povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoTa tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Gost








1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Sre 03 Dec, 2003 17:44     Naslov sporočila:  Afirmacije - pozitivne trditve o sebi Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Na tej strani so pozitivne izjave, ki spodbujajo občutek lastne vrednosti. če boš trditve večkrat ponavljal, lahko tudi glasno, boš ustvaril pozitiven notranji govor, ki ti bo ščasoma omogočil, da boš bolj zadovoljen s sabo. Ob vsaki trditvi je tudi razlaga, ki pojasni njen pomen. V prazen prostor lahko zapišeš svoje ugotovitve. Predlagam ti, da si narediš kartončke, ki jih boš lahko nosil s seboj.

Pomni! Ponavljaj trditve večkrat, dokler ne začutiš, da so ZATE resnične. Lahko jih tudi posnameš na kaseto in jih poslušaš pred spanjem ali ko se sproščaš.

V mislih si ustvari pozitivno sliko!
To je zelo pomembno. če želiš zaupati vase, kadar govoriš pred sošolci v razredu, si lahko samozaupanje prikličeš v misli tako, da si v mislih predstavljaš sebe, kako nastopaš pred razredom. Si samozavesten, se smehljaš, umirjeno dihaš in si sproščen. Bolj ko boš občutil to ustvarjeno sliko, uspešnejši boš na nastopu. Dobre občutke ustvarjaš tako, da si ustvariš podobo in jo občutiš.

Ko boš izgovarjal pozitivne izjave na naslednjih straneh, si jih predstavljaj in jih občuti, kot bi bile že resnične v tvojem življenju. Začnimo!


Sem zvezda svojega življenja!
Igraš glavno vlogo v svojem življenju. Odločaš o scenariju, režiji in izbiri igralcev. Ko se zaveš, da si zvezda svojega življenja, lahko prevzameš odgovornost za dejanja, misli in besede svojega lika.

Odgovoren sem za svoje izbire!
Ti razmišljaš, izbiraš in sprejemaš odločitve o svojem življenju. Ko boš prevzel odgovornost, boš sprejemal odločitve, ki bodo v podporo tebi in drugim.

Sem edinstven!
Niti dva človeka na svetu si nista enaka. S seboj boš zadovoljen, ko boš cenil svoje plastne lastnosti, sposobnosti in zmogljivosti. Življenje od tebe pričakuje, da si le to, kar si.

V redu sem, tudi ko je moje vedenje neprimerno!
Tvoje bistvo je dobro, ne glede na to, kako se vedeš. Nisi slab, tudi če je tvoje vedenje neprimerno. Vedenje ti omogoča zadovoljiti tvoje potrebe. Številne potrebe pa so podzavestne.

Rad se imam in se spoštujem!
Prav je, da se imaš rad. Vreden si dostojanstva in spoštovanja. Tudi drugim ljudem boš izkazoval ljubezen in spoštovanje, če boš ta čustva najprej izkazal sebi.

Sem kot želod z možnostjo, da izkoristim svoje potenciale in se razvijem v vse, kar lahko postanem/sem sposoben biti.
Vsi se razvijamo v najboljše, kar se skriva v nas, tako, da se nenehno trudimo po svojih najboljših močeh.

Zadovoljen sem s seboj!
Zelo pomembno je, da si svoj najboljši prijatelj. Sam s seboj moraš živeti ves čas. Zakaj si ne bi bil všeč? To poenostavi življenje.


Ne bom:
* primerjal sebe z drugimi,
* krivil samega sebe,
* razmišljal negativno o sebi.

Slabe navade zmanjšujejo občutek lastne vrednosti

* Slaba navada je, da se ocenjuješ na osnovi primerjave z drugimi. Ti si v redu, ne glede na druge.
* Slaba navada je, da se podcenjuješ zaradi napak ali slabega vedenja.
* Slaba navada je, da se kritiziraš in si zloben do sebe.

