povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Maj, 2004 09:57     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ime Rože je pa tud moja mat rekla,da je full huda knjiga ja...

Drugač pa eno podvprašanje tej temi,ker se nanaša na knjige,pa da ne bom nove teme odpiru.

Zakaj se intelektualnost in knjige enačijo?
Zakaj se vedno pravi,da tisti ki berejo si intelektualci,tisti ki pa ne berejo,pa ne morjo bit intelektualci?

Jz se z to trditvijo full ne strinjam...me pa zanima vaše mnenje o tem!




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Maj, 2004 10:09     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

iz knjig se veliko naučliš, dobre knjige ti dajo razmišljati in misliti, torej!
možgani so kot mišice, če jih treniraš pa razvijaš so večje in močnejše, prav tako možgani, če jih razvijaš bolj laufajo, če ne zaspijo.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Maj, 2004 10:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Se pravi se strinjaš s trditvijo,da človek ne more bit intelektualc,če ne bere knjig in romanov?




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 EAGLE-1
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 46
Pridružen/-a: 12:15, 20-Dec-2003
objave: 443
Teme: 17
Kraj: Mojstrana
7811.0 kinta/e
2.0 šold/e
64.4 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Maj, 2004 16:09     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Tu jaz ne bi tolk poudarjal da ti knjiga da intelekt (kar seveda je resnica), predvsem ti knjiga da MODROST. Ampak ne gre pozabiti da prava modrost predvsem pride z življenskimi izkušnjami, z napakami, z učenjem na le teh...
Knjige samo dodatno podarijo širino, ki jo človek dojame, ali pač ne. Jaz bom VEDNO trdil da ni boljše popotnice za otroka, kot pa če mu starši vcepijo ljubezen do branja (dobrih) knjig.

G




 Rak Spol:Moški Kača NI na linijiOsebna Galerija od EAGLE-1Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 willson
Neznanec
Neznanec



Pridružen/-a: 14:57, 22-Apr-2004
objave: 52
Teme: 1
Kraj: ljubljana
58.0 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 21 Maj, 2004 16:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Citat:

iz knjig se veliko naučliš, dobre knjige ti dajo razmišljati in misliti, torej!
možgani so kot mišice, če jih treniraš pa razvijaš so večje in močnejše, prav tako možgani, če jih razvijaš bolj laufajo, če ne zaspijo.


a s čim drugim si pa ne mormo "trenirat" možganov, zakaj pa ravno knjiga, full je še drugih stvari! zato se z uno trditvijo niti slucajno ne strinjam!




NO ONE PERSON CAN DO EVERYTHING,
BUT EVERYONE CAN DO SOMTHIN!

*immortal technique*


  Spol:Moški  NI na linijiOsebna Galerija od willsonPošlji zasebno sporočilo
 tiger
Neznanka
Neznanka


Starost: 32
Pridružen/-a: 17:02, 25-Sep-2004
objave: 25
Teme: 1
Kraj: Maribor
330.0 kinta/e
0.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 25 Sep, 2004 19:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Prebrala sem Stephena Kinga: Cujo in Mačje pokopališče.
Pisatelj ima dobre ideje, a kaj ko je knjiga ZA odrasle. Zato nektere stvari nas mlade motijo.
Težko nevedem vam 20.letnikom dobre knjige.
Meni so všeč:
Chris Wooding-Viharno nebo
K.A. Applegate-Vsesvet
(ne spomnim se avtorja)-Kafe klub
Eoin Cofler-Artemis Fowl
Mimogrede...Harry Potter je največji šit na svetu. Za mene je to ena najslabših knjig na svetu!!
Pa še je knjig....




 Lev Spol:ženska Koza NI na linijiOsebna Galerija od tigerPošlji zasebno sporočilo
 CHEETAH
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 32
Pridružen/-a: 17:15, 25-Sep-2004
objave: 139
Teme: 2

2123.8 kinta/e
8.8 šold/e
66.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 28 Sep, 2004 19:39     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

VIHARNO NEBO JE FANTAZIJSKA, JE ŠIT IN NE VEM KAJ ŠE VSE.
Pa tudi Harry Potter je res brezveze.
HARRY POTTER JE ŠIT!!!
H.P. JE ŠIT!
H.P. JE ŠIT!
H.P. JE ŠIT!
.
.
.
Jaz neke kao ful ful svetske knjige, ki bi jo drugim priporočala nimam. Ne spomnim se kaj sem sploh nazadnje prebrala.
Aja. In vse kaj je pri pouku za brat je BREZVEZE.
Ful, ful dosti ljudi rado bere knjige od Janje Vidmar al pa od Dese Muck. Dve pisateljici za nekam poslat. Vse knjige so iste. Janja Vidmar ima poleg tega, da jih ne zna napisat še ful brezvezne ideje. tup
Pa itak bote rekli: KAJ SE TE MENIŠ, TE PA TI POVEJ KAJ NI ŠIT!!!!
Pa se nič pametnega ne spomnim. Sad
Rada sem brala sobo nočne more, pa so knjige za froce, pa sem jaz bla tut še bolj mala (PA SEM ŠE VEDNO FROC joka )




 Lev Spol:ženska Koza NI na linijiOsebna Galerija od CHEETAHPošlji zasebno sporočilo
 quentin
Amater
Amater


Starost: 65
Pridružen/-a: 20:25, 26-Sep-2004
objave: 172
Teme: 0

1967.0 kinta/e
10022.9 šold/e
80.7 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 28 Sep, 2004 22:36     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pravkar sem pri koncu: "Philip K. Dick je mrtev, žal" prvi del, avtorja Michaela Bischopa ha ha in grem iskat še drugi del, ker "tko vleče", da bom oba skupaj še enkrat prebral :prbit




 Rak Spol:Moški Prašič NI na linijiOsebna Galerija od quentinPošlji zasebno sporočilo
 palèica
Doktor
Doktor


Starost: 54
Pridružen/-a: 22:46, 28-Jan-2004
objave: 2363
Teme: 151

11851.4 kinta/e
0.7 šold/e
14.2 flika/e

macau.gif
objavaObjavljeno: Tor 28 Sep, 2004 22:44     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Dejte kako mnenje o knjigah ...ztakaj vam je všeč...o čem je bistvo ....
Tko da ko grem v knjižnico vsaj vem kaj bi lahko vzela ....

