Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 23 Maj, 2006 08:52     Naslov sporočila:  Da vinčijeva šifra Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Nekateri so brali knjigo, nekateri že gledali film, pa me zanima mnenje.
Vsi ki imajo karkoli s cerkvijo trdijo, da je vse laž.
Drugi, pravijo, da je veliko resnice, ki je dokazljiva.
Kaj mislite vi o tem?




 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Mijau
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:50, 08-Jan-2004
objave: 1123
Teme: 21
Kraj: Ljubljana
14379.0 kinta/e
2.0 šold/e
241.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 26 Maj, 2006 13:38     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Lej, a se kdo sprašuje o Harry Potterju če je resničen- to je roman, kriminalka in po definiciji fikcija. Seveda so nedorečene stvari, ker je tako v vsem kar se tiče vere, ampak po pravici ta boom zaradi pač ene knjige ki se ubada s temo, o kateri je bilo že veliko rečenega je neumen.
Sama verjamem da je bila Magdalena (obstaja Magdalenin evangelij) več kot le prostitutka, če pa je bila žena, pa ne vem, verjamem tudi to, da cerkev vero oblikuje po svoji želji (tudi bilija je nastala iz evangelijev, za katere so takratnji dostojansveniki vedeli, da so napisani enostavno- da jih čim več ljudi razume), da so v skladu s tem kar cerkev želi in da so poslušljivi. Vse kar se cerkev dotakne je človeška manuipulacija vere- torej ali je kaj res ali ne ? Mogoče- vendar le kakšna niansa- zaradi tega pa se s tem nimamo kaj obremenjevati. ETO




 škorpijon Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od MijauPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 27 Maj, 2006 11:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja ok pri cerkvi je to, da vse kar ni v njenem interesu, vse skriva in veliko svinjarije so prikrili.
So pa komentarji na ta film, da kao vse je laž, medtem ko ustvarjalec knjige pravi, da so povzeti neki resnični dogodki!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Mijau
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:50, 08-Jan-2004
objave: 1123
Teme: 21
Kraj: Ljubljana
14379.0 kinta/e
2.0 šold/e
241.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 27 Maj, 2006 21:49     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No kolikor je meni znano tega on nikakor ni rekel- res pa je da je povedal, da so nekatere zadeve v filmi povzete po nekaterih poljudno znanstvenih knjigah in raziskavah. Sicer pa.. naj vsak verjame kar hoče, ane?




 škorpijon Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od MijauPošlji zasebno sporočilo
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Maj, 2006 14:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

PODN OD PODNA. Knjiga je slaba, o filmu pa sploh nebi razpravljal ker je ena velika izguba časa. Skratka, če povzamem na kratko: vse skupaj je kr neki, popolna traparija.




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Maj, 2006 15:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ufff pa sem misnala da sem že jst zmešana. Hvala ti Zlobko :kjis Ampak jst zase vem, da sem se komaj prebila čez četrt knjige, pri filmu pa v petek skoraj zaspala. Toliko mi je bil dolgočasen da sem komaj dočakala konec. Ktero mučenje.




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Sre 31 Maj, 2006 22:42     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

js sm vceri gledala film... pa sm knjigo tud prebrala... celo dvakrat. knjiga sama po sebi je slaba kriminalka in slaba ljubezenska zgodba... men je vsec kako je brown vse podatke napletel skupi... pustmo kok so resnicni, k ni pomembno, knjiga je fikcija pomežik
film mi je bil vsec, se posebi tisti posebni ucinki k so jih not natlacil... sam najbrz pa clovek k ni bral knjige mal tezko sledi... mi je blo kul, razn glavne igralke, k je itak ne morem pomežik hanks je pa zakon nasmeh




