povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Sre 11 Maj, 2005 18:26     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

po moje je bl odvisno od izkusenj kot pa od starosti...




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 11 Maj, 2005 18:31     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja, najbrž res.




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 MeaCulpa
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 44
Pridružen/-a: 17:36, 25-Apr-2005
objave: 128
Teme: 3

3074.8 kinta/e
0.0 šold/e
105.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Sre 11 Maj, 2005 19:10     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kaj to sploh je ljubezen? Kako jo sploh pojmujete in zakaj v bistvu vsi neki ponavljate kako se bojite ?




 Kozorog Spol:ženska Koza SkritOsebna Galerija od MeaCulpaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Gost








0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Sre 11 Maj, 2005 21:55     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zato ker se je večina ljudi boji, pa če si priznajo al pa če si ne. Pa če pokažejo to ali pa ne. Pa če se zavedajo tega ali pa ne.

In to iz preprostega razloga; ljubezen je lahko čustvo, ki ti prinese veliko lepega, a kaj hitro ti lahko povzroči nevzdržno trpljenje. In ko enkrat to probamo, se tega bojimo. Eni to probajo, ko se prvič zaljubijo v ti. partnerja ali simpatijo in se konča, drugi pa to lahko doživijo že veliko prej , če izguzbijo nekoga, ki jim je blizu kot otroku, ko parv tako čutimo ljubezen, le da malo drugače. Ali pa če si kot otrok zlorabljen in skozi to najbrž močno prizadet, pa porem ljubezen ni čustvo, ki bi ga ravno oboževal, pač pa se ga bojiš ( no to sicer ne vem, ker nimam takih izkušenj, mislim pa si, da naj bi blo nekako tako).




   
 Rok-11
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 57
Pridružen/-a: 14:03, 11-Apr-2005
objave: 259
Teme: 2
Kraj: Ljubljana
7048.0 kinta/e
0.0 šold/e
198.6 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 11:20     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

-Naya- Napisal/a:
Sama priznam da se bojim ljubezni. Se mi zdi da čim starejši si, težje spustiš nekoga blizu sebe. Ker imaš pač toliko več slabih izkušenj za sabo. Vsaka od njih ti pusti sled, ki se je ne da izbrisati in ko pride nekdo nov, se čisto podzavestno zapremo...
Ne vem... mogoče je mlajšim lažje?


Naya - tako hudo pa menda le ni...

Vsaj zame velja ravno obratno; starejši ko sem, boljše mi gre... Pa čeprav imam kar nekaj "slabih" izkušenj za sabo.
To je bolj odvisno od pogleda na svet najbrž... jaz po vseh svojih razpadlih zvezah zdaj natančno vem česa nočem, kar pravzaprav pomeni, da sem z vsako propadlo zvezo bližje svoji bodoči uspešni zvezi.

In če sodim po svojih izkušnjah in izkušnjah svojih kolegov, kolegic in znancev (znank), ni mlajšim čisto nič lažje... kvečjemu obratno.

Tisto, kako se zapremo (kar si napisala) je pa lahko res, če nič ne delaš na sebi in predvsem posplošuješ svoje izkušnje na druge ljudi - not OK...




 Strelec Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od Rok-11Pošlji zasebno sporočilo
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 11:49     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

rok-11, nisi napisal še temne plati svoje selektivnosti. ta pa je v tem, da boš z leti vedno težje našel pravo partnerko zase. izkušnje govorijo, pa čeprav sem še mladiæ goliæ proti tebi.

prav tako ljudje, ki, podobno kot naya, obupujejo nad nasprotnim spolom, nikoli ne iščejo težav v sebi. vedno znova dvignejo preprogo in pometajo. govorim iz lastnih izkušenj. ko sem ugotovil, da je nekaj narobe z menoj, so se ženske, ki so vstopale v moje življenje, prav tako spremenile in postale bolj užitne. is what you are that you get.