Lp




....sredi cveta na zeleni semenjski èašici je sedela èisto majhna deklica, nadvse nežna in ljubka ! Bila je komaj za palec velika in zato so ji dali ime Palèica....
(H.C.Andersen)



Trenutno Izključen Oven Spol:ženska Pes
SkritOsebna Galerija od palèicaPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
 Zlobko
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Sre 29 Sep, 2004 20:20     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Marija Juriæ-Zagorka: čarovnica z griča. Zgodovinska tematika za časa Marije Terezije, opisuje pa hrvaške plemitaše in njihove avstrijske dvorne prijatelje izjemno lahkotno branje v stilu Alexandra Dumas-a.

Hans Helmut Kirst: 08:15 (trilogija) odlično branje ob katerem se človek še celo nasmeji kljub temu da se vse dogaja pred II. svetovno in med samo II. svetovno vojno. Spremljamo pa dogodivščine poddesetnika in kasneje desetnika Ascha.
Potem je tukaj še nekaj drugih njegovih knjig ki se dogajajo med ravno tako med II. svetovno vojno, naslovi so: Zadnjo karto izigra smrt, Tovarna Generalov, Noč dolgih nožev, Junak v stolpu...itd Opisuje zelo realistično razmere ki so bile v takratni nemški armadi (wehrmacht). Je zelo verodostojen glede razmer kajti bil je tudi sam nemški vojak.

Erich Maria Remarque: Na zahodu nič novega, tematika na I. svetovno vojno.

Arto Paasilinna: Gozd obešenih lisic, Roman govori o Oivi Juntunenu, ki je s pajdašema ukradel šestintrideset kilogramov zlata, potem pa skrivaj odšel daleč od civiliziranega sveta, v neobljudeni svet Laponske. Zabavno in napeto branje.

evo tolk zaenkrat...




   
 CHEETAH
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 32
Pridružen/-a: 17:15, 25-Sep-2004
objave: 139
Teme: 2

2123.8 kinta/e
8.8 šold/e
66.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 01 Okt, 2004 19:39     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jaz se pa po knižnici eno uro šetam pa si mogoče eno knjigo sposodim, pa je itak pol brezvezna. Res ne vem več kaj sploh naj berem. Sad




 Lev Spol:ženska Koza NI na linijiOsebna Galerija od CHEETAHPošlji zasebno sporočilo
 quentin
Amater
Amater


Starost: 65
Pridružen/-a: 20:25, 26-Sep-2004
objave: 172
Teme: 0

1967.0 kinta/e
10022.9 šold/e
80.7 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 02 Okt, 2004 13:25     Naslov sporočila: Idea Namesto...en odlomek Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

palčica Napisal/a:
Dejte kako mnenje o knjigah ...ztakaj vam je všeč...o čem je bistvo ....
Tko da ko grem v knjižnico vsaj vem kaj bi lahko vzela ....

Lp


Namesto "mnenja" ...en odlomek:

Možak v naslanjaču je z rokami, prekrižanimi v naročju, strmel vanjo. Zadovoljno, je pomislila Lia.
"In če ne veste, da je vaša amnezija mehanizem za beg pred čustvenimi bolečinami," ga je obtožila, "potem verjetno ne gre za radikalno amnezijo. Toliko se že spominjate o svoji pretekli osebnosti."
"če bi šlo za totalno amnezijo, doktorica, potem me ne bi bilo tu. V fetalni poziciji bi ležal na kakšnem križišču."
"Torej ste sem prišli z zavestjo, da ste podvrženi napadom amnezije. Kaj točno ste imeli v mislih?"
Zasmejal se je. "Hvala. Dopuščate možnost, da jih imam-misli, namreč-in zelo sem vam hvaležen."
Brez hvale, brez obtoževanja, " je odgovorila Lia ter presenetila sama sebe. Od kod je prišel ta aforizem?
"V mislih sem imel naslednje, doktorica: odgovoriti na vašo molitev in pomagati samemu sebi. Oboje mi lahko pomagate uresničiti, če mi pokažete pot k anamnezi."
Anamnezi?" čedalje bolj čudaško, je pomislila Lia
"Dobesedno, prebolitev amnezije. Odrešenje skozi znanje, oziroma spoznanje. Verjetno se spominjate, upam, da je Plato menil, da učenje ni nič drugega kot oblika spominjanja."
In vi hočete, da vam pomagam ,da se spomnite svojega živlenja, tako da boste lahko ugotovili, kdo ste? Imam prav?"
"Napol, bi rekel. Druga polovica je težja."
"Težje kot to, da vas ozdravim amnezije? Oziroma, v vaših besedah, da vas popeljem do anamneze?
Exactemente, senorita hermosa."




 Rak Spol:Moški Prašič NI na linijiOsebna Galerija od quentinPošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 1.4802s ][ Queries: 33 (0.5830s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.