Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Poll :: visoke pete so:

zelo seksi
33%
 33%  [ 1 ]
zdravju škodljive
66%
 66%  [ 2 ]
modna neumnost
0%
 0%  [ 0 ]
nepogrešljivo žensko obuvalo
0%
 0%  [ 0 ]
nimam mnenja
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 3


Avtor Objave
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 17 Sep, 2007 00:48     Naslov sporočila:  Življenje na visoki nogi Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Image


čeprav bi tradiciji obuvanja v čevlje z visoko peto težko natančno določili starost, so se modni oblikovalci odločili, da prav letos slavnostno zaznamujejo 500-letnico te priljubljene - predvsem, ne pa tudi izključno ženske - samotorture. Seveda se je v 500 letih zamenjalo kar nekaj različnih stilov, od tankih do bolj polnih pet in čevljev s platformo, toda visoke pete so uspešno kljubovale vsem modnim smernicam in vsem zdravstvenim argumentom proti njihovi nošnji.

Image


Za ta prave visoke petek naj bi sicer veljale tiste od 8,5 cm navzgor, prav ob letošnji okrogli obletnici pa je britanski izdelovalec čevljev Shoe Express izdelal čevlje z doslej najvišjo 30 cm visoko peto. čeprav gre za muzejski primerek, je dobrih deset minut v njih, na res visoki peti, pred nekaj dnevi v slavnostnem vzdušju sredi Londona stala manekenka Jessica Proudfoo.


Image


V pestri 500-letni zgodovini velja omeniti, da so bile v 17. stoletju v ameriški državi Massachussets celo z zakonom prepovedane oziroma veljale za nemoralne, v zgodovino pa se je z njimi zapisala tudi manekenka Naomi Campbell, ki je leta 1993 na pariški modni reviji Vivienne Westwood v njihovi 20centimetrski različici zgrmela po modni pisti.

Image


čeprav dandanes mnogo žensk želi na ta način pridobiti nekaj manjkajočih centimetrov, poskrbeti za lepši izgled nog in postave, svojevrsten fetiš pa pomenijo tudi moškim, ni bojazni, da bi jih ponovno razglasili za nemoralne. Bi pa zato najbrž zakon proti njihovi nošnji z veseljem podpisala zdravstvena stroka, ki vedno znova opozarja, da do mnogih ženskih težav s sklepi pride prav zaradi nošnje visokih petk. Nekoliko bolj radikalni strokovnjaki zatrjujejo, da naj bi vplivale celo na žensko plodnost, vsekakor pa so si vsi enotni, da jih je smiselno nositi le nekaj ur dnevno.

Image




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
Moved: Pon 17 Sep, 2007 07:46 by Bassman
From Ankete to Članki
 chukerchek
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 39
Pridružen/-a: 11:36, 14-Jun-2006
objave: 706
Teme: 17
Kraj: beyond borders
17378.7 kinta/e
36.2 šold/e
446.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 17 Sep, 2007 09:46     Naslov sporočila:  Re: Življenje na visoki nogi Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jst mam že tko zjebano hrbtenico tko da me v takih petkah razen ob ekstremnih proložnostih ne bojo vidl. čeprav priznam da sem razmišljala da bi si letos kupila ene škornje z visoko peto. Vendar neko srednjo velikost. Najrajš bi nosila te k skor nimajo pete, pa mi fant skos teži pol kako so ogabne- češ njemu ni bolj ogabnega čevlja kot ti z nizko peto. Ok sej men so tut z višjo zelo lepi in elegantni sam mojih ubogih nožic ne bom maltretirala s tem.

Menim da so sexi, prav toliko kolikor so sexi, so tudi škodljivi.




