povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 11 Dec, 2008 12:41     Naslov sporočila:  Zeitgeist 13/13 Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Resnica ali zavajanje?




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 11 Dec, 2008 12:43     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ali se bo monetarni sistem ZDA in evrope sesul?
Dolgovi so rekordni?
Inflacija raste nekontrolirano.


Začnite uporabljati alternativno energijo, uporabljajte sončne celice za elektriko.

Kupite avto, ki uporablja alternativne vire za gorivo.

Ali pa kupite mali avto, ki porabi malo goriva.

Začnite danes!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 19:39     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ne, bass, to ni tisto kar sem imela jaz v mislih. To je... kr neki. nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 21:27     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja povej kaj si imela v mislih pa bom prilepil gor.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 13 Dec, 2008 14:57     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ma to je podoben problem kot Da Vincijeva šifra. Izredna fikcija, z izjemnimi logičnimi izpeljavami, ampak če hočeš to dojemat kot neko absolutno resnico moraš analizirat vse navedbe, eno za drugo itd. To je pa zelo dolgotrajno in ne vem, če se komu to da. nasmeh Jaz niti nimam kaj dosti časa za to, v končni fazi pa niti kakšnega silnega interesa, da bi kogarkoli v kaj prepričevala. Ker kot sem že dejala, mislim, da je bil point filma drugje in da je ta namen tudi dosegel. In jaz res nimam nobenega interesa tukaj karkoli izpodbijat, ker mi je film kot tak zelo zanimiv, me nikakor osebno ne prizadene ali karkoli podobnega. Hotela sem pri vsej zadevi opozorit samo na to, da niso zgolj religije tiste, ki manipulirajo z ljudmi, ampak vedno bolj tudi mediji in tega se ljudje včasih premalo zavedajo. Saj je prav, če imajo ljudje kritično distanco do vere, do politike itd. ampak prav je, da jo imajo do vsega. Imaš jo pa lahko le tako, da neko stvar dobro poznaš. In čeprav je bilo na temu forumu že nekaj tem na temo cerkve in podobnega, je bil smao en forumaš tak, da je znal stvar zelo argumentirano skritizirati, ne pa na podlagi čustvenih odzivov in nekih splošno znanih negtivnih dejstev o cerkvi, ki se po navadi po potrebi uporabljajo za argumentacijo vsega živega, pa četudi pri tem mešamo jabolka in hruške. Navijaštvo pa nekako ni ravno moj hobi in se načeloma ne pridružujem množicam, ki kaj vsepovprek kritizirajo ali hvalijo.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Ned 14 Dec, 2008 13:03     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ah. Dobro je, če so osnovne zadeve v življenju logične in da lahko skupno delujemo. če pa si kdo (npr. uporabnik Arbiter) privošči malce logične fantazije pa tudi ne bo hudega se mi zdi.
Zato pa si bo tudi privoščil malo logične fantazije in tudi malo dejstev, da ne bo izpadel čisti papak, kot ponavadi,hihi.

Krščanstvo:
nobenega zanesljivega hard evidence dokaza ni, da bi Jezus kdaj zares živel,
nobenega zanesljivega hard evidence zapisa ni, da bi Jezus kdaj zares živel,
nobenega zanesljivega hard evidence dokaza in zapisa ni, ki bi dokazal obstoj bogov(Boga).
To je zame dovolj, da sem skeptičen. Ne morem pa zavračati ideje o Bogu, ker preprosto ne morem nič reči na to. In če ne morem nič reči, potem je bolje, da sem tiho,hihi, ker bom drugače začel govoriti laži, fantazije, v najslabšem primeru pa bom narcisistično blodil, kar sploh ni slabo, dokler ne padeš na hard floor,hihi in zagledaš samega sebe v zosu in ponižanega.

Krščanstvo II:
obstajajo zanesljivi logični zapisani fakti, kako je inkvizicija morila ljudi, v imenu Jezusa, za katerega ne obstajajo logični in zanesljivi fakti,
obstajajo logični in povsem zanesljivi zapisani fakti, kako se je Cerkev ves čas smukala okoli vzvodov moči (kraljevičev in cesarevičev), netila sovraštvo in nič dobrega ponavadi in bila zraven osvajalskih vojn, kot ideološki vodja,
obstajo povsem naravno logični, zapisani in zanesljivi fakti o tem, da so bili papeži po večini psihiči s sumljivimi navadami,
obstajajo logični in zanesljivi fakti, ki pričajo o tem kako je Cerkev zatirala Vedenje in Ozaveščanje ljudi na osnovi logičnih in zanesljivih faktov znanstvenega razmisleka in razmisleka o tem, kako bi bilo dobro živeti po teh faktih,

tudi protestantje so bratje pod okriljem krščanstva in bratje protestantje so vladarji sveta. Tudi o tem obstajajo povsem logični, zanesljivi in naravni fakti (USA, op. p.)