Včasih se smejim samemu sebi.
Bolje je, da sebe ne jemlješ preveč resno. Smeh je zdrav. Ko si radosten, bolje izbiraš in hitreje opraviš z napakami. Smeh je dober način za sproščanje napetosti in nelagodja, prav tako pa tudi radosti in veselja.

čutim prijaznost in ljubezen do sebe.
Prav je, da se imaš rad. Ne pričakuj, da te bodo imeli drugi radi - morda tega ne znajo. Drugi te imajo lahko radi le, če znajo imeti radi sami sebe.

Oprostim drugim, ki so me prizadeli.
Mnogi ljudje ne vedo, da so prizadeli tvoja čustva. če so naredili kaj, s čimer so te včasih prizadeli, jim v mislih odpusti. To pa ne pomeni, da moraš biti v njihovi družbi in jim dovoliti, da te ponovno prizadenejo.

Razvijam svoje sposobnosti in interese.
Izražanje svojih sposobnosti in interesov spodbuja dobre občutke o sebi. Ni potrebno, da so to sposobnosti, ki jih okolje ceni. Lahko je to skrb za živali ali rastline, razvijanje mišljenja ali igranje instrumenta. čas, ki ga posvetimo stvarem, ki jih imamo radi, prežene dolgčas in življenju daje smisel.


Zaslužim:
* zadovoljstvo
* srečo
* samozavest

Prav je, da si zadovoljen, srečen in samozavesten. To je sestavni del občutka lastne vrednosti. Začni s tem, da si dovoliš počutiti se zadovoljnega, srečnega in samozavestnega. Nikoli ni prepozno, da začneš uresničevati svoje sposobnosti na poti svojega razvoja.

Učim se iz vseh svojih izkušenj, dobrih in slabih.
Življenje je šola. Z učenjem iz svojih izkušenj postajaš vsak dan pametnejši. Izkušnje ti bodo omogočile zavestno delati stvari, ki jih imaš rad, in prenehati s tistimi, ki jih ne maraš.

Svojo jezo in prizadetost izražam v pogovoru ali s pisanjem dnevnika.
Priporočljivo je negativna čustva izražati na pozitiven način. Zatrta čustva izbruhnejo, ko to najmanj pričakuješ. Lahko se kažejo v nagnjenosti k nesrečam, v pretirani čustveni reakciji, v veliki obolevnosti ali številnih telesnih bolečinah. Nesprejemljivo je prizadeti bolečine sebi ali drugim. To je odraz pomanjkanja občutka lastne vrednosti. S pogovorom ali pisanjem o negativnih čustvih spodbudimo pozitivno rast.

Sprejemam svoja čustva. Vsa čustva so v redu.
čustva niso pravilna ali nepravilna. So le sporočila iz tvoje notranjosti. če prisluhneš notranjemu glasu, ti bo marsikaj povedal. čustva lahko uporabiš kot vodilo, ki ti pomaga razumeti tvoje misli in odzive na ljudi in dogodke v življenju.

Moje telo je moj prijatelj, zato skrbim zanj s primerno količino spanja, telesno aktivnostjo in prehrano.
Telo je zelo pomembno. Skrbi zanj, da ti bo dolgo služilo. Dober občutek je, če živiš v zdravem telesu.

Ločim svojo osebnost od svojega vedenja.
Resničen TI se nahaja v tvoji notranjosti. Pomembno je, da ga spoznaš. Ima zahteve in potrebe. Včasih se vedeš neprimerno, ker se ne poznaš dovolj. Ko se spoznaš, imaš več možnosti, da lahko izbereš vedenje, ki ti bo ustrezalo. Nisi tvoje vedenje, ti si tisti, ki se vede.

Imam pravico reči "ne"!
Pametno je, da vedno vprašaš svoj notranji glas, kadar prijatelji želijo od tebe, da nekaj narediš. Bolj ko verjameš vase, lažje boš rekel "ne" stvarem, ki zate niso dobre. Običajno je dobro ubogati ljudi, ki imajo avtoriteto, npr. starše, učitelje, nadrejene.