 Devica Spol:ženska Podgana SkritOsebna Galerija od chukerchekPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 19 Sep, 2007 08:22     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja nekatere ženske pretiravajo s to visoko peto, ker si čist uničijo noge.
Videl sem eno mlado punco, ki je nosila visoke pete in to nonstop.
Prsti na nogah so bili zaraščeni v trikotnik, kar zgleda grozno!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 19 Sep, 2007 12:00     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja nasprotniki petk so Naomin padec na modni reviji komentirali, da je to jasen dokaz, da če ona, profi manekenka, ne more hodit v takih petkah, da itak tudi nobena druga navadna ženska ne more.
Ni mi pa bolj bednega kot gledat kakšno 16-letnico, kako si natakne kakšne ultra visoke petke, potem pa v njih ne more niti 10 metrov prehodit.
Jaz sicer pogosto nosim petke, ampak take v mejah normale, da lahko v njih stabilno stojim in normalno hodim. Pa vedno pogledam kakšen je podplat, če ne drsi itd. Nekatere sem tudi odnesla k čevljarju, da mi je pripopal gumo na podplat in na peto. Kakšne 20cm visoke ozke petke tako ne pridejo v poštev niti pod razno. Bi se verjetno ubila v njih. Imam sicer ene podobne čevlje, sam imajo že par let tisti značilni vonj po novem. Mislim, da sem jih imela 2x obute, od tega sem enkrat v njih skoraj padla na rit sredi Koloseja. Ampak tipu so pa všeč, ja. Rolling Eyes




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Barbarella
Neznanka
Neznanka


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:33, 14-Sep-2007
objave: 37
Teme: 0

647.4 kinta/e
0.0 šold/e
16.5 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Sre 19 Sep, 2007 12:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

js nosim petke samo občasno, jih mam zlo rada, ampak nerada preveč trpim. tut več parov jih imam, kot tistih brez, ampak še vedno ni panike za pospravit flirta




 Bik Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od BarbarellaPošlji zasebno sporočilo
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 20 Sep, 2007 13:06     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Imam 3 cevlje s peto..od tega so eni skornji, ki so ful udbni in ni problema v njih hodit 40 minut. Ostala dva para sta pa en poletni salonar in en jesenski...pa sta za prezivet. Ampak jaz sm enostavno rada komot in ko grem ven se men marsikaksne cudne scene dogajajo pa potem so lohk petke hitr v napoto...sploh k nazadnje pristanem kje k je treba kam splezat al pa ze kej no. Plus da sem visoka 180 cm in nekak visoke petke ne pridejo v postev, razen kadar grem s kolegi ven k so videt kt da so kosarkasi smeh




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 lisa
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Pet 21 Sep, 2007 07:38     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

tud js jih nataknem, sam tedaj k mi je, rada si jih pa kupim, ker so mi všeč, drugač pa tud moja sestra je velika 180 cm,kupila si je ene še kar visoke pete in je bila full čudna, ker je že itak preveč suha, pa verjetn bi bilo boljš, če bi imela kaj manšega gor, niso ji pristajale, no way, js sem bila kot palček




   
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Sep, 2007 10:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja sej jaz unih ta pravih, torej nad 8,5 cm, ponavadi ne nosim. Pa ne tolk zaradi višine, ampak bolj zaradi ravnotežja. Sem rada ornk prizemljena, v vseh pomenih. nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 quiqa
Uporabnica
Uporabnica


Starost: 38
Pridružen/-a: 16:34, 06-Okt-2006
objave: 66
Teme: 7

584.2 kinta/e
3.1 šold/e
21.3 flika/e

panama.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Sep, 2007 18:52     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

petke se mi zdijo grozne. jest jih ne nosm, razen za priložnosti, kot so matura, valeta, kjer zravn obleke all starke pač ne pašejo. pa tut nevem, če bi zdržala več kot kako uro. enostavno nism tip za petke in njim podobne stvari.




life isn't a computer game. you don't have exit key


 Strelec Spol:ženska Bivol NI na linijiOsebna Galerija od quiqaPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Sep, 2007 20:51     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, v reviji Gioia sem danes zasledila en člančič o Stiletto stretchingu. Kar ni nič drugega kot telovadba v petkah. velke oke
Menda naj bi to v določenih krogih postajal pravi modni hit, nad katerim se navdušujeta že Sharon Stone in Victoria Beckham. Verjamem, da mišice pri tem "delajo", pravzaprav trpijo. Pa vse tiste krčne žile, pa poškodbe sklepov... Jao, jao, ni to zame, jaz že pri teniskah kompliciram. nasmeh

To naj bi bilo to:

Image

Image

Image

Image




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 chukerchek
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 39
Pridružen/-a: 11:36, 14-Jun-2006
objave: 706
Teme: 17
Kraj: beyond borders
17378.7 kinta/e
36.2 šold/e
446.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Sep, 2007 20:57     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja res najboljš da iznajdejo še takšno plastično operacijo pri kateri ti bodo petke ugradili.. mislim kaj so vse ene pripravljene narest za "lepoto"