in obstaja tudi logičen in zanesljiv dokument o tem, da je Arbiter genij, vendar tudi on sam nima dostopa do njega, tako strahovito je tajen. Vendar, ker je Arbiter takšen nadgenij tudi ve, da mu je po ustavi dovoljeno pogledati v ta dokument, če zahteva. Vendar ne bo, ker ga to ne zanima. Naj se s tem drugi ukvarjajo, hihi.

Sicer pa vam jaz tako pravim: Bog (če obstaja) vas ljubi, če uporabljate svoj razum in premagujete žival v sebi s trudom. Bog (če obstaja) vas sovraži, če ste živalski, neozaveščeni, blodnjavi, neumni, bolni ali zatirani. Bog vas lahko začne ljubiti, če se iz vsega tega dreka začnete reševati sami in s pomočjo tistih, katere ima bog rad.
če pa ni boga, potem pa je kaj drugega, vendar pravila ostanejo.


LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 PikiJapok
Amater
Amater


Starost: 49
Pridružen/-a: 20:30, 20-Avg-2006
objave: 221
Teme: 2
Kraj: Logatec
535.1 kinta/e
7.0 šold/e
2.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 19 Dec, 2008 15:29     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zeitgeist (slovensko: duh časa) je dokaj spretna manipulacija. anipalicija z manipulacijo o manipulaciji. Dokaj zanimiv koncept. Biblično zamotan v tančico skrivnosti in preroško aroganten, na trenutke posmehljivo ignorantski.

Manipulacija je že sam pojem Horus. Horus je latinizirana oblika egiptovskega imena Hor. V starem Egiptu je obstajalo najmanj 15 Horusovih kultov. Najbolj znan in verjetno tisti, ki ga avtor opisuje v filmu, je Horus Harsiezis, kar pomeni Horus, Izidin sin.

Deviško rojstvo različnih božanstev različnih religij je dokaj zavajajoče. Horus je bil resnično spočet na čudežen način – boginja Izida je imela akt nekrofilije z Ozirisom. Izida je bila marsikaj, devica pa zagotovo ne.

Attisov nastanek je tudi bil čudežen. Rečna nimfa Nana si je med prsi dala »sadež« drevesa, nastalega iz moških organov nekega demona, in naenkrat je bil poleg nje otrok. Deviško rojstvo? No, ja.

Krišna je sedmi otrok princese Devaki in njenega moža Vasudeva. Dioniz je sin Zevsa, kateri je prevaral Semelo, da je njen mož in jo tako oplodil. Mitra pa se je rodil iz skale v votlini. Kakorkoli gledamo je Krišna edini imel kolikor toliko normalno rojstvo (če ne poznamo okoliščin rojstva), nikogar pa ni rodila devica!

Vsi našteti bogovi naj bi bili rojeni 25. decembra. Pa so res bili? Mitra zagotovo, konec koncev ni nobena skrivnost, da so kristjani datum Jezusovega rojstva ukradli iz njegovega kulta.

Krišna pa naj bi bil po tradicionalnem verovanju in astroloških kalkulacijah rojen 19. ali 21. julija 3228 p.n.š..

Horus krščen? Povejte mi kje in kako! Krst je namreč tipična krščanska zadeva, ki ima svoj izvor v judaizmu, vendar ga pred tem niso poznali. Horus da je bil križan? Dajte no. Tudi Attis ni bil križan, raje se je kastriral in izkrvavel.

In zakaj se je avtor spravil zgolj na krščanstvo? Mar le krščanstvo manipulira z množicami?

MANIPULACIJA!!! Vendar ne čista izmišljotina. Kot bi nekdo namenoma zadevo začinil s peščico laži... Začimba, katere posledica je debata in dokazovanje prav tega ali onega. In vendar, kaj je slabega v debati?

Film si je poterbno nekajkrat ogledati in to z visoko stopnjo zavesti in zdravo mero kritične distance. Sicer se lahko zgodi, da bodo v ZDA zavladali črnci. Ups... Se oproščam... so že. Wink




Shit! Spet 'mam prow...


