Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 13:41     Naslov sporočila:  Divjad Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ali se strinjate, da bi bila divjad last tistega, ki je lastnik gozda.
Jst se s tem ne strinjam, ker potem bi itak vse postrelali in poklali!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 badabum
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 52
Pridružen/-a: 15:59, 24-Okt-2006
objave: 286
Teme: 3

5456.2 kinta/e
0.0 šold/e
170.9 flika/e

trinidadandtobago.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 14:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Divjad je javno dobro in prav je tako. Enako velja za gobe, kostanj in podobno.




 Ribi Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od badabumPošlji zasebno sporočiloSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 16:09     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, ja, če nekdo v svojem gozdu posadi kostanj oz. ga je posadil njegov pradedek, potem pa vsako leto vse ježke z njega poberejo naključni vikend rekreativci, se meni to ne zdi najbolj fer. nasmeh
Gobe me pa itak ne zanimajo.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 16:11     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Meni se tudi ne zdi fer, da ne bom mogle več priti do kostanja, ker mi bo en kmet sprašil rit s šrotarco!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 16:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja če pa je njegov gozd in to njegovo drevo. nasmeh
Sej kostanj itak izhaja iz Male Azije al kje že. Ni od vedno tukaj uspeval. Pa če ga ne bi po raznih boleznih kmetje tudi sami sadili, ga itak nikjer ne bi bilo. eni znanci na Krasu so denimo pred leti posadili apr sadik. Ki so jih sami kupili v drevesnici itd. Pa so jim letos ves kostanj pobrali. Na njihovi zasebni zemlji. Tako da ne bit preveč pavšalen glede teh stvari.
Nekaj čisto drugega je z divjadjo, ki je 100% javno dobro, ne pa tako kot gozdovi, ki to niso, čeprav en kmet ne more kar tako ves gozd posekat. Divjad bi jaz primerjala denimo z ribami, s tem, da morje je javno dobro, gozdovi pa, z izjemo tistih v državni lasti, ne.

Aja, pa do kostanja lahko prideš tudi na tržnici. nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 19:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja če so pa sami posadilim kostanj, potem bi ga morali ograditi oz. označiti




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 chukerchek
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 39
Pridružen/-a: 11:36, 14-Jun-2006
objave: 706
Teme: 17
Kraj: beyond borders
17378.7 kinta/e
36.2 šold/e
446.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 19:51     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ne se ne strinjam. Ker idiot je pa dal ta predlog, da mu grem kej odgriznt?

Men se zdi zlo grdo da bi si nekdo lastil živali sej niso predmeti. Pa tut verjetno bi večino pobil... grozn..

ista fora kot enkrat ko so izvajal lov na neke ribe- češ gremo jih polovit preden nam jih vse pojejo orke! (se ne spomnem imena) ki so ena izmed glavnih hran ork.. posledično so jih tolk polovil da so porušil ekosistem.. orke so začele jest tjulne in ne vem kaj še vse (sm lih ujela dokumentarc za trenutek) in so naredle več škode kot koristi.

človeški idiotizem nima meja..




 Devica Spol:ženska Podgana SkritOsebna Galerija od chukerchekPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 19:58     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jst bi prej reku človeški pohlep nima meja!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Okt, 2007 21:11     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Brussman @ Pon 29 Okt, 2007 18:28 Napisal/a:
Ja če so pa sami posadilim kostanj, potem bi ga morali ograditi oz. označiti