Razmišljam o tem, kar delam. Tako lahko rešujem svoje probleme.
Probleme lahko rešiš tako, da uporabiš svojo pamet za razmišljanje. S preučevanjem sebe lahko ugotoviš, zakaj delaš določene stvari. če želiš drugačne rezultate, moraš sprejeti drugačne odločitve. To je način učenja.

Sebe cenim!
Cenjenje sebe je zavestna odločitev. Ko se zanjo odločiš, se sprejmeš v celoti, svoje dobre in manj dobre lastnosti. Ne glede na tvoja dejanja si v bistvu dober.

Sprejemam svoj izgled!
če si kritičen do svojega izgleda, bi moral razmisliti in opredeliti stvari, ki jih lahko spremeniš in tiste, ki jih je potrebno sprejeti. Slabo se boš počutil, če se boš osredotočil na stvari, ki ti niso všeč, in jih kritiziral, čeprav jih ni mogoče spremeniti. Zadovoljen boš, ko se boš naučil sprejemati sebe takega, kot si.

Imam moč, da spremenim stvari, ki mi v življenju niso všeč!
Sam lahko razmišljaš o rešitvah svojih problemov. Prevzemi odgovornost in poišči take rešitve, da ti bo življenje všeč in boš v njem užival.

Sem enakovreden vsem drugim ljudem!
Niti dva človeka nista enaka in vsak posameznik je enakovreden vsem drugim. Vsi smo del celote in svet ne bi bil popoln, če bi kdo od nas manjkal. Smo različni in imamo različne sposobnosti, vendar smo vsi enakovredni.

Poslušam svoj notranji glas!
Tvoj notranji glas je tvoj najboljši svetovalec, ki ti lahko pomaga sprejemati pravilne odločitve v življenju. Včasih potrebujemo veliko časa, da prepoznamo razliko med notranjim glasom in negativnim, kritičnim samogovorom. Bodi pozoren na svoj notranji glas. Otroci pogosto to naredijo lažje kot odrasli.

S seboj sem prijazen!
Pozitiven samogovor spodbuja občutek lastne vrednosti. Kadar ni nikogar v tvoji bližini, moraš živeti sam s seboj - zato bodi dober prijatelj samemu sebi. Tako boš krepil samozavest in občutek lastne vrednosti.

Oprostim si, kadar delam napake!
Vsi delamo napake. Napake nam pomagajo pri učenju in odraščanju. Učijo nas, da izberemo drugačno rešitev, ko se situacija ponovi.

Dovolim si biti “jaz”!
Ko lahko izraziš svoj resnični “jaz”, se dobro počutiš. Spoznaj svoj notranji jaz, svoje potrebe, želje, cilje, vrednote in prepričanja.V bistvu si dober.

Rešujem težave današnjega dne.
Ko se soočimo s problemi, se včasih počutimo nemočne. Pomaga, če upočasniš tempo in živiš tako, da izkoristiš današnji dan. Delaj toliko, kot je mogoče narediti v enem dnevu. Rešuj probleme današnjega dne, kajti včerajšnji dan je minil, jutrišnjega pa še ni.

Sem miren in spokojen.
Svoje sposobnosti lahko najbolje uporabiš, če si čustveno umirjen. Pomni, da se sporočila, ki jih pošiljaš svoji podzavesti, izražajo v tvojem življenju.

Včasih želim biti sam.
Zdravo je, da veš kako biti sam, ne da bi se počutil osamljen. če si vedno v družbi ali si zelo zaposlen, te to odvrača od samega sebe. V sebi imaš veliko modrosti in ustvarjalnosti, ki ju lahko izraziš samo takrat, ko si prisluhneš in si vzameš čas zase.