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 01 Jun, 2006 09:07     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja knjigo sem prebrala in mi je kar dobra. Filma še pa nisem gledala in me prav firnec matra, zakaj ga tok kritizirajo, ker koker je meni znano, ima Hanks kar dobre filme.
Drgač pa fikcija gor ali dol, saj veste, da ljudje imajo najraje zarote, posebej proti cerkvi in Dan Brown je točno vedel, kakšno knjigo mora napisati, da bo knjiga best seller! Making money

Lp




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 Mijau
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:50, 08-Jan-2004
objave: 1123
Teme: 21
Kraj: Ljubljana
14379.0 kinta/e
2.0 šold/e
241.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 02 Jun, 2006 09:31     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mah men je bil pa film kr luštna kriminalka, zasedba je bla dobra, scenarij sem tko poznala, vedla sem ,da itak noben film ne more bit tako dober kot moja domišljija, kako interpretira knjigo.
Mogoče je folk preveč pričakoval.
Pač krimič- ki se mogoče malo izgubi v zgodbi- ampak še vseen dost luštn za pogledat na DIVX, ker film za katerega bi blo vredno iti v kino (od holivudske scene) že kr neki časa ni bil posnet. (seveda za moj okus:)




 škorpijon Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od MijauPošlji zasebno sporočilo
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 02 Jun, 2006 10:59     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ah dej no, kje pa. Kakšna kriminalka, to je kr neki na hitr skup spacan. Občutek imam kot da so želeli narediti tako vzdušje kot je bilo v filmu Škrlatne reke ( Les Rivieres pourpres, prvi del seveda ), pa jim ni ratal. Vzdušje v filmu namreč.




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jun, 2006 22:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Nekateri pa full hvalijo tale film, očitno bom moral res pogledat zadevo, pa da ocenim kaj je in kaj ni res!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Iluzija
Neznanka
Neznanka


Starost: 51
Pridružen/-a: 23:51, 26-Avg-2005
objave: 14
Teme: 0

435.3 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 01 Avg, 2006 21:27     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, takole bom rekla ... Verni ljudje, oziroma katoliki so goreči nasprotniki teorij iz knjige. Vse kar Dan Brown piše, seveda ni resnično, ampak zgodovinska dejstva pa tudi govorijo zase. Film seveda ni bil tako dober kot knjiga, meni Tom Hanks nekako ni pasal v to vlogo, ampak ok... Hollywood je pač zadevo prikrojil svojim interesom nasmeh




 Bik Spol:ženska Bivol NI na linijiOsebna Galerija od IluzijaPošlji zasebno sporočilo
 Antigona
Vztrajna
Vztrajna


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:49, 21-Okt-2006
objave: 452
Teme: 14
Kraj: Ljubljana
14682.5 kinta/e
0.0 šold/e
6.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 21 Nov, 2006 20:42     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zlobko @ Mon 29 May, 2006 13:25 Napisal/a:
PODN OD PODNA. Knjiga je slaba, o filmu pa sploh nebi razpravljal ker je ena velika izguba časa. Skratka, če povzamem na kratko: vse skupaj je kr neki, popolna traparija.


Skor da bi se kr temu mnenju prdružla- knjiga me je tko na cedilu pustila, da pa filma sploh nism gledala. ZANIč. mene v bistvu sploh ne briga več, akj je res in kva ne, ker knjiga bi mogla bit dobra v vsakem primeru. pa je bla poceni kriminalka, boljše dobiš kjerkoli. Glede razgledanosti ljudi in da se jim zdi zanimivo to o Da Vinciju, ker tega niso vedl prej, me pa ne preseneča, ampak vsak splošno izobražen človek ve, kaj je on delal in kaj je to pomenilo.




 Kozorog Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od AntigonaPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 21 Nov, 2006 23:13     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja jst še moram film pogledat, še nism.
Res me zanima tale zadeva.

Je pa tko, da naj bi bilo v filmu nekaj zgodovinskih dejstev, da ni vse izmišljotina!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 1.3494s ][ Queries: 36 (0.6690s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.