Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoTa tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 lisa
Gost








objavaObjavljeno: Tor 23 Okt, 2007 16:41     Naslov sporočila:  manjvrednost žensk? Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

vsakodnevno se srečujem z dajanjem občutka manjvrednosti ženskam
torej delam. preko študenta, v proizvodnji, v tem obratu je zaposlenih okrog 50 ljudi, večina vsi imajo srednjo šolo ali manj in razmerje med spoloma je v prid moškim, kar 85 odstotkov in med tistimi ženskami sem tudi jaz, torej js edina izmed teh 15 % žensk imam edina občutek, da se ženske daje v nič, zakaj?
besede, kot ženska nič ne zna, ženske so neumne, ženska vedn doma kuha, bla bla bla, so vsakdanje, nekateri se z ženskami sploh ne pogovarjajo, ker se ne da z njimi pogovarjat, to men kaže na poniževanje, amapk ženske tega sploh ne opazijo, ko jih pa kdo od teh moških prime za rit, so pa čist nore in se smejijo, tud to je zame poniževanje, poleg nadlegovanja, seveda ( mene ne upajo, ker sem enga pred vsemi klofnala)

js ne vem več kaj si naj mislim, men je to grozno, sam nekak se temu smejim, saj so očitno navajeni tako živet in 8 ur tako delat, pač



 mi 2- sveta margareta


   
 Smooth
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 120
Pridružen/-a: 13:26, 08-Okt-2004
objave: 311
Teme: 5
Kraj: Monaco
6641.7 kinta/e
0.0 šold/e
151.1 flika/e

monaco.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Okt, 2007 17:53     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

"..vecina imajo srednjo solo ali manj...". Ljudi ocenjujes po njihovi izobrazbi, v tej druzbi se sama pocutis nekako vzviseno, tako tudi vidis celotno situacijo...ne pozabi, kdor se povisuje, se v doloceni situaciji pocuti nizko in obratno, kdor se ponizuje kaj kmalu leti visoko, vse skupaj pa je samoprevara. "Malo" si neuravnovesena...




Don't lose the grip on the dreams from the past,
you must fight just to keep them alive



 1 opozoril pred Izključitvijo! Dvojček Spol:Moški Zmaj
NI na linijiOsebna Galerija od SmoothPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Okt, 2007 18:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja ne vem kaj naj rečem na to. Sem videla tudi že pametne ženske in neumne moške in seveda obratno. Je že res, da ljudje pogosto podležejo stereotipom zato, ker se jim nekako ne da uporabljati možgane, toda včasih si določeno mnenje ustvarijo tudi na podlagi lastnih izkušenj, ki so edino vedenje, ki ga imajo o določeni zadevi ali ljudeh. Lahko da je to to.
Se mi pa vseeno zdi bolj verjetno, da gre pri vsem skupaj bolj za nekakšno nastopaštvo. Da se obnašaš tako kot nekako misliš, da se v določenih okoliščinah moraš. In pri tem sploh ni nujno, da tisto, kar govoriš tudi zares misliš. Lahko pa izpadeš faca, nisi deležen prezira od večine (85% moških) itd. Navsezadnje si tudi zase napisala, da se temu nekako smejiš. Pa čeprav ti verjetno v resnici ni do smeha.
Mene to pravzaprav niti najmanj ne preseneča, ker gre pač za delovno okolje kjer prevladujejo moški in to očitno tudi sami radi poudarijo. Saj če pogledaš kakšnega tipa, kakšen je, ko ga recimo žura izključno z moškimi kolegi ali pa, ko je v mešani družbi, kjer je veliko žensk, ti bo takoj jasno. Po drugi strani pa je že delo v proizvodnji takšno, da si ga morajo na nek način popestrit, če ne drugače pa z brezveznim besedičenjem in šlatanjem žensk. Mogoče pa v tej delovni rutini tudi slednjim paše, da jih kdo mal pošlata in jih spomni, da niso roboti.

Jaz bi ti svetovala, da se ne obremenjuješ preveč s temi stvarmi. Še posebej pa, da ne greš zdaj kot študentka, ki vendarle ni za vekomaj obsojena na delo v proizvodnji, delat tam neko revolucijo ali te ljudi celo poniževat. So, kar so. In prav tako si tudi ti, kar si. Malce prilagajanja večini ne škodi, prek sebe pa ne moreš it. In tudi ni pametno, da greš. Najbrž kljub vsemu ni nevarnosti, da bi šli v nadlegovanju tako daleč, da bi prišlo do kakšnih hujših zapletov. če pa se v tem delovnem okolju nikakor ne boš znašla ali pa se nenehno nelagodno počutila, pa je morda bolje, da začneš razmišljati o zamenjavi delovnega okolja. Znano ej namreč, da se v delovnem okolju, kjer prevladujejo moški, vse ženske ne znajdejo najbolje oz. da se tam slabo počutijo. Pa lahko gre že za banalni primer kot je na primer poučevanje na kakšni srednji šoli, kjer so samo moški dijaki. Vem,d a je enkrat ena luštna mlada profesorica z ene stroojne šole dobesedno zbežala po 3 mesecih poučevanja. Spet kateri drugi pa je bilo všeč, če je mlade potrebne tipčke izzivala z globokimi dekolteji. Sto ljudi, sto čudi.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 chukerchek
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 39
Pridružen/-a: 11:36, 14-Jun-2006
objave: 706
Teme: 17
Kraj: beyond borders
17378.7 kinta/e
36.2 šold/e
446.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Okt, 2007 22:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jst bom tko rekla: dol mi visi kakšni so nekateri tipi, kako gledajo in obravnavajo ženske... ubistvu imam mnenje da so to čustveni invalidi in jih je žensk strah ravn zarad tega tak odnos...

Dokler so meni ljube osebe odprte in meni normalne mi dol visi za druge. Tut če me kdo obravnava kot najbolj glupo predstavnico ženskega spola... i don't care.

Prov tko se ti ne rabiš sekirat, sej konc konmcev gre za ljudi ki jih mogoče čez nekaj časa ne boš niti nikoli več srečala (glede na to da opravljaš študentsko delo). Brigi se zase, vestno opravljaj svoje delo, če se te kdo hoče dotikat ga klofn tko k si ga že... that's it.




 Devica Spol:ženska Podgana SkritOsebna Galerija od chukerchekPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 lisa
Gost








objavaObjavljeno: čet 25 Okt, 2007 14:50     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sicer js to pač opažam, ne dogaja se to men, ker se itak ne more
menim pa, da nisem neuravnovešena, ker js takih problemov nimam, jih sam opazujem




   
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Okt, 2007 14:56     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ma ej, ne se sekirat. Meni osebno so ljubši "neuravnovešeni" ljudje, ki znajo opazovati svet okoli sebe, so pozorni na detajle, ne vzamejo vse za samoumevno, kot pa zaplankanci, ki ne vidijo 1 cm dlje od svojega nosa, živijo na tem svetu kot stroji, ko po njem potujejo pa so bolj kot razmišljujočemu človeku podobni "kufru".




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoTa tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98666 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.2451s ][ Queries: 34 (0.0884s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.