Rad pomagam drugim.
Drugim pomagamo iz različnih notranjih potreb. Pomoč pa je prava takrat, ko ne pričakuješ, da ti bodo uslugo vrnili. Brezpogojno lahko daješ samo takrat, kadar si poskrbel zase. Nekateri ljudje drugim pomagajo zaradi občutka praznine, ker potrebujejo njihovo potrditev, sprejemanje ali ljubezen. Pametno je, da najprej poskrbiš zase, tako v svoji pomoči drugim ne boš od njih odvisen.

Moje življenje je pomembno!
Vsak izmed nas ima svoje poslanstvo, ki ga lahko le on izpolni. Ko zadovoljiš svoje osnovne potrebe, kot so potreba po hrani, varnosti in ljubezni, potem lahko prispevaš k dobrobiti vsega človeštva. Ko se naučiš ceniti sebe, boš lahko dal svoj prispevek življenju.

Svoj čas modro izkoristim.
Vsi imamo na voljo 24 ur dnevno. Pametno je, da uravnotežiš čas za delo in čas za počitek. Bolje boš razporedil dnevne dejavnosti, če boš prisluhnil notranjemu glasu in se prilagodil svojim potrebam.

Imam prijatelje, ki me imajo radi, me spoštujejo in podpirajo.
Pomembno je, da se naučiš razlikovati med prijatelji. Ni vsak dober zate. Dobro prijateljstvo je obojestransko (dajanje in jemanje). Dober prijatelj je tisti, ki te spodbuja, da si zadovoljen sam s seboj.

Veliko se smejem.
Tvoj zunanji izraz kaže, kako se počutiš. Ko razvijaš občutek lastne vrednosti in krepiš ljubezen do sebe, se to odraža na tvojem obrazu. Nasmeh odpira vrata v medsebojnih odnosih.

Prevzemam tveganje in se soočam z izzivi.
Razširiti moraš svoje zavedanje, da bi lahko razvil vse svoje sposobnosti. To pa lahko narediš tako, da tvegaš in spoznaš, kje so tvoje meje. Ko si bil malček, je bilo potrebnih mnogo poskusov, da si se naučil hoditi. Vloži prav toliko napora v vse, kar delaš.

Zastavljam si cilje in se zabavam, ko jih uresničujem.
Nekateri si zastavijo cilje tako visoko, da jih ne morejo doseči, zato se vedno počutijo neuspešni. Drugi pa se tako bojijo neuspeha, da nikoli niti ne poskušajo doseči svojih resničnih ciljev. Svoje cilje si postavijo prenizko in se zato počutijo neuspešni.
Postavi si cilje, ki ne presegajo tvojih sposobnosti. Cilji so le smer, v katero greš, in so lahko zabavni in prilagodljivi.

Sem zdrav in močan.
Pozdavest ne razmišlja. Sporočila, ki jih vanjo pošilja zavest, so kot programiranje računalnika. Pošiljaj mu pozitivne misli in tvoj računalnik bo naredil vse, da to uresniči. Reci: "Jaz sem zdrav in močan in moje telo mi želi služiti."

Vem, da sem dober!
Najpomembneje za zdrav občutek lastne vrednosti je, da se zavedamo, da smo v redu in da je naš namen biti dober. To je notranje stanje, ki ni odvisno od mnenja drugih. Drug način, da to povemo, je: "Moje duhovno jedro je moj resnični JAZ."


Zdaj, ko si prebral vse pozitivne trditve, se vrni na začetek in izberi tisto, za katero si ob prvem branju čutil, da zate ne velja. Ponavljaj jo tako dolgo, dokler globoko v sebi ne boš občutil, da je zate resnična.

To naredi z vsemi pozitivnimi trditvami, v katere dvomiš, dokler ne boš čutil, da resnično veljajo zate. Morda boš to knjigo želel deliti s prijateljem.

"Ti si zvezda tvojega življenja"
Piše: Suzanne E. Harrill


Vir: www.tosemjaz.net




   
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoTa tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98666 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 2.3197s ][ Queries: 36 (1.2759s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.