Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 29 Jan, 2009 16:49     Naslov sporočila:  Tečnoba Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zadnjič sem se pogovarjal s prijateljico, ki pravi, da se tečnoba človeka takoj zazna.
Ona je klicala eno firmo, ki prodajal računalnike in na drugi strani je bila telefonistka čeprav prisiljeno prijazna, medna vsa tečna.

Ko pa sem jo vprašal, kako ve, da je bila tečna, je rekla, preprosto vem, to se čuti.

Ali je to res, ker jaz težko rečem, ali je nekdo na drugi strani linije res tečen, razen, če ni nesramen.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: čet 29 Jan, 2009 16:54     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Razni psihoti so po telefonih zelo dobro razpoznavni.
Tečni so. čisto preprosto so tečni in to se čuti. Lahko nenavadno dolgo molčijo in nič ne rečejo in čakajo, da jih prosiš nekaj na kolenih, lahko momljajo, kot da si jim zadnji pisker na svetu, se pačijo, prdijo, cmokajo in na splošno se zdi, da so strašno ležerni in kul na drugi strani žice, lahko so preprosto osorni, celo sovražni, če jim zapaše in če so dovolj visoko na družbeni lestvici.

Skratka...bolezen sveta in golazen, ki sodi v kanalizacijo in od tam direktno v največje globine oceanov.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 xenia
Uporabnica
Uporabnica


Starost: 115
Pridružen/-a: 0:58, 22-Jan-2009
objave: 93
Teme: 2

1509.6 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 29 Jan, 2009 18:06     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zdaj hočeš reči, da so samo psihopati tečni ali se obnašajo kot, da si jim zadnja stvar.

Tečnobo razumem kot nagajanje, namerno ali nenamerno. Opaziti jih je pri razvajenih otrocih, odraslih, ki se počutijo manjvredno ali zagotovo hočejo izpasti večji, zato so tečni, zlobni, maščevalni, itd. Niso imeli prave vzgoje, lahko je nevrotiki, lahko so psihopati, če imajo še umazane gene.

LP




 Kozorog Spol:ženska Opica SkritOsebna Galerija od xeniaPošlji zasebno sporočilo
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: čet 29 Jan, 2009 18:12     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

xenia @ čet Jan 29, 2009 5:06 pm Napisal/a:
Zdaj hočeš reči, da so samo psihopati tečni ali se obnašajo kot, da si jim zadnja stvar.

Tečnobo razumem kot nagajanje, namerno ali nenamerno. Opaziti jih je pri razvajenih otrocih, odraslih, ki se počutijo manjvredno ali zagotovo hočejo izpasti večji, zato so tečni, zlobni, maščevalni, itd. Niso imeli prave vzgoje, lahko je nevrotiki, lahko so psihopati, če imajo še umazane gene.

LP


Seveda. Samo podrobno opazovanje pokaže za kaj gre. Vsekakor pa gre za bitje, s katerim je potrebno v rokavicah delati. Lahko tudi boksarskih. Po želji.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 29 Jan, 2009 22:10     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

xenia @ čet 29 Jan, 2009 5:06 pm Napisal/a:
Zdaj hočeš reči, da so samo psihopati tečni ali se obnašajo kot, da si jim zadnja stvar.

Tečnobo razumem kot nagajanje, namerno ali nenamerno. Opaziti jih je pri razvajenih otrocih, odraslih, ki se počutijo manjvredno ali zagotovo hočejo izpasti večji, zato so tečni, zlobni, maščevalni, itd. Niso imeli prave vzgoje, lahko je nevrotiki, lahko so psihopati, če imajo še umazane gene.

LP


Kako pa veš preko telefona, da se nekdo tako obnaša?




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 xenia
Uporabnica
Uporabnica


Starost: 115
Pridružen/-a: 0:58, 22-Jan-2009
objave: 93
Teme: 2

1509.6 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 29 Jan, 2009 22:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Težko izveš preko telefona. Še v živo ne moreš po kratkem stiku točno določiti osebe - govorim za psiho/'normalne' ljudi.

Glede tečnobe, smo vsi včasih tečni, morda imamo slab dan.
Začutil si tečnobo po telefonu, lahko se opreš na ta instinkt, lahko preko svojih izkušenj ocenjuješ druge, to zaznaš. Si tečen, pokliče ene in ti je tečna.

Jaz preko telefona bolj poslušam in ločujem prijaznost/neprijaznost. čeprav zna biti kao prijaznost hujša od neprijaznosti.

Sori, to je je zgodilo tvoji prijateljici ane. Razumem ljudi, ki delajo s telefonom in imajo včasih sitne stranke, včasih prevelika pričakovanja šefov. Verjetno ni mislila nič slabega, ni pa rada opravljala to delo.

Mogoče pa je tudi prodajalka opazila tečnobo pri tvoji prijateljici in bila potem tečna.
Mene pozitivni ljudje takoj razvedrijo in ko sem delala podobno delo sem bila takoj boljše volje, glas višji, besede bolj tečejo. če pa se oglasi nekdo ki komaj izgovarja besede pa je že težje in se človek prilagaja.

