Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Blisk
Moderator
Moderator


Starost: 114
Pridružen/-a: 0:09, 21-Nov-2003
objave: 96
Teme: 18

2245.5 kinta/e
102.0 šold/e
72.2 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 14:59     Naslov sporočila:  Hrvaška ma rada slovence! Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Hrvatje pričakujejo slovence z odprtimi rokami!
Kakršno koli drugačno mišljenje je zmotno!

Nekaj lastnih izkušenj izpred nekaj dni!

Naprimer!
Slovenci smo spravili hrvaški turizem pokonci, ker smo edini hodili na hrvaško, ko je bila še vojna na hrvaškem.
Danes, če pogledate, so meniji v hrvaških restavracijah v več jezikih.
Angleški, Nemški, Italjanski, češki in Slovaški ali Poljski.
O slovenščini ni ne duha ne sluha, pa smo dlje časa na hrvaškem in več nas je kot naprimer čehov!

Naslednja stvar, ko je bilo "ribarsko veče"
So se zahvaljevali gostom in so zopet našteli vse, nemce, italjane, čehe, Slovake, Francoze, ........ ampak o slovencih spet ne deuha ne sluha.

No ampak mi se ne damo motit kar tako, pa gremo malo pogledat slavno obzidje dubrovnika.
po nekaj urni hoji zapaše tud kaj pojest, pa se odpraviva z prjatlco na ene špagete v restavracijo pod obzidjem.
Pa se tako usedeva in æekamo, pa čekamo......
in po 10 minutah pride natakar in ga v srbohrvaškem jeziku prosim, da prinese pijačo, za hrano pa bova še povedala.
Nakar traja 10 minut, da prinese pijačo in mu potem naročim še dvoje špagetov (v "hrvaščini") in on men nazaj nekaj po italjansko, nekaj po nemško, nekaj po hrvaško, da špagetov ni.
Ok pač ne bova jedla, ampak čez 2 minuti prinese špagete na sosednjo mizo in nato še ene na eno drugo mizo.
Matr mi je zakuhalo, kot prvo se ni hotel z mano pogovarjat v hrvaščini potem pa kao ni špagetov.
Nakar midva šibama u eno expres restavracijo in hočema naročit pizzo.
NEMA PIZZE.
mater 100.
Oba jezna greva iz dubrovnika da se je kar kadilo.
vmes se ustaviva še v Neumu na pleskavici, seveda plačala sva v € in naju je kelner "nategnil" za 6€.

Ampak dobro naj mu bo.
Nakar pride čas odhoda iz hrvaške in midva šibava po nekih vaseh, po bližnjici, pred mano cela kolona jst tazadn.
In vidim, kako na križišču na koncu ustavljajo policaji in sem mislil, da imajo radar.
In se postavim v kolono z ostalimi in čakam.
nakar pride policaj in pravi naj se prestavim 10m naprej bolj desno.
vzame ozniško in prometno in pravi, da sem prevozil znak prepovedana vožnja v obe smeri.
Pa jst pravim kje in mi on pokaže znak, pred katerim sem stal preden je rekel, da naj zapelljem naprej na stran.
ukasiral mi je 300 jeb.... kuna.
Nisem se hotel prerekat z njm ker je jasno, da so kreteni, pa sem plačal in šel.

Hrvaška me ne bo videla kar lep cajt.
veliko je še lepšega morja in bolj prijaznih ljudi, predvsem pa cenejših počitnic, kjer ti več nudijo.

Dejansko si ne znajo iti turizma, mislijo, da je to vse, če imajo morje.
Svinjarija pa totalna v apartmajih v hotelih, ki niso bili obnovljeni 30 in več let, itd. za tako veliko denarja.
Ne nudijo nič drugega kot morje, ki ga imajo, pa še tu so plaže slabo urejene, ponavadi brez tušev, itd.
NE hvala!





 1 opozoril pred Izključitvijo! Ribi Spol:Moški Pes
NI na linijiOsebna Galerija od BliskPošlji zasebno sporočiloBlog
 Fenia
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 15:08     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jaz sem pa mislila da je bilo tisto sporočilce pred dnevi "pozdrav sa mora" na hitrih obvestilih kak računalniški bug nasmeh




   
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 15:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ha ha ha folk kdaj vas bo izučilo da v Hrčkolandu pač nismo in nikoli ne bomo zaželjeni.
Mater vam slovensko ste patrioti ali niste.