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 12:13     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mhm...V ljubezni definitivno ni prostora za dokazovanje svojega ega in svojega 'prav'. Niti za zaničevanje nasprotnega spola oz. partnerja, ki se nam morda v nekem trenutku ne zdi dovolj zrel ali vsaj tako zrel kot smo sami. Ni prostora niti za to, da bi ostali zapriseženi individualisti, ki vedno furajo neko svojo, posebno smer, v smislu: če gre nekdo levo, grem jaz desno in podobno. V ljubezni obstaja le ENA pot in to je skupna. In na njej morata partnerja vse napake in zablode in zgrešene smeri reševat SKUPAJ, pa četudi je bil za to, da sta ubrala napačno bližnjico morda kriv le eden od njiju. Ljubezen ni pravdanje dveh na sodišču, je prej izvensodna poravnava, sklepanje nenehnih kompromisov, odpovedovanj itd.itd. In preden povzdignemo glas ali izrečemo očitek na račun 'partnerja' je bolje najprej poiskati morebitno krivdo pri sebi, vsakršno napako pa dojemati kot skupno.
Ljubezen ni nekaj kar bi enostavno združil skupaj in bi klapalo kot puzzle koščki, ampak je nekaj kar je treba gradit kamenček za kamenčkom, da lahko na koncu dobiš dragoceni mozaik.Ker če vanjo ne vložiš vsega tega truda, z vsemi temi prilagajanji, imaš lahko dva še bolj dragocena in unikatna kamna, pa ju nikakor ne boš mogel združit.
Vse se vedno začne v glavi,ampak da bi lahko razumeli druge, moramo najprej razčistiti sami s sabo. Ljudje so, kakršni so in ne moremo pričakovati, da se bo nam na ljubo, zato, da bo vedno 'po naše', spremenil ves svet. Šele, ko smo prepričani,da smo sami za nek odnos naredili vse kar je bilo v naši moči, lahko začnemo iskati krivdo pri drugih. Sicer je bolje ostati modro tiho.




   
 Rok-11
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 57
Pridružen/-a: 14:03, 11-Apr-2005
objave: 259
Teme: 2
Kraj: Ljubljana
7048.0 kinta/e
0.0 šold/e
198.6 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 13:08     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ankh Napisal/a:
rok-11, nisi napisal še temne plati svoje selektivnosti. ta pa je v tem, da boš z leti vedno težje našel pravo partnerko zase. izkušnje govorijo, pa čeprav sem še mladiæ goliæ proti tebi.

prav tako ljudje, ki, podobno kot naya, obupujejo nad nasprotnim spolom, nikoli ne iščejo težav v sebi. vedno znova dvignejo preprogo in pometajo. govorim iz lastnih izkušenj. ko sem ugotovil, da je nekaj narobe z menoj, so se ženske, ki so vstopale v moje življenje, prav tako spremenile in postale bolj užitne. is what you are that you get.


Ankh - čisto res... pa spet ne tako hudo, kot se bere...
Namreč, če si selektiven že na začetku, potem je precej večji del ljudi, ki jih dobro spoznaš, primeren zate. Pa čeprav je skupno število spoznanih manjše.

Feniin komentar je pa modrost... modrost gradnje odnosa.




 Strelec Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od Rok-11Pošlji zasebno sporočilo
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 14:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Feniin komentar je rezultat zmot in zablod (in vsega, kar je iz tega izšlo) enega zmedenega bitja - beri mene.




   
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 14:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

niti ne. fenio te je zanimivo brati. od nedolžnosti majhne punčke do modrosti stare ženske. skupaj z rokom-11 dajeta forumu nekakšen globlji intelektualni pomen, ki ga sicer s preprostostjo večine drugih uporabnikov ne premore.




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: čet 12 Maj, 2005 22:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No ja. O kaki ljubezni v domu upokojencev bi težko kaj napisala, kolikor se spomnim vrtca, pa sem se tam s porednimi fantki raje tepla kot pa ljubčkala nasmeh
Sicer pa razumem, kaj je ankh mislil s temi besedami. Hotela sem le pripomnit, da je moj pogled na ljubezen in medsebojne odnose (najbrž tako kot tudi pri večini drugih ljudi) subjektiven. In morda je prav to problem teh ljubezenskih zadev, da jih preveč subjektivno analiziramo, namesto da bi pustili, da se preprosto zgodijo.
Nikakor pa jaz svojih besed nočem enačit s kakšno silno modrostjo. Mogoče bo pa kdo drug, ki je v življenju počel drugačne ljubezenske napake in traparije, prišel do drugačnega zaključka.
Ljudje smo pač različni in na različne načine dojemamo ljubezen; od tistih, ki mislijo, da se lahko zaljubiš vsak dan in je to že ljubezen, do tistih, ki ljubezen povsem negirajo. Je pa človek brez vsakega dvoma poleg vsega ostalega tudi čustveno bitje, tako da je nekako normalno, da si želi ljubiti in biti ljubljen, pa četudi nekateri zavestno to zanikajo. In v tem smislu si prav vsak od nas tekom življenja nabere takšne in drugačne izkušnje, povezane s čustvovanjem. Morda se sliši neumno, ampak tudi poznejše izkazovanje in prejemanje čustev je lahko povezano denimo z banalnostmi kot so naprimer starševski objemi v otroštvu. In te stvari se z leti nizajo in zbirajo na naši paleti čustev. Pozitivne in negativne izkušnje tako v nas ubijajo ali pa porajajo nove strahove, lahko se na napakah veliko naučimo, ali pa pridelamo le nove predsodke s katerimi bmo vstopili v neko novo čustveno razmerje. toda kakršnakoli že je bilanca naših čustvenih enačb, dejstvo je, da je ljubezen nekaj, česar globoko v sebi ne morejo zanikati niti tisti na videz čustveno najbolj otopeli ljudje. Zato je po mojem mnenju pri vsem skupaj najpomembnejše, da človek premore veliko mero tolerance do sočloveka, pa tudi potrpljenja, saj se niti dva osebka ne podajata v neko ljubezensko razmerje z enako 'čustveno paleto' in enakimi 'čustvenimi enačbami'. In preden se lotita računanja, je pametno, da ugotovita, kje so postavljeni plusi, minusi, oklepaji, kje se množi, deli in kje potencira. In potem bodo ti silni strahovi mogoče postali manjši.