LP




 Kozorog Spol:ženska Opica SkritOsebna Galerija od xeniaPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 30 Jan, 2009 00:29     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Po telefonu lahko zaznaš ali je nekdo tečen. V tistem momentu. Ne moreš pa na podlagi tega sklepat o njegovem karakterju nasploh. Morda ima samo slab dan (ali az sabo slabo noč), osebne težave, težave s šefom, mu/ji nenehno zvoni telefon inn je to že petdeseti telefonski pogovor, morda je stranka spraševala kaj, kar je že neštetokrat odgovoril-a itd. itd.
Tudi če je človek nesramen ali prisiljeno prijazen ne moreš posploševat. Morda gre za pomanjkljivo poslovno etiko, nepoznavanje pravil pri tovrstnem komuniciranju in podobno. Razlogov je lahko veliko. Težko pa na podlagi enega samega kratkega pogovora z xy uslužbenko ali uslužbencem trdiš, da je na drugi strani psiho.
Sicer je pa ponavdi tako,da tisti, ki zelo na hitro dajejo takšne pavšalne ocene o drugih ljudeh, tudi sami niso ravno neki osebki, ki bi bili vsem blazno pirljubljeni in ne vem kaj. Na tem svetu obstajajo tudi ljudje, ki jim gre vedno in povsod nekaj na živce, nikoli niso z nobeno stvarjo povsem zadovoljni, vedno jih neka moti... in vprašanje kdo je tukaj tečen. Pred leti sem imela eno podobno sodelavko, ki se je tudi vedno nekaj pritoževala nad tečnobo drugih. Najbrž pa se ni zavedala kakšno mnenje so imeli drugi o njej, da je težka, da nič ne razume, da ji je treba vse narisat, pa še vedno ne skapira ter sprašuej in sprašuje in sprašuje. Tečni so bili pa potem vsi ostlai, sam ona ne. In ženska niti opazila ni, da nihče noče delat z njo, da so nekateri celo pri šefu protestirlai, ko so bili dodeljeni az delo z njo in podobno.
Pa še to, ko tako zelo radi tukaj uporabljate besedo psihopat. Na svetu ga skorajda ni človeka, ki ne bi imel vsaj eno takšno ali drugačno osebnostno motnjo. Pa zaradi tega še ni psihopat. Se mi pa včasih zdi, da so temu nazivu bližje tisti, ki jih vsaka nepravilnost pri drugih tako blazno zmoti in spravi iz tira, kot pa tisti, ki imajo določene napake, a se jih zavedajo in tudi od drugih ne pričakujejo vedno in povsod perfekcionizma.
Pač če iščeš slabo v drugih ljudeh, boš to vedno našel. Najbrž podobno velja tudi za dobro, ampak žal se večina ljudi raje obremenjuje s slabim.
Bi bilo pa včasih tudi zelo koristno, če bi se ljudje raje ukvarjali s tem, kaj lahko sprememnijo pri sebi, ne pa da samo iščejo kaj vse bi morali drugi sprememniti na sebi. A je že tako, da včasih nekdo enostavneje krivdo za lastno nezadovoljstvo morda celo podzavestno vali na druge in živi v svojem malem svetu egocentrizma. Medtem ko se preostlai svet vrti dalje čisto po drugih krožnica in nikakor zgolj okoli nje ali njega.
Ampak ok, če nekdo leta in leta živi v prepričanju, da je problem v "drugih", da se morajo drugi sprememniti, da bi bili kompatibili z njim/njo, ki je kao neki ideal, tudi prav. čez žnj let bo t aosebamorda le uvidela, da je nesmiselno pričakovati, da se bo za njo spremenil ves svet, ampak da se mora včasih tudi sama malce prilagoditi svetu, pa je ta takoj videti veliko lepši in prijaznejši.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pet 30 Jan, 2009 09:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Terminatorka @ čet Jan 29, 2009 11:29 pm Napisal/a:

Pa še to, ko tako zelo radi tukaj uporabljate besedo psihopat.


To besedo uporabljam predvsem jaz.

Terminatorka @ čet Jan 29, 2009 11:29 pm Napisal/a:

Na svetu ga skorajda ni človeka, ki ne bi imel vsaj eno takšno ali drugačno osebnostno motnjo.


That's damn true my dear! Poglavitni krivec pa se skriva v človekovi agresivnosti, ki se v sodobnem svetu rada obrne proti človeku. Niti prekleti ne smeš soseda, ne da bi se bal, da te bo prijavil. Kaj šele, da bi ga kresnil po surli. Potem pa lahko samo kuhaš mulo in trpiš in zatiraš agresivni nagon. Noja, meni je uspelo prebiti to trdo kožo molka že večkrat. Nazadnje sem pošteno ogrozil(povprečnega človeka bi srh spreletaval, če bi videl kaj sem naredil) soseda, ki si to zasluži in zdaj se počutim zelo zelo dobro. Vem, da sem zmagal in to, da sem premagal zelo močnega človeka. Ne kar enega kostkota na vogalu.
če se bockaš s psihoti pozabi na moralo. Tudi lagati na sodišču sem pripravljen, če me kdo prijavi in če vem, da imam trdno podlago, da sem naredil kar je bilo prav. Torej, če sem ogrožal ali poškodoval človeka, ki si to nedvomno zasluži.

Halo, kje pa je naš Zlobko,hihi?

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 xenia
Uporabnica
Uporabnica


Starost: 115
Pridružen/-a: 0:58, 22-Jan-2009
objave: 93
Teme: 2

1509.6 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 30 Jan, 2009 12:29     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No jaz tečnobe pri telefonistih še nisem opazila, bolj vsiljivost. Je pa res, da se na stacionarca sploh ne oglašam, morda zaradi takšnih klicev.
če pa jaz kličem stranke, potem pa je opazit tudi tečnost, odvisno kakšne profile ljudi kličem, procentonalno gledano je opazno. S tem, da če je 0.1 podjetnik tečen je zelo tečen.

Tečnoba pri meni ni bila nikoli tako problematična, takega človeka je strah in vsak lahko pokaže delček nezaupanja preko tega. Tako, da je potrebno z vsakim človekom drugače postopati. osnova pa je ista.




 Kozorog Spol:ženska Opica SkritOsebna Galerija od xeniaPošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.2179s ][ Queries: 36 (0.0595s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.