Pa zakaj bi označili kostanj na svoji zemlji,da je njihov? nasmeh
Sej pri nas tudi ni dosti drugače. A če v mojem gozdu raste kostanj, ki ga je moj pradedek posadil, mu moram transparent pripopat, da to drevo, ki je itak moje, ni avtohtono, ker itak, če se ozremo v zgodovino, ni noben kostanj avtohton na slovenskih tleh? In ne, naši gozdovi nimajo nobene zveze s kakšno denacionalizacijo(že pred temi postopki je bilo več kot 60% slovenskih gozdov v zasebni lasti), pa tudi nobenega sprehajalca nismo še nikoli s šibrovko nagnali ali se kako drugače jezili nad pohlepom nedeljskih sprehajalcev. So pobrali gobe (itak mi dol visi za gobe, niti si jih ne bi lastila), so že na črno sekali drevesa, so pokradli mlade na novo posajene smreke za novoletna drevesca, so pripeljali direktorji raznih firm italijanske kolege lovce in so na črno postreljali marsikatero srno, so pobrali še vse kar se je jeseni dalo pobrat v neposredni bližini gozda, recimo jabolka in hruške s starih travniških nasadov, ki jih je skrbno vzgojil moj pradedek itd. Toliko o človeškem pohlepu.
Jaz med sorodniki nimam nobenega lovca, niti ni še nikoli nihče od mojih kakšno žival ubil v gozdu. Ne vem niti kdaj smo nazadnje sekali drevesa. Se pa spomnim, da sem še kot mala deklica sodelovala pri sajenju borov in smrek pod strokovnim vodstvom gozdarja. In vem da je bilo včasih pravilo, da je moral drevo za posek gozdar odobrit s tisto značilno rdečo barvo na lubju, tako da niso mogli lastniki kar nekaj vsepovprek sekat gozdove. Jih je pa večina veliko truda vložila v to,da jih je ohranila pri življenju, že zato ker so njihovi, ampak ima pa od tega korist še kdo drug. Zato mi ne pridigaj o pohlepu pri nabiranju kostanjev ali njihovem ograjevanju v naravnem okolju ker mi je to smešno. Ker vsako jesen zelo nazorno lahko vidim, kaj je človeški pohlep. Kar vsak si postreže z "jesenskimi plodovi", češ, kako je radodarna narava, ampak nihče ne pomisli, da je morda kdo tudi med letom moral naravi pri tem pomagati. In kar zadeva konkretno kostanje. čeprav jih je v naših gozdovih kar nekaj, jih praviloma vsako, ampak res vsako leto poberejo drugi. Pa se še nikoli nismo pritoževali. Se mi pa zdi mal blesavo, da bi me zdaj nekdo, če bi nekoga opozorila, da to počne na zasebni lastnini, da praktično krade, jaz in ne on izpadla za pohlepno. Rolling Eyes




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 lisa
Gost








objavaObjavljeno: Tor 30 Okt, 2007 09:45     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

divjad absolutno ne more biti od lastnika gozda, ker bi se pojavil krivolov, ti ljudje ne znajo streljat in tudi ne pokončat divjadi in največkrat žival crkne v mukah, poznam to, glede kostanja pa, se strinjam, da je od lastnika gozda, no sj največkrat ni v gozdu, ampak na robu gozda in ti pol še pol jabolk in ostalega sadja poberejo, za gobe pa naj jih nabirajo, to ne more biti od latnika gozda, absolutno pa v neki meji, torej kot je zakonsko določeno




   
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 30 Okt, 2007 14:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ma če bi sedaj dovolili lastnikom gozda, da počnejo z divjadjo, kar hočejo, bi itak kmal postrelali vse kar miga v gozdovih, da ne govorimo o golosekih, ki jih počnejo lastniki gozdov, pa jih nihče ne kaznuje.
Tako da se strinjam da lastniki gozdov nimajo pravice nad divjadjo, ker v končni fazi, je človek kasneje prišel tja kot divjad, se pravi, da bi lahko rekli, da je divjad lastnik gozdov!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 30 Okt, 2007 16:47     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mo sej si že povedal, da se ne strinjaš, pa vsi smo ti pritrdili, da prav tako mislimo, da je divjad javno dobro. Torej ne potrebuješ toliko klicajev. nasmeh

Kostanj in divjad sta navsezadnje dve zelo različni zadevi. Ne vem kako ti uspe v argumentacijo proti lastništvu nad divjadjo strpat toliko gob, borovnic, kostanja in posekat toliko dreves. Ajd, hecam se. nasmeh

Bom pripopala kakšno slikico v blog, v kakšnem zelenju sem jaz odraščala oz. kakšen pogled me pomirja bolj kot karkoli drugega na svetu. Brez golosekov.
V naših krajih jih je bilo največ še v letih, ki jih jaz ne pomnim, ko so ogromno lesa zvozili v Benetke in posledično tudi Kras malce opustošili zaradi tega.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98675 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.4520s ][ Queries: 36 (0.1918s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.