 Devica Spol:ženska Podgana SkritOsebna Galerija od chukerchekPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Sep, 2007 21:55     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Image

Očitno evforiji s petkami ni videt konca. Jutri (22. septrembra) se boste pogumne športnice (kaskaderke v visokih petkah) lahko v Ljubljani pomerile tudi v prvem slovenskem teku v petkah.
Tekmovanje organizira revija Cosmopolitan. Prijave bodo potekale ob 9. uri pri Prešernovem spomeniku, tek pa se začne ob 11. uri. Nagrada: 1.000 evrov.

Tekmovalo bo samo prvih 100 prijavljeni, prireditelj ne odgovarja za morebitne poškodbe, zaželena je garderoba, ki se poda k petkam.

če koga zanima aktivna udeležba, ne samo firbcanje, lahko tako rekoč 5 pred dvanajsto, tukaj najde tudi prijavnico:PRIJAVNICA ZA TEK

Srečno, pa ne se polomit! nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Sob 22 Sep, 2007 16:54     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

tole so pa zacel na reviji glamour... grozovito res, se v supergah ne maram laufat, kaj sele v petkah smeh

drgac jih pa nosim obcasno ponavadi ko grem ven za vikend... bl zvim v japankah ali supergah, ko mam velik opravkov




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 24 Sep, 2007 11:16     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja, vem, da je to v tujini začel Glamour, nisem pa ravno na tekočem, če smo pri nas že kdaj imeli to. Pravijo, da ne, preverjat pa ne nameravam.
Zadeva je itak neumna do amena, sam če pomisliš, ka vse je folk pripravljen naredit za 1.000 evrov, to še niti ni tako grozno. Me pa veseli, da se vsaj tisti napovedani resničnostni šou Zamenjajmo ženi za 1.000 evrov ni obnesel.
Jaz niti pod razno ne bi šla laufat v petkah za tisoč evrov, sam v končni fazi ne bi šla niti v Pamplono naga laufat za pravice živali niti k Zmagecu škatle odpirat za 70.000 evrov ipd. Moralizirat okrog tega, če par koz laufa v petkah, pa se mi vseeno zdi brezveze. Je že kaj bolj perečega na tem svetu, ko gre dejansko za poniževanje žensk, pa se živi bog ne zmeni za to. V končni fazi pa je tudi v realnosti tako, da so ženske večkrat po spletu različnih okoliščin prisiljene mal poteči v petkah. Mi je bilo pa zanimivo, kako se je nad tem tekom zgražal en model, ki se je nedolgo nazaj silno navduševal nad eno kozico in tem, da ta tako zelo rada nosi visoooke petke in v njih celo prehodi in "prešpika" svojega priležnika. Hehe, to pa ni poniževalno al kaj? Dvojna morala pač.
Moje mnenje je, da je vsekakor manj poniževalno, če ena baba v petkah teče par metrov in se poteguje za 1.000 evrov, kot pa če z nošnjo petk uničuje svoje zdravje samo zato, da se bo ob tem enemu zmešanemu tipu nekaj dvignilo.
Eden od bolj absurdnih primerov, kar jih poznam, pa je ta, da morajo v enem ljubljanskem kafiču natakarice obvezno nositi visoke pete in neke vzorčaste nogavice, ki jih lastnik kupuje v trgovini prek ceste. če katera od njih raztrže te nogavice, ji odbije od plače. To, da si bo sama kupila nove, pa ne zaleže. 18-letnica, ki mi je o tem govorila, je po mesecu dni dala odpoved in bila brez plačila. Ziher pa noben od tamkajšnjih pijančkov ni niti pomislil, ko jo je gledal v miniki in visokih petkah, da je to ponižujoče. No, ob takih primerih se grem lahko tudi jaz feminizem, ne pa ob laufanju za 1.000 evrov v petkah.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 28 Sep, 2007 10:47     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

MA laufanje v visokih petkah je res nevarno in za 1000€ se res ne splača, ampak po moje tuki taglavna požanje še slavo in se zato splača, kolker vemo marsikatera bi za 5 minut slave naredila vse.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98665 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.3255s ][ Queries: 44 (0.1241s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.