Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 KillerCat
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Ned 27 Nov, 2005 22:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja sej po eni strani je logično, da podzavestno vsak dela primerjavo. Nekak v smislu "brodolomcu vedno ostane strah pred valovi". Vsi se želimo izognit temu, da bi ponavljali neke slabe izkušnje, saj smo vednar misleča bitja, na takih stvareh je in še vedno temelji napredek človeštva.

Je pa zadeva lahko zelo moteča, ko preide meje osnovnega človeškega nagona, ko postane obsedenost, ko ima nekdo vglavi ali pa dejansko na papirju napisan seznam stvari, ki so ga pri bivšem/bivši motile in potem pri vsakem novem potencialnem partnerju kot dlako v jajcu išče, če bo tudi tokrat naletel na kakšno "prepovedano" lastnost s svoje magične liste. Kar ej po moejm živa bedarija, saj to, koliko nas pri nekom ena stvar dejansko moti pogojuje še cel kup drugih lastnosti njegovega karakterja. Pa čeprav gre teoretično za eno in isto stvar.
Jaz na vsakega človeka gledam kot na samostojno osebo in se poskušam izognit kakšnim prehitrim (in napačnim) zaključkom preden nekoga bolje spoznam. Zato mi gre tudi na živce, če mene poskuša nekdo psotavit v nek kalup, me primerja v vsem mogočem s kom. Ne bom rekla da sem oh in sploh pa ena blazno izjemna ženska, ampak tolk pa sem vseeno drugačna od ostalih, da se lahko na nek način počutim posebno. In kot tako hočem, da me dojema tudi moj partner, da se me potrudi spoznat, ugotovit v čem sem posebna. če tega ni sposoben, potem že ni pravi.

Pa sej ok, tudi če nekdo dela neke primerjave, naj jih. Sam naj to dela bolj v svoji glavi. To, da nekomu jasno in glasno poveš, da ga z nekom primerjaš, pa kaj te v tem smislu moti pri njem, ni še nikoli prineslo nič dobrega.
Meni se je to sam enkrat zgodilo, ko mi je nekdo rekel, da vidi pri meni podobne 'predispozicije' kot pri neki bejbi, ki mu je očitno strla srce in kaj vem kaj. In to me je čist razp... da me nekdo primerja s človekom, ki ga niti ne poznam. In to še z neko svojo bivšo. Meni je to dalo vedet le to, da je očitno še ni prebolel in da tukaj nimam kaj iskat. Lahko, da sem se motila, ampak tako sem jaz to razumela.
Tako, da mislim, da se je primerjavam (vsaj tistim na glas izrečenim) pametneje izognit, saj niso glih odraz kakega pametnega pristopa k iskanju novega partnerja. Kvečjemu le dokaz, da je nekdo zelo zelo obremenjen s preteklostjo in da bo zaradi tega v novi zvezi težko normalno funkcioniral.




   
 Gost








0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Ned 27 Nov, 2005 22:31     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Primerjam ne, ker se mi zdi nesmiselno. Je pa res, da ko pride situacija, se mogoče spomnem, joj tega sem si pa vedno želela, pa bivši nikoli ni bil tak....ali morda kok je lepo, ker čutim da mi zaupa neglede na to s kom se družim, oni bivši je bil pa tok ljubosumen brez razloga.

A kot pravim, to so mogoče le misli in še zdaleč ne primarjava.




   
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 28 Nov, 2005 01:52     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No,jz sm pa zdle (ne vem kaj mi je blo,najbrž sm rahlo bolan) prebral CEL post od KillerCat in sm se spravu mal razmišlat,če sm kdaj primerju deklce s kako bivšo. Morm rečt,da se prov ne spomnim,da bi kdaj delu kake vedenjske primerjave.
Ja,sem pri eni pomislu,da se tud full dobr francozi kot ena bivša in pa ena je uporabljala isti parfum,kot ena bivša (in kot vemo je vonj najmočnejši sprožilec spominov). Slabih lastnosti pa nikol nism primerju,vsaj ne,da bi se spomnu. Aja...pa 1X sem pomislu:"Joj,k bi vsaj tko dobr fafala kot Xxxxx." -> Ja,če mi je pa z zobmi skalpirala glavco.

Sam res,prov ne spomnm se,da bi drugač delu kake take primerjave.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.1979s ][ Queries: 36 (0.0559s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.