Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 12:22     Naslov sporočila:  Komarji ljubijo vonj po sladkobi Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kar smo že dalj časa predvidevali, se je izkazalo za resnično: Komarji raje napadajo samo nekatere ljudi oziroma nekateri ljudje so komarjem preprosto atraktivnejši.

»Komarji imajo odlično razvite sposobnosti za ocenjevanje boljše človeške krvi in jo uporabijo, preden začnejo s svojim krvavim obrokom,« je pojasnil Ulrich Bernier, raziskovalec in kemik na ameriškem oddelku za agrikulturo. Pri tem je pojasnil, da komarji ljubijo približno enega izmed desetih ljudi. Zato se sedaj Bernier s svojo raziskovalno skupino trudi odkriti, katera izmed več kot 1000 kemikalij na koži privlači in katera odganja komarje.

Ugotoviti, kaj privlači komarje, bi nedvomno pripomoglo k ugotovitvi, kaj jih odganja. Do sedaj so ugotovili, da jih privlači mlečna kislina, ki se nabira v potnih sragah, in ogljikov dioksid. Prav tako jih privlačijo temna oblačila in sladke vonjave, kot so parfumi, šamponi in razni deodoranti.

Bernier je do danes že identificiral nekaj telesnih kemikalij, ki odganjajo komarje, vendar trenutno še ne želi izdati, za katere kemikalije gre. Pojasnil je, da raziskave vsebujejo več patentov, in poudaril, da so nedvomno precej navdušujoče.

Vir: svarog




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 13:47     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

js sm primer za tole ja... smeh sladka kri... ocitno botreba manj cokolade pojest




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 primoza
Neznanec
Neznanec



Pridružen/-a: 8:27, 28-Maj-2004
objave: 42
Teme: 1
Kraj: Kamnik
28.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 15:13     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

čudno, mene marajo komarji, klopi me pa ne marajo. se pravi da so komarji pametni, ker imajo radi dobro kri, klopi pa neumni ali kaj.
Po mojem je bolj res tisto z mlečno kislino...




  Spol:Moški  NI na linijiOsebna Galerija od primozaPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
 Sneaky Bear
Amater
Amater


Starost: 41
Pridružen/-a: 0:07, 25-Jul-2004
objave: 156
Teme: 9
Kraj: Ljubljana
22.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 18:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sm js vedu, da sm sladek (kot med). smeh širok smeh




Jutri bo vèerajšnji pojutrišnjem.


 Devica Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od Sneaky BearPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslovICQ številka
 prue
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 19:27     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

primoza Napisal/a:
čudno, mene marajo komarji, klopi me pa ne marajo. se pravi da so komarji pametni, ker imajo radi dobro kri, klopi pa neumni ali kaj.
Tole s klopi sem se pa sama pred časom mal pozanimala, ker mi ni bilo jasno, zakaj me ne marajo. In baje, če te klopi ne marajo, to pomeni, da imaš ali presuho kožo ali pa prenizek krvni tlak.

Kar se pa komarjev tiče..pa meni letos dajo čist mir. Kot da jih ni, sploh nikol nobenga ne opazim.... :shock:




   
 Sneaky Bear
Amater
Amater


Starost: 41
Pridružen/-a: 0:07, 25-Jul-2004
objave: 156
Teme: 9
Kraj: Ljubljana
22.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 20:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

prue Napisal/a:

Kar se pa komarjev tiče..pa meni letos dajo čist mir. Kot da jih ni, sploh nikol nobenga ne opazim.... :shock:

Najbrž maš prezlobno kri. Twisted Evil Razz Laughing




Jutri bo vèerajšnji pojutrišnjem.


 Devica Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od Sneaky BearPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslovICQ številka
 prue
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 21:44     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sneaky Bear Napisal/a:
Najbrž maš prezlobno kri. Twisted Evil Razz Laughing

Ah, ne zanč kri mam pa me ne marajo. Sad

Ok, brez zaj¤¤¤¤¤¤. Pri nas res letos ni nobenih komarjev. Včasih se spomnim jih je blo polno (da pol nisi mogu spat...pa si jih mogu it pobijat). Zdaj imam pa kar okno odprt pri prižgani luči npr. pa sploh ni nobenga. nasmeh




   
 Sneaky Bear
Amater
Amater


Starost: 41
Pridružen/-a: 0:07, 25-Jul-2004
objave: 156
Teme: 9
Kraj: Ljubljana
22.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 07 Avg, 2004 21:49     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

prue Napisal/a:

Ah, ne zanč kri mam pa me ne marajo. Sad

Ti je malce dotočim? pomežik Da mau zmanjšam učinek zlobe... Twisted Evil smeh

širok smeh Pr men ni velik komarjev. Velik več je (zlo nadležnih) mušic.




Jutri bo vèerajšnji pojutrišnjem.


 Devica Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od Sneaky BearPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslovICQ številka
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Pon 09 Avg, 2004 14:56     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

prekleti komarji! pardon, samice komarjev! opikajo me tako kot ženske. in potem imam vso zateklo bučo, pa že po naravi sem tako bolj proèelav æowyek. preklete babnice, samo kri bi pile.




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 Sneaky Bear
Amater
Amater


Starost: 41
Pridružen/-a: 0:07, 25-Jul-2004
objave: 156
Teme: 9
Kraj: Ljubljana
22.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 09 Avg, 2004 15:22     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Spusti si malo krvi, pa bodo šle od šoka hitro stran... širok smeh




Jutri bo vèerajšnji pojutrišnjem.


 Devica Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od Sneaky BearPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslovICQ številka
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 10 Avg, 2004 08:09     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Hm se prav da ker so na morju bolj pikal prjatlco kt mene, ma ona slajso kri..ampak pol so pa mene pikal bolj kt kolega..se prav mam od njega pa jaz slajso kri. pomežik




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Sneaky Bear
Amater
Amater


Starost: 41
Pridružen/-a: 0:07, 25-Jul-2004
objave: 156
Teme: 9
Kraj: Ljubljana
22.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 10 Avg, 2004 09:32     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Vajin kolega je najbrž (po)pil preveč (grenke) kave... širok smeh smeh Laughing




Jutri bo vèerajšnji pojutrišnjem.


 Devica Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od Sneaky BearPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslovICQ številka
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 10 Avg, 2004 09:47     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ne pije kave pomežik




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98674 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.5086s ][ Queries: 36 (0.2159s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.