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 15:22     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bass...čist prov ti je. Itaq se skoz pritožuješ čez Tudžmanland in še vedno zaideš tja na izlet pa tko...kaj naj druzga rečem kot....




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Fenia
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 15:44     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

jaz sem v "Hrčkolandiji" zelo zaželjena. Iz leta v leto bolj. Upam, da bo tako tudi ko bom v penzjonu. nasmeh




   
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 16:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ma ne letos je bilo to tako, kao poceni varianta, pa nič drugea ni blo u igri!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 16:36     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja še če je bla kao poceni varijanta potem si pač dobil tudi ostalo po tej ceni...poceni- nič od nič.
Sej če ni blo pa nič drugega v igri pol je blo pa še ok a ne smeh
Sploh pa KAJ PA GREŠ TE LJUDI NAGOVARJAT v srbo-hrvaščini in hrvaščini. Sej čist dober zastopjo slovensk, če se lahak naučijo vso drugo spakedranščino se naj pa še slovensko. Sama potuha.




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 Fenia
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 16:41     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jaz imam pa slikce moje letošnje Hrčkolandije v mojem albumu, pa se vam zdaj vsem lahko začne kolcat po 'južnih sosedih' nasmeh




   
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 17:12     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bass...še vedno bi lahko šu na izlet na Bled,v Bohinj al kj podobnga. Pa tazga patriota se greš. hmmmmmm....




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Fenia
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Pon 22 Avg, 2005 18:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No sej, jaz sem se tudi bunla pa šla od mize, ker natakarja ni bilo skoraj pol ure (za mano sta isto vajo ponovila še 2 slovenska para), sam to je bilo pa tudi vse, kar se mi je 'slabega' pripetilo v dobrih dveh tednih Hrčkolandije.

Sam ko sem ta uvodni post brala si nisem mogla kaj da mi ne bi šlo na smeh. Zate Bass bi Dalamtinci rekli, da si "baš pegula"! nasmeh




   
 Mijau
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:50, 08-Jan-2004
objave: 1123
Teme: 21
Kraj: Ljubljana
14379.0 kinta/e
2.0 šold/e
241.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Avg, 2005 08:24     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

V večih časopisih sem prebrala da so glede na raziskave v CRO ugotovili, da so še čehi bolj zaželjeni od Slo turistov (ker baje zapravimo malo... ), manj si želijo le Srbov (še koga?).
Tko da mi gre vseskupi mau na živce. Meni osebno (razen bližnjega sprečanja z navijači na rokometni tekmi v ZG že pred leti) niso nardil nč kej velik, razen kake provokacije. Ker pa se mi njihov turizem v istri in kvarnerju ne dopade pač bojkotiram, čeprav imamo vikend na Krku. Letos grem na dopust v Trento, ker bi za Dalmacijo dala velik več- pa še morje in plaže in te pi¤¤¤¤¤ mi že mau najedajo.

Moje mnenje- zakaj bi nekomu tlačla dnar v žepe, če me ne mara?
SLO bi mogl stopit skupi in za kako leto ali dve bojkotirat CRO obalo- potem bi pa bili zaželjeni.




 škorpijon Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od MijauPošlji zasebno sporočilo
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Avg, 2005 08:34     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No ja jaz nism mela na Pagu prov nc slabih izkusenj...lastniki apartmaja so bli ful prjazni, so nam kavo skuhal pa tko apartma je bil res luksuzen, vse so nam razlozil itd. Tud na plazi se noben ni delu (tm po lokalih) da ne zna oz. ne razume slovensko, smo se vse cist lepo zmenil clo model se je trudu slovensko govort...tko da jaz se zmer vztrajam pr teb da je cist odvisno na kaj nabases..al pa na Pagu vejo da Slovenci ze od nekdaj hodmo tja in jim je cist kul itd.