No, obstaja še ena druga možnost - da se Fenia o vsem skupaj gladko moti, zato naj raje vsak sam zadevo premisli s svojimi možgančki.

Pogosto zna bit namreč tudi takole:

Image




   
 Rok-11
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 57
Pridružen/-a: 14:03, 11-Apr-2005
objave: 259
Teme: 2
Kraj: Ljubljana
7048.0 kinta/e
0.0 šold/e
198.6 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Pet 13 Maj, 2005 11:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja.

...........................




 Strelec Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od Rok-11Pošlji zasebno sporočilo
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 14 Maj, 2005 10:50     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja seveda ankh, pedvsem tisti ljudje ki se zaprejo nasprotnemu spolu ker so bili v življenju prizadeti, in pač potrebujejo malo več časa da se nekomu spet odprejo in mu zaupajo - to definitivno pomeni da nimajo sami pri sebi počiščenih zadev in da mislijo da so popolni in da vse delajo prav in da je vsa krivda v nasprotnem spolu. MHM, tako razmiššljamo, ja Rolling Eyes ... Seveda pa je logično, da rabiš tak izgovor, da v svojih očeh spet postaneš znosen sam sebi in lep.

Rok, se pa strinjam s tabo, da je predvsem odvisno od tega kako gledaš na stvari. Da iz slabih stvari potegneš dobre in s temi mislimi greš naprej.
Kar se tiče mojega odgovora je bil najbrž res napisan posplošeno, in dostikrat napišem in rečem podoben odgovor ki nasprotniku deluje kot da s tem mislim na vseeee ljudi. Vendar ni tako. Obstajajo izjeme povsod!!! In to že od nekdaj ponavljam!!! Tudi dobri fantje, iskreni, ki jim lahko zaupaš - obstajajo. Samo jaz sem imela redke izkušnje s takimi, zato sem pač bolj nezaupljiva in ne skočim vsakemu za vrat.
To si pa razlagajte kakor želite smeh Vsak se odloča po svoje...




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 accord
Amater
Amater


Starost: 39
Pridružen/-a: 2:23, 09-Feb-2005
objave: 150
Teme: 1

3625.8 kinta/e
8.5 šold/e
40.1 flika/e

jamaica.gif
objavaObjavljeno: čet 19 Maj, 2005 01:41     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

jst mislm da so ljudje premal odprti in ratal taki perfekcionisti, partner more bit popoln, ne sme se ozirat za ženskami, moškimi, ne sme rigat ubistvu mora se pretvarjat da je neki kar ni in potem enostavno poči in je konec. Ni odkritosti, zaupanja... Na drugi strani maš pa veze, ki lahko rečeš samo blagor se jim.




 Tehtnica Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od accordPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 24 Maj, 2005 22:43     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Nekje sem prebral, da človek obvladuje samo dvoje čustev : LJUBEZEN in STRAH !!!

če dobro premislimo, to kar drži. Koliko vrst ljubezni poznamo...razno ...razne...! Vse ostalo je strah, ki pa lahko deluje pozitivno, ali pa negativno.

V ljubezni naj ne bi bilo strahu, pa se vendar pojavlja.To pa zato, ker se stvari še niso povsem uredile, bodisi zaradi neizkušenosti, ali kakšnega drugega vzroka. Strah v ljubezni, je znak, da nismo sigurni v sebe, bojimo se izgubo partnerja, ker nismo sigurni, če smo vse napravili za ta odnos.

Torej moramo najprej temeljito opraviti s seboj, kar pa sploh ni enostavno!!




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.4543s ][ Queries: 36 (0.1180s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.