 Kozorog Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od PikiJapokPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 19 Dec, 2008 21:41     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No evo, PikiJapok, tole kar si napisal, je za moje pojme mnenje na nivoju. ali pa vsaj na nivoju, ki je meni blizu. Jaz bi rekla da objektivno in razumsko, ne pa navijaško v to ali ono smer. Seveda pa ima vsakdo pravico do svojega mnenja.
Ker... po navadi je tako, da čustva do neke mere zameglijo razum, tako prevelika ljubezen kot sovraštvo (zavračanje nečesa) ti onemogoči objektiven pogled na določeno zadevo. Zato je včasih nekaj pri čemer smo zelo pristranski in preveč čustveno vpleteni v to, bolje sploh ne komentirat.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 PikiJapok
Amater
Amater


Starost: 49
Pridružen/-a: 20:30, 20-Avg-2006
objave: 221
Teme: 2
Kraj: Logatec
535.1 kinta/e
7.0 šold/e
2.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 20 Dec, 2008 18:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sem komentiral zgolj "religiozne" dele, glede na tvoj komentar, da ti ne boš komentirala teh zadev in pustil preostanek tebi. Wink

Lahko odpremo kakovostno debato, če so vsi za. če niso, pač tema izgubi svoj smisel.




Shit! Spet 'mam prow...


 Kozorog Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od PikiJapokPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Akronym
Neznanec
Neznanec


Starost: 58
Pridružen/-a: 16:46, 21-Nov-2008
objave: 36
Teme: 2

726.5 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 22 Dec, 2008 14:34     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sicer mi arhetipi niso najbolj znani in se vanje ne želim spuščati. Bolj sem upal,da bosta pokomentirala zadeve, ki so v nadaljevanju - naslednjih delih filma. Mnenja sem namreč, da so stvari prvotno omenjenega zelo poenostavljena stvar, zgolj zato, da bi ljudi širše množice vzpodbudile k iskanju dejstev oziroma iskanju resnice, kar je konec koncev v filmu tudi omenjeno. S krščansko cerkvijo kot institucijo žal ne simpatiziram, ker po mojem mnenju ne deluje na način kot sama uči, kar pa ne enačim z verovanjem. Osebno vidim tam le ljudi, študirane ljudi, ki jim je dostopno marsikatero starodavno znanje, ki pa zaradi očitnega establishmenta, prisotnega visoko letečega ega in želji po oblasti, deluje tako kot deluje. Govorim o organizaciji in ne o posameznikih, ki so nekateri, svetle izjeme in resnično delujejo v skladu z verovanjem. Tako imenovani establishment je res nekatere stvari prikrojil po svoji meri...
V nadaljevanju me je bolj zanimalo kaj menite o dogodkih iz naše pol pretekle svetovne zgodovine oziroma dogodkov v katere se tematika filma spušča. S tem mislim, če grem od zadaj proti začetku, čipi (če ste spremljali novičke, jih sedaj uvajajo za kriminalce), Amero (tudi o njem se je dalo slišati v zadnjem času, kvazi ekonomska kriza pa se že dogaja pred našimi očmi), rušenje dvojčkov (pričevanja in neodvisna mnenja o tem film navaja; sem pa svoje mnenje že napisal v enem od "postov" (pod Cerkev), tik preden je Bassman odprl novo stran na to temo). Napad japoncev na Pearl Harbour mi je v filmu dodal le to da je Roosevelt dejansko želel, da zapoka najprej na Japonski strani, ostalo, kot je ekonomska blokada Japonske pa je že znana. (Zanimivo: Nekaj podobnega kot našim Izbrisanim se je takrat zgodilo tudi Japoncem živečim v USA). Tu dodajam še eno dejstvo, ki ga sicer film ne omenja in dodaja sum k navedenemu in sicer, da je bil na omenjenem otočju instaliran radar, ki so ga v glavnem upravljali tehnični zanesenjaki, ki so lepo še pravočasno opazili prihajajoče japonske eskadrilje, pa se za opozorila le teh ni nihče (hotel?!) zmeniti. Insinuacija? Ne vem. Nikakor ne bi želel biti navijač. Žal pričenjam verjeti v kolateralne žrtve, ki so jih veliki vodje pripravljeni žrtvovati za višje cilje. Pa naj se navežem na rušenje dvojčkov, kolikor mi je znano je v omenjenih stavbah "domoval" tudi propadli Enron, ki je zašibil (samo on??) gospodarstvo Amerike. Kaj je lepšega kot enostavno presekati gordijski vozel ... pa se marsikaj izgubi...
Toliko za sedaj, vi pa spljuvajte, negirajte omenjeno, ali pa dodajte vam znano ...




 Tehtnica Spol:Moški Kača NI na linijiOsebna Galerija od AkronymPošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98661 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 1.1650s ][ Queries: 34 (0.7223s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.