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Avg, 2005 09:37     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ma koji k¤¤¤¤¤ zagovarjate hrčke, sej še svojga lastnega jezika nimajo, torej kako naj bojo potem prijazni gostitelji??. Delajo samo 4 maximalmo 5mesecev, pa še to se jim ne da, najraje bi videl da jim kr iz slovenije pošljemo samo kuverto z dnarjem.

pa še sramotni članek ( njihov )

Kiša rastjerala kampere

Minus kamping-turizma samo u dosadašnjem dijelu kolovoza iznosi najmanje 120.000 noèenja
ZAGREB - Zbog lošeg vremena kampove neplanirano svakog dana napušta 20.000 ljudi. Odlaze pet do šest dana prije planiranog roka tako da minus kamping-turizma samo u dosadašnjem dijelu kolovoza iznosi najmanje 120.000 noèenja.
»Vrijeme je definitivno nenaklonjeno kamperima. Talijani su masovno napustili kampove, a na njihova mjesta, naravno u mnogo manjim skupinama, dolaze Skandinavci, Austrijanci i Nijemci. Što se kampinga tiče, špica je prošla no mnogo toga ovisit æe o sljedeèih desetak dana. Lijepo vrijeme donekle bi popravilo lošu kolovošku sliku«, žali se Jerko Sladoljev, tajnik Kamping-udruge Hrvatske.
Posjet ovisi i o uredženosti kampa. Situacija je slična kao u hotelima: što je kamp uredženiji, ima bolju i dužu sezonu. Tako, unatoč relativno kišnom vremenu, dobro rade kvalitetniji istarski kampovi poput »Valalte« te kampova Plave lagune i Rivijere.
U Dalmaciji solidno radi »Zaton« kraj Zadra i »Šimuni«, a dobro se drže makarski kampovi. Medžutim, i oni imaju više odlazaka nego dolazaka.
Sladoljev je izračunao da je dosad u kolovozu bilo osam kišnih dana, dakle gotovo treèina razdoblja glavnog ljetnog mjeseca bilo je nenaklonjeno turizmu. Za razliku od gostiju hotela koji plate aranžman pa moraju ostati do kraja odmora, kamperi plaèaju dan za danom te najlakše od svih turista napuštaju destinaciju. Ove je sezone, recimo, zamijeèeno da su kamperi masovno napuštali istarske i kvarnerske parcele seleèi se prema jugu države. Dalmacija, s druge strane, nema dovoljno kapaciteta da bi pokrila minuse koji nastaju na sjeveru Jadrana.
Kiša æe, dakle, neminovno utjecati na krajnji rezultat. Unatoč lošijem početku, pogotovo u Istri, do 8. kolovoza posjet se iznivelirao. U domaèim kampovima je do tog datuma registrirano 8,3 milijuna noèenja, dva posto više nego lani. Medžutim, kada je trebala nastupiti prava sezona, nastupile su kiše. Sladoljev stoga kaže da æe biti zadovoljan ako se dostignu lanjske brojke.
»Uz malo sreèe, uz lijepo vrijeme do kraja mjeseca, možda bismo mogli dostièi lanjsku godinu. Za ovu godinu planiranih tri do pet posto više noèenja teško æemo ostvariti. Mnogo toga ovisi o sjevernjacima - pitanje je kako æe oni reagirati, hoèe li i njih kiše potjerati«,
kaže Jerko Sladoljev.

Problem je i u tome što su hrvatski kampovi medžu najskupljima u Europi. Ispred nas su tek Talijani, Danci i Nizozemci. Svi oni, medžutim, u prosjeku imaju neusporedivo uredženije kampove od naših. Ovdašnje kampove posjeèuju samo stranci, koji ostvaruju 96,6 posto svih noèenja. Hrvati uglavnom nisu zainteresirani za kampiranje, dok druge jake kamping-destinacije (Francuska, Italija i Njemačka) imaju više od 50 posto domaèih gostiju.
Nije nevažno ni to da cijene usluga hrvatskih kampova rastu uzastopno posljednjih pet, šest godina.


Davor Verkoviæ
vir: Vjesnik on-line ( http://www.vjesnik.hr )




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Avg, 2005 09:42     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

To oni govorijo o kampih, ampak s hoteli in apartmaji je čisto isto, totalen poden!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Avg, 2005 10:51     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Nihče vam ne drži pištole nad glavo da morte hodit preko Kolpe, zato nikar ne jokajte in stokajte.
Jst še vedno pravim da je Hitler premal vagonov pripravil.




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98674 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.7513s ][ Queries: 33 (0.3719s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.