| 
 
|  
	 
		| 
 
| Avtor | Objave |  
|  Admin. Administrator
 
  
  
 Starost: 95
 Pridružen/-a: 21:33,  29-Okt-2004
 objave: 3924
 Teme: 1316
 
 3126.1 kinta/e
 100.0 šold/e
 -5400.0 flika/e
 
 
  
   |  
 
 
| 
| 
 |  
| V živalskem vrtu v Kalkuti je umrlo eno najstarejših znanih živih bitij na svetu, želva, ki naj bi bila stara vsaj 250 let. 
 Addwaita, kot se je želva imenovala, kar v lokalnem bengalskem jeziku pomeni »ena in edina«, je ena izmed štirih želv, ki so jo v 18. stoletju v Indijo prinesli angleški raziskovalci.
 
 »Na podlagi zapisov je ogromna želva Addwaita, ki je preminila v sredo, stara vsaj 250 let,« je povedal direktor živalskega vrta Subir Chowdhury.
 
 To pomeni, da je bila želva veliko starejša kot bitje, ki je do sedaj veljajo za najstarejše znano živeče bitje. Harriet, 176 let stara želva z otoka Galapagosa, še vedno živi v avstralskem živalskem vrtu, kamor jo je v 19. stoletju z otoka Santa Cruz prinesel Charles Darwin.
 
 
 Preberi vse...
 
 Izvor: Svarog: Novice iz sveta znanosti in tehnologije
 Izobra?evalni portal Svarog
 |  
|  |  |  |  
| 
 
 
 
 |  |  
|      |    |  
|  |  
| 
 
 
 
 
 
 
 
 | Poglej naslednjo temo
 Poglej prejšnjo temo
 NE moreš Objaviti novih Tem
 NE moreš Odgovoriti na to Temo
 NE moreš Urejati svojih Objav
 NE moreš Izbrisati svojih Objav
 NE moreš Glasovati na Objavah
 Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
 Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu
 
 |   
 
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
  153822  Attacks blocked
 |  
 |  
 
	| [ Time: 0.6330s ][ Queries: 34 (0.3795s) ][ Debug on ] |  |