poročenih. Da niso za ljubezen med dvema bistvene družbene norme in zakoni ampak tisto kar dejansko je in živi med in z njima. Da je zaobljuba lahko tudi drugačna, ne le podpis pri matičarju...
Pa ne mormo bit vedno tako črnogledi, no nasmeh

Drugače pa so nekateri podobno zaobljubo interpretirali tudi drugače oz. jo podpisali z drugačnim namenom. Gre za primere gay parov, ki si pač drugače,k glede na to, da poroke med istospolnimi niso možne, niso mogli priseči zvestobe...




   
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 23:06     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Fenia Napisal/a:
No, evo, pa je vsa romantika splavala po vodi! nasmeh

Ja senior, zakaj se pa podpišeš recimo na voščilnico za novo leto ali rojstni dan?
Sej dokler tak košček papirja ni overjen pri notarju najbrž ni bojazni, da bi komu omejeval osebno svobodo ali pa celo postal predmet kakšnih bodočih izsiljevanj. S pravno podlago recimo.

Jaz to dejanje razumem glih kontra, da hočeta dva pokazat, da je njuna zveza lahko enako pomembna, trdna in oh in sploh kot pa recimo zveza dveh uradno poročenih. Da niso za ljubezen med dvema bistvene družbene norme in zakoni ampak tisto kar dejansko je in živi med in z njima. Da je zaobljuba lahko tudi drugačna, ne le podpis pri matičarju...
Pa ne mormo bit vedno tako črnogledi, no nasmeh

Drugače pa so nekateri podobno zaobljubo interpretirali tudi drugače oz. jo podpisali z drugačnim namenom. Gre za primere gay parov, ki si pač drugače,k glede na to, da poroke med istospolnimi niso možne, niso mogli priseči zvestobe...


No, da grem po vrsti.
Ne razumem povezave med omenjeno zaobljubo in voščilnice za praznike.
A so torej voščilnice neke vrste zaobljube ? In če komu ne pošljem voščilnice...??

Podpisi ki so overjeni pri notarjih se spet drugače tretirajo, ker so uradni, da ne pride do zlorab...itd

Podpisi pri matičarju imajo tudi drugačno noto, ker je to uradni dokument, ki ga bolj rabi država, kot pa zakonca. Lahko sta si nezvesta, sovražna, pa ne vem kaj še kljub temu, da sta pred matičarjem podpisala. Odgovorna sta pred družbo, državo. V slučaju ločitve ta dokument uporabljajo na sodišču, ki je spet v službi države
Samo v primeru predporočne pogodbe glede finančnega stanja se mi zdi smiselno podpisovat, če oba tako želita.
To, kar pa vi opisujete, je stvar čustev, spoštovanja in zaupanja. če vse to v nekem partnerstvu obstaja, je vsak podpis odveč.

Preverjeno, (pa ne samo enkrat) !

Glede romantike...šele sedaj jo prav uživam....!!




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 23:36     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

zanimiva mnenja, ni kaj. in spet boj med realisti in romantiki. mislim, da sta oba človeka bolj realista. v bistvu si ne bi želela nekih pesmic imeti napisanih, ampak zgolj nekaj v stilu: "drug drugemu obljubljava zvestobo..."




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 19 Jul, 2005 23:52     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja senior, s tem, da sem omenila voščilnico sem hotela sam povedat, da mogoče preveč pozornosti namenjaš podpisu - kao 'moraš podpisat'. Ne vem sicer kaj tej ankhovi znanki v tem primeru podpis pomeni, jaz pač razumem, da je tam sam zaradi forme, da je bolj kot za to, da bi kazal na formalnost zadeve, igra kvečjemu vlogo nekakšne spominske vrednosti.
Ne vem no, ampak meni se podpis res ne zdi bistven pri tem. Z omembo voščilnice sem hotela ponazorit njegovo banalnost. Ali ti pošiljaš voščilnice ali ne pa pri tem sploh ni bistveno. Kaj šele ali se nanje podpisuješ. Sem videla tudi že voščilnico, ki jo je nekdo podpisal s kapljo krvi v p.s pa je pisalo "Ti si mi u krvi". Pa hvala bogu ni bila naslovljena name. nasmeh

sicer pa če se dva odločita da bosta napisala tako zaobljubo sama najbrž najbolje vesta zakaj si to želita. Mogoče samo zaradi popestritve njunega odnosa. Sej je vseeno. Nihče ne pravi, da mora zdaj to prit 'v modo' , pa da morajo to zdaj vsi počet.
Omejevanje svobode? Ok, v pravnem smislu zagotovo ne (zato sem omenila notarja), kar zadeva njun odnos pa tudi ni nujno,da je temu tako.
Sej še ne vemo, kaj bo gor pisalo nasmeh


No, šele zdaj videla od ankha post... Ja potem pa naj kar lepo pure and simple napišeta, da si obljubljata zvestobo, pa konc pravljic in pesmic. nasmeh




   
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 20 Jul, 2005 00:12     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Izmenjava mnenj, bi temu lahko rekli in prav je tako. Povem samo svoje mnenje, tako kot tudi ostali. Zato tudi tvoje mnenje spoštujem, čeprav ga ne podpiram. Vsak si bo sam potrudil ali pa tudi ne, da bo zveza trdna. Vse to moje razmišljanje je dokazano s prakso pri meni, kar pa ne pomeni, da je vsesplošno veljavno.
Za moj odnos, ki ga živim velja pravilo, da ni pravil. Se mal čudno tole prebere, ampak mi si sami navlečemo na glavo en cel kup principov in pravil, da jih potem lahko kršimo.

Zato ne maram podpisov, pogodb, dogovorov...pa kaj vem kaj še, ker si ne zaupamo, nas je strah, da ne bomo prevarani. In problem je v odnosu, ki ga živimo, ne pa v nekakšnem paktu, ki ga sklenemo z nekom.

Spet samo moje mišljenje !




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 20 Jul, 2005 07:58     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ne potrebujem nobenih papirjev in nobenih fensi besed, da dokažem, da mislim resno.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 20 Jul, 2005 09:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ma zame je pa taka zaobljuba kot neke vrste simbol...seveda ne ce v vezi ni spostovanja itd. kot je napisal senior..ampak tko nekaksen simbol..pa recimo jaz bi zihr v zaobljubo vpletla neke interne fore pac da bi samo midva vedla za kaj gre in bi se pr tem nasmehnila.




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 20 Jul, 2005 09:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

men se zdi, da ženske preveč gledate razne ameriške, mehiške in španske limonade.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Sre 20 Jul, 2005 10:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ah, kje pa, jaz gledam sam 24 ur pa Odmeve. nasmeh




   
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.3667s ][ Queries: 40 (0